Jump to content

Skid Row


lemmy sixx

Recommended Posts

I meni je prvi album najbolji :pivopije:

Mozda zato sto sam ga prvog cuo i najvise puta preslusao :):bigblue:

Al' svejedno,to ne umanjuje moju ocenu tog albuma...

 

 

Ljudi,shto napljuvaste Subhuman Race?Jes da je Slave...nenadjebiv,al ne fali nishta ni Subhuman-u.Zaboga,pa na tom albumu se nalaze Into Another,Breakin Down i My Enemy!

Secam se da je Sebastian Bach u nekom intervjuu pre izlaska tog albuma izjavio nesto tipa "Ovaj album je bas heavy,promenili smo malo zvuk,ali smo i dalje heavy...".Bas ta promena zvuka na tom albumu mi bas i nije odgovarala :uhoh:

Ima dobrih stvari,nije da nema,ali generalno - ne svidja mi se toliko taj album...previse uticaja tog Seattle zvuka i...ma ne znam,nije mi bas nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Генерално, ради се о албуму који представља покушај "хватања воза" гранџа и одржању популарности бенда на тај начин. Требали су једноставно да цепају свој фазон, па шта буде буде. Барем је искреније.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da se složim, stvarno. ne mislim da je to "hvatanje grandža". koliko oni imaju i to od početka, različitih uticaja u svojoj muzici, i ne prince, nikada skid row nisu bili izvorni hard rock osamdesetih. skid row su više bili mešavina kissa, punka, heavyja i hard rocka, sa različitim dozama u svakoj stvari.

 

naći ćete veoma slične aranžmane i skid row-ovski upakovane emocije i na trećem albumu, jbg, ne mogu da se složim da je loš ili lošiji... prvi je imao više energije, dugo su se slagale te pesme, bili su mladi i neiživljeni. posle quicksand jesus počelo je nešto dublje pisanje čini mi se, pa na subhuman opet vrlo duboke stvari...

 

pogledajte samo šta su obrađivali na b-sides ourselves i biće svima jasno o kakvoj se mešavini uticaja radi. stavila sam na temu hendrix njihovu obradu little wing, evo i ovde ću jer je neverovatna: skid row cover j.hendrix little wing

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :)

Ne znam sta je smesno?

 

Slazem se sa tim sto je Bosko napisao - bolje da su furali taj svoj neki fazon do kraja,pa kud puklo da pukne,nego da su (ko dosta bendova u 90-im) krenuli nekim shitty putem,da bi se kasnije setili,kad je ta 'moda' prosla,da se ipak vrate na ono sto su ranije svirali... :rolleyes:

 

 

ne mogu da se složim, stvarno. ne mislim da je to "hvatanje grandža". koliko oni imaju i to od početka, različitih uticaja u svojoj muzici, i ne prince, nikada skid row nisu bili izvorni hard rock osamdesetih. skid row su više bili mešavina kissa, punka, heavyja i hard rocka, sa različitim dozama u svakoj stvari.

Gledajuci sa ove distance - Skid Row su ipak bili hard rock u 80-im.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta je smesno?

 

Slazem se sa tim sto je Bosko napisao - bolje da su furali taj svoj neki fazon do kraja,pa kud puklo da pukne,nego da su (ko dosta bendova u 90-im) krenuli nekim shitty putem,da bi se kasnije setili,kad je ta 'moda' prosla,da se ipak vrate na ono sto su ranije svirali... :rolleyes:

 

Smesna je ta rec.Iskrenije.Daj ljudi,kakva iskrenost kod benda kao sto je Skid Row.Bole njih kurac za tu "iskrenost".Videli su sta je doslo,sta je u tom momentu prolazilo,probali da ubace te elemente u muziku i cao.To rade i danas.Poslednja dva albuma su upravo takav vid muziciranja.Nisu se oni vratili na staro.Ni blizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Искрено (баш зато што мрзиш ту реч ;)), нисам ни преслушао последња два албума, а нешто немам ни намеру. Нисам још налетео на бенд (или ретко, сад не могу да се сетим), који је направио велику паузу и онда се вратио са нечим добрим.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

da pa broadway :D

pa mislim da svake ili svake druge sezone menjaju glumce

super strategija nema šta. tako i oni koji su gledali moraju ponovo da dođu jer sad igraju neki drugi ljudi i predstava time "evoluira"... doduše bierk je davno igrao tamo al pade mi na pamet da okačim da vidite kako časovi utiču na glas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...