Jump to content

(Ritchie Blackmore's) Rainbow


WS

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dio zvuci potpuno isto u svim bendovima u kojima je pevao..osim Elf-a, jer je to neka druga muzika.. Otkako je usao u Rainbow, dobio je taj divni djavolski glas sa mogucnoscu pevanja i mellow deonica, posebno u donjim lagama..

Ono sto Blackmore-ov doprinos u Dio svetu jeste to sto mu je omogucio da peva uz divne harmonije (Catch the Rainbow je najbolji primer) ali i (Kill the king) tvrde pesme..i tako iskoristio u potpunosti..nesto slicno ce Dio imati u Sabatima, ali nekako ostaje zal za Blackmore-om i verovatno klavijaturama..nekako Dio mi ide uz klavijature..

U svom bendu, Dio koristi isti sablon koji vuce od rainbowa, isti tekstovi (nesto poput Coverdale-a), isti motivi 100%...samo je artwork ovoga puta na visokom nivou (mada mi je Rainbow Rising u prvih 5 covera svih vremena)...

 

Reuniona nece biti..pa zar niste culi Candice Night na jednom od koncerata kada kaze da kaze da je No Second Chances (BN) pesma posvecena svim clanovima Deep Purple i Rainbow-a... ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

OVER THE RAINBOW — the new band featuring former RAINBOW musicians Joe Lynn Turner, Tony Carey, Bobby Rondinelli and Greg Smith alongside the son of the iconic RAINBOW founder/guitarist Ritchie Blackmore, Jürgen Blackmore — made its live debut last night (Saturday, February 14) in Minsk, Belarus at Palace of Sport.

 

The group's setlist was as follows:

 

01. Tarot Woman

02. Kill the King

03. Street of Dreams

04. Man on the Silver Mountain

05. Death Alley Driver

06. Eyes of the World

07. Ariel

08. Wolf To The Moon

09. Power

10. Can't Happen Here

11. Jealous Lover

12. Drum Solo

13. Stargazer

14. Long Live Rock and Roll

 

Encore 1

 

15. Since You Been Gone

16. I Surrender

 

Encore 2

 

17. All Night Long

 

 

Eh, a tol'ko je mogla biti bolja lista :/ Plus je sto rade pesme sa najboljeg albuma bez Dio-a, "Stranger...", minus je sto nema najbolje pesme sa njega, "Black Masquerade". Previse Difficult/Bent/Straight pesama, a nigde jebene "Spotlight Kid"! "Fire Dance" necu ni da spominjem...to je pikanterija, ali "SK" Turner izvodi vec godinama, nashao je uzasno vreme da prestane... Prvi Encore je uzasan, a drugi...pa mogli su AN(a)L i Silver Mountain da zamene..."All Night Long" je ionako Man sa Whitesnake liricima.

 

Ima tri snimka da se vide ovdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jes, istina, slažem se da je mogla bolja setlista da bude... da ne nabrajam sad, al fali par pesama koje su baš trebale tu da nađu svoje mesto. Uglavnom, ne znam što popljuva ovaj prvi encore, to su im "hitići", mora to na bis da se svira hehehe... meni, je, iskreno "I surrender" možda i omiljena Rainbow stvar, tako da bi mi bilo fenomenalno da je čujem :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

The group's setlist was as follows:

 

01. Tarot Woman

02. Kill the King

03. Street of Dreams

04. Man on the Silver Mountain

05. Death Alley Driver

06. Eyes of the World

07. Ariel

08. Wolf To The Moon

09. Power

10. Can't Happen Here

11. Jealous Lover

12. Drum Solo

13. Stargazer

14. Long Live Rock and Roll

 

Encore 1

 

15. Since You Been Gone

16. I Surrender

 

Encore 2

 

17. All Night Long

 

Pa ok nije losa set lista...Ipak je Joe Lynn pevac(cudno da nema stone cold)....kako li je Turner otpevao stargazer????..

Valjalo bi ovo videti u Beogradu....

 

 

Као што рече моја прва девојка за цео тај албум са Бонетом - евровизијска музика

Sto ne mora da znaci da je lose.....

Eyes of The World sa tog albuma je odlicna pesma.... Since you been gone i All night long su ok pesme... al ipak albumi sa Dio-m su nenadjebivi...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci i ovaj konvoj je krenuo...

Jeste da mi djeluje poprilicno tezgaroski orijentisano (na kraju krajeva, kao i svaki greatest-hits reunion nekog starog benda), ali iskren da budem volio bih ovo vidjeti uzivo. JLT je faca, a tu su i jos neki zanimljivi likovi iz Rainbow istorije.

 

A propo price o albumu "Down to Earth", nemojte tako, nije to bas los album. Tacno je da odudara od svoja tri prethodnika, ali ima tu dobrih pjesama, npr "Lost in Hollywood", "Eyes of the World", "Danger Zone" itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest HEFEST
"I Surrender" i da prodje kao OK pesma, ali brate "Since You Been Gone" je tako bljutavo sranje da ja ne mogu da opisem kakav prezir osecam prema ovakvim pesmama.

 

 

Nikako se ne mogu sloziti sa ovom izjavom. To je bas pesma u duhu tog vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obožavam "Since You Been Gone", i Rainbow i verziju u izvođenju Londonske filharmonije. Album "Down to Earth" je baš po mom ukusu, što nije nikakvo čudo, s obzirom da čika Ritchie nije uspevao baš da omane tokom cele karijere. Imam taj CD u kolekciji i ako se dobro sećam, među prvim je Rainbow diskovima koje sam nabavio. Favoriti: "All Night Long", "Eyes of the World", "No Time to Lose", "Since You Been Gone", "Danger Zone" i "Lost in Holywood". Pokojni Cozy... šta još ima da se doda o njeovom umeću? Graham je olično otpevao. Jeste daleko komercijalniji od npr. 2. albuma, ali to za mene ne predstavlja problem. Obožavam oba. Kao i većinu ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...