Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

pa bila bi fora.........kad bih znao...........hehehe.............pa me naucis..........hahahha

a i te fore kod mene ne padaju evo pogledaj ovo i tu se nalazi my mini city........

ja uvek pre nego sto odem na neku adresu prvo pogledam skorz dole gde pise koja je adresa.........hehehe

ajd ziveo :pivopije:

 

 

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

U instrumentalu Europa, Santana više puta benduje E1 žicu na 13. pragu i to traje prilično dugo... meni se ton utiša

i izgubi mnogo ranije, možda na pola dužine. Ima li neka fora ili je stvar u hardveru (koristim ESP kopiju stratokastera

i ASTER 40W izlaz, sa ugrađenim overdrajvom)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, on svira, koliko mi se cini prs, gibsonlike gitare i tako to, one imaju neverovatan sustain, zbog drveta, lepljenog vrata i tako toga, a ti probaj da priblizish magnete zvucniku od pojacala, da uvatish fidbek, da ti onako zapishti, a pre toga pritisni taj prag i vidi jesi li zadovoljan fazonom :) Da se ne zamlacujes pazarom kompresora, sastejnera, distorzija i tako toga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dejopulos: Mislim da je tvoja gitara sasvim dobra, tebe unistava to Aster pojacalo. Da imas lampasa i kabinet i da ga odvrnes kako valja, i ti bi imao sustaine do sumraka.

 

 

Jel može pojačalo da se napravi od televizora lampaša? Znam da može od radija, ali ja imam stari TV. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može pojačalo da se napravi od televizora lampaša? Znam da može od radija, ali ja imam stari TV. :udri:

 

Ako neko ume da preradi lampaski TV u gitarsko pojacalo, mnogo lakse ce napraviti ovo drugo from scratch. Shema ima okolo koliko hoces. Dobar Mesa Boogie moze da se odradi za 200-300 baka. Sa sve zvucnikom. Samo limar da presavije lim za sasiju, da se zbichi kuciste za glavu ili kombo i kuciste za zvucnik (ako nije kombo). Nego lenja nacija u bozju mater.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

podrzavam vas u eksperimentisanju sa zvuchnikom iz Tv-a...evo pitacu mog komshiju neshto sigurno zna,devedesetih je znao da odvrne dnevnik cela zgrada da chuje,ma pravo pojachalo :)

imam 2 pitanja:

ovih dana uchim Paganinijevi 5 kapredjo(iliti crossroad guitar duel).prvi deo(ona shest apredja) znam da roknem odlichno,puna brzina,a kada dodjem do onog cool dela,trudim se maximalno brzo da odsviramm,ali nije kao na filmu...pitam se-da li mozda treba sa obe strane da se udara zica?Ja udaram samo sa gornje.

evo i tab ako neznate tu stvar:

Am E7 Am

--------------------------------------17--15--13---------------------

-----13--17--13-------15--17--15--13--------------17--15--13---------

-14---------------16-------------------------------------------16----

---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

repeat measure

 

A Dm

 

------------------17--15--13--------------19--17--15-----------------

-----14---17--14--------------17--14--15--------------18--17--15-----

-14------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

 

G C

------------------------------------17--15---------------------------

--------15------18--17--15------------------18--17--15---------------

----16------16--------------16--17----------------------17--16-------

17-------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

 

 

F G#dim7 Adim

---------------------------------------------------------17----------

-----------------18--17--15--------------18------------------16------

-----14--17--14--------------17------16------19--17------------------

-15------------------------------18------------------19--------------

---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

drugo:interesuje me gde mogu da nadjem neshto o KONTRAPUNKTU(ne chasopisu).Gledao sam neshto na engleskoj wikim,al ne kontam...ako ima neka knjiga na srpskom...ili da je vrlo sazeta i jasna...a kad sam chuo da se time sluze Nile i Suffocation(koji pljuju bruka rifove)hocu i to da prouchim...naravno,skoru svu ostalu teoriju koju postoji sam vec izuchio(da ne ispadne da odma krecem na hard level) i skale i interval i apredja i chuda-muda.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

U instrumentalu Europa, Santana više puta benduje E1 žicu na 13. pragu i to traje prilično dugo... meni se ton utiša

i izgubi mnogo ranije, možda na pola dužine. Ima li neka fora ili je stvar u hardveru (koristim ESP kopiju stratokastera

i ASTER 40W izlaz, sa ugrađenim overdrajvom)?

stoji ovo za lampe, ali i vibrato pomaze...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da izravnoam mali prst sa ostalim moze neko da mi da neku vezbu?

 

drzis ga savijenog?

 

pa samo ga koristi sto vise da bi ga navezbao, a i kad ga ne koristis, iliti kad sviras nesto gde ti mali bas ne treba, skoncentrisi se na to da ti bude uvek blizu zica tj. u pripravnosti da nesto odsvira

 

da li mozda treba sa obe strane da se udara zica?

 

treba

Edited by Atheist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje, pokusavam da sviram pis sels bat huz bajin po tabu, ali mi nije jasno kako da sviram ove delove na B zici. Znaci tu su tri tona, ali nije mi jasno kako da ih brzo sviram, da li da okinem prvi od tri tona a na ostale pull of ili kako?

Kako vi svirate ovakve delove i kako d\ste ubrzali ruku?

Evo i slike tog taba 72745841bk0.th.jpg

Edited by Piper...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...