Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ovo je vec bilo na drugom topicu, al' reko da probam i ovde.

Dakle totalno ret pitanje ali moram kad me stisla muka icon_smile.gif

Naime interesuje me kako je Iommi u ovom klipu .. Falling Off The Egde Of The World :muzicar:

 

http://www.youtube.com/watch?v=peg5TKuvr8I

 

 

na 1:42 i josh izrazhenije na 1:50 dobio taj chopping sound tako da se izrazim? I nemoj da je neko reko slajd down ili "zato shto je koncertna oprema" :rolleyes:

 

Drug Kalif na kal. je bio ljubazan i ponudio je moguce reshenje mog problema ali ja neshto nisam ubedjen da se to radi na nachin koji je on pomenuo.. a to je pick dive ili pick scrape... Ili chak ako jeste molio bih nekog da mi objasni kako to tachno da izvedem jer jednostavno ne mere.

Ako neko ima bolju, drugu ideju..fell free da podelite znanje i imanje :)

Edited by Frost

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvuk zavisi i od toga da li se radi noktem,trazlicim,na kojoj zici i gde,najvishli tonovi se dobijaju-logichno blizu magneta,a zavisi i od toga da li si utishao zici sa gornje strane jer onda dobijash samo jedan ton(od trzalice do kobilice)ili ne(onda taj+od trzalice do pochetka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Odusevio me je sa Gilbertovim Get out of my yard. :icon_eek: Svaka mu cast, samo da jos malo poradi na tonu. Nadam se da nece da se pretvori u Cooley-ja, Angel-a ili slicnog atleticara.

 

Ako je sam odabrao sviranje gitare kao svoj zivot to je ok. Podrzavam. Ali ako je njegov cale resio da zrtvuje njegov zivot i detinjstvo radi svoje frustriranosti i iskompleksiranosti to nije ok. A takvih likova ima previse. To jeste brainwashing, sto kaze kolega shooter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja neki snimak ovog malog na kompu, vec par godina. Znaci jos mladji kad je bio. Bio je i tad lud....Ali ovo sad!!! Brate, ma nije to normalno. Osecam da mali samo svira, nista ne radi osim toga. Verovatno ne zna ni da prica kako treba. :D LOL

Salu na stranu, mali stvarno ubija......

Edited by Tyler Durden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sam odabrao sviranje gitare kao svoj zivot to je ok.

Pa sta mislis, da ovako svira zato sto to ćaća oće?

 

A sa druge strane, cak i da on licno to nece (a nema sanse da je tako), moze samo da bude zahvalan sto mu je babo vec sa 12 godina obezbedio dobar posao i sladak lebac. Nek radi kasnije sta hoce, ali nece morati da pere case po kafanama ako mu to ne bude po volji.

 

 

 

 

 

 

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad malo stasa, pochece da drzi pivo na pojachalu

 

ako mu se neko prevrne i sjebe mu omiljenu glavu, pisace o tome ;)

 

a akko svira, ne bi me chudilo da navatava zenskadiju po svirkama vec u naredne 3-4 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...