Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Slazem se...Bas me chudi da je tako ispalo s obzirom da nemas los procesor...Ima dosta shumova,ali ako to izuzmemo,skroz si ok odsvirao,pozdrav!!!

 

Ajd da odgovorim na ponovno ozivljenu temu...Hm...pa ovako,u svakom sluchaju mislim da je Vladimir Paspalj aka Wenzek svojevremeno dok se "bavio" sviranjem zaista bio los,mada sada zaista ne znam kakav je...Pre par godina je bas bio ne zreo,gitaroski prozivao sve,a nije znao nijedan akord osim E (ni dur ni mol vec samo E),mislim da ce ga se mnogi setiti,narochito Sharkey :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aria je bezveze u odnosu na jack-a i bc richa al presudno je to sto vise volim jennu jamison :) :) :)

 

:pivopije:

 

@feanor : dobro je odsvirano samo sto ima nekog cudnog suma...mislim da je to reko neko...a sta gazes da nisi imo na procu noise gate...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sad jedno pitanje koje ima veze sa tehnikom :D ima Aria veze s tehnikom, al nekom drugom. :D

 

Gledam ovih dana neke video shkole koje sam skinuo s neta ili nabavio, generalno sam se razocharao, jer su loshe, al to nema veze, nego da pitam ja ovde vec uvazhene kolege gitaroshe:

 

1.Jel vi svirate sa sva 4 prsta kad predjete 14.,15. prag??? Ja sviram sa sva 4. Mislim, koristim i mali prst a video sam gomilu ljudi koji svirajy samo sa tri i ne koriste mali.

 

2.Da li drzhite prst ili nedobog dva prsta na gitari, (ili ako imate pickguard, na njemu) dok svirate? Ja sam u pocetku drzhao, a onda posle dve god sviranja sam skontao da mi je lakshe da sviram ako ne oslanjam mali prst na gitaru, i od tad sve sviram bez oslanjanja na gitaru, samo donji deo dlana naslonim na bridge, ako treba da se mjutira :D i generalno to chesto koristim jer pomazhe oko buke na gitari, al da ne skrecem s teme, kako vi to svirate? Prst na gitari ili bez prsta

 

P.S. Ibanez JS je jaaaako dobra gitara i ima fenomenalan klin zvuk, i jako je svirljiva. Svirao sam na njoj par puta u MIX music prodavnici u NS, ali ipak moj san ostaje JEM ili Universe sedmozhichani...jebesh Warlock-a kad samo lepo izgleda, a bez tone opreme ne mosh izvuci lep ton iz njega, samo je za metal i nishta vishe, jebem ti tu gitaru, ima boljih B.C. Rich modela :D Inache, JS sam svirao na malom LAney 20W pojachalu i jebao je kevu.

 

Poz

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. obichno sa 3 prsta, al neki 'paterni' ne mogu bez 4, if you know what i mean

2. stavljam mali prst. navika, a i lakshi mi string skipping. nije to nishta loshe.

 

 

btw. warlock je METAL djitra, i nema svrhe svirati jazz na njemu :) :) :) treba nabaciti neki matori US model, mislim da bi se odushevijo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno Aria je tr00 i ima pokriće da se slika sa gitarom pošto joj je muž ubica na instrumentu :da::muzicar:

Valjda ju je naučio da svira nešto na jednoj žici makar :D

:)

John5,je li?Da,da taj lik je stvarno ubica(na gitari).

Mada opet,ko bi imao vremena da Ariu uci da svira,kada moze nesto drugo da vjezba sa njom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. obichno sa 3 prsta, al neki 'paterni' ne mogu bez 4, if you know what i mean

2. stavljam mali prst. navika, a i lakshi mi string skipping. nije to nishta loshe.

btw. warlock je METAL djitra, i nema svrhe svirati jazz na njemu :) :) :) treba nabaciti neki matori US model, mislim da bi se odushevijo

 

Hm...ja vec smatram da je uveliko lakshe raditi string skipping bez prsta na gitari, bash zbog te slobode koju zglob dobije, sad i da hocu, ne mogu da drzhim prst na gitari, probao sam bash da isprobam koliko brzo mogu da radim repeticiju sa i bez prsta na gitari i ispostavilo se da mogu brzhe bez prsta, dok sviranje sa naslojenim prstom na gitari zahteva vishe napora. Verovatno stvar navike. Al kad vidish ko od poznatih kako svira nije svejedno, I Michael Romeo i Alexi Laiho...itd sviraju sa prstom, al opet...Mr John Petrucci svira bez prsta na gitari, a shta chovek radi. Uh...na kraju je sve stvar chovekovog izbora, zar ne?

 

Zamisli lika kao svira Jazz na Warlock-u...hehehe. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zavisi...nekad sa tri, nekad sa cetiri, navikao sam oba, kao sto nekad tapujem sa kaziprstom( i drzim trzu izmedju dlana i domalog) ili sa sve trzalicom i tapujem srednjakom.

 

I drzim prst na telu. ALi malo mi visi srednjak u vazduhu, lici kao da pokazujem nekome 'kitu' kad sviram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zile kondic: uglavnom bratac sa 3, al kad je zajebano i sa 4...nesto jednostavno ne moz sa 3 da se odsvira samo :da: ...a oko naslanjanja prsta...iskreno druze kad se zanesem u svirci i ne provaljujem dal je naslonjen ili ne...ali valjda nije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...