Jump to content

Grave Digger


King Diamond

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Veteran German metallers GRAVE DIGGER will release their new album, "The Living Dead", on September 14 via Napalm Records.

A headlining tour, dubbed "Tour Of The Living Dead", will launch in Hannover, Germany on January 11, 2019 and finish in Tel Aviv, Israel on February 9, 2019. Support on the trek will come from BURNING WITCHES.

 

Kad pre jebote život :haha:

I zar nisu jedno 4-5 godina zakasnili sa zombi albumom...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Odlican nastup!

dobar izbor pesama, miks starih i novih (na srecu bez "fear of the living dead"), klasika.

Kvarilo je utisak sto je bilo malobrojne publike...

super sto je bilo "meet & greet" da se napravi fotka sa clanovima benda pa onda lagano u prvi red na ogradu, jer nije bilo guzve :)

Vredelo je otici na Exit zbog njih!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебеш више публику, најбоље да нико и не дође.

Нека нам ди џејеви пуне уши.

 

Каква је твоја оцјена свирке у одосу на Саксон?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delovalo mi je da je Saxon bio vise odusevljen reakcijom publike, pa samim tim su ostavili jaci utisak na bini, dali su vise sebe...

Apsolutno nemam zamerku na nastup GD-a (jer bas volim taj bend) ali je po mom misljenju definitivno slabiji nastup (manje energije, manje komunikacije sa publikom, manje spontanosti) u odnosu na Saxon.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Bolji novi album van svakog očekivanja, korak natrag na neku utabanu solid stazu u odnosu na prošla dva albuma koja su bila ispod mediokritetnog. Malo se konačno Alex sa riffovima jače potrudio (doduše sad u solažama ima neke sumnjive izbore) i speed element ovde vuče stvari na pravu stranu. Još smo konačno i dobili heavy pesmu sa Metal u nazivu a da sasvim valja (evo je i iznad u klip obliku).

 

Tamo negde od onog motorhead tribute-a ("Fist In Your Face") pa do kraja mi naglo pada interesovanje. a u nekom trenu raste zgražavanje ("Zombie Dance"). Ali opet, prva polovina sasvim fina, 7/10 fina.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom na to koje su bile prve pesme (Fear of the Living Dead i Zombie Dance) pre upoznavanja sa celim albumom, isti je ispao solidan :)

Kada je tek izasao naziv albuma i omot, ocekivao sam nesto bas dobro, ali kao sto sam napisao, ovo je ok i nista preko toga.

Mada, uvek pohvala za novi materijal, pa ko zna, mozda mi nekad vise legne...

 

Ovaj bend je jedini koji sam zavoleo u "pozne metal godine" :) pa je moguce zbog toga, da se meni mnogo vise od aktuelnog svidja Healed by Metal, Clash of the Gods, Ballads of a Hangman i slicni, ali slazem se, naravno, sa svima da su oni iz 90-ih najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...