Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

@lim drvo

 

skidaj sve od black sabbath

 

sviraj pjesme od opeth-a

ozbiljno - nije mnogo tesko, a pokriva razne osnovne tehnike i interesantne su pjesme za skidanje, mozes dugo da radis na jednoj pjesmi posto imaju puno gitara a i bices u prilici da se upoznas sa nekim interesantnim muzickim i aranzmanskim idejama i rjesenjima early on, bolje nego da se zatupljujes svirajuci slayer, to ostavi za kasnije

ako ti se svidja svedski metal, sviraj in flames i edge of sanity, isto nije tesko, a melodicno, zabavno i rewarding za skidanje, ti bendovi su super za skidanje melodija po sluhu, radi to sto vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LimuneUzmi neku skalu pa kreni polako. Ja sam nashao neke na Orbinoj shkoli gitare i tu i dan danas vezhbam i ubrzavam...

za jedno 20-ak dana cemo 'vatati NAJLAKSU mogucu pjesmu :)i da li je bolje uciti sa tablatura ili akrordi?
Zavisi shta hocesh... To su 2 razlichita pojma... Sviraj brate ono shto volish, tako cesh najduzhe svirati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za jedno 20-ak dana cemo 'vatati NAJLAKSU mogucu pjesmu :)

 

i da li je bolje uciti sa tablatura ili akrordi?

 

Ako učiš samo harmoniju tj, akorde bolje da imaš samo šifre pred sobom jer su hvatovi sa tablature nepregledni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je ovo mesto na kojem mogu pitati hmm.

 

Ne mogu da čitam 86 strana threada. Ukratko:

 

Jel možete da mi preporučite dobrog učitelja za gitaru? Imao sam već jednog ali sam (kasno) otkrio da je običan prevarant i govno.

 

Nije mi problem da učim sam, ali treba mi nešto kao smernica. Thanks

Edited by Suri

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...