Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Pocinjem ozbUljno da sumnjam u normalnost tih tvojih kovrdza! icon_mrgreen.gif

nadam se da ne planiras da sviras uzivo za ovakvim setovanjem. ako pak planiras, bices upamcen kao jos jedan u nizu "gitarista zujacha". icon_smile.gificon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto onda cujem neku buku iz pravca vozdovca (jel tako bese)? icon_smile.gif

Jebote tek sam se sad setio...pa Mikica mi je dosao u goste icon_smile.gif ...evo dok ja pokusavam da probijem zvucni zid on "producira" nekim romima iz ulice novi album icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

P.S. Kako ti podesavas pojacalo? ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,21. 5. 2004, 17:40]Kako to?!?! Ja sam mislio da imash neku kombinaciju pa ti treba kinta...

znas kako je.. raspusten zivot, zahtevna devojka, kvari se auto.... icon_smile.gif

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga stvarno imam problem kad okinem zicu samo jedan obican ton dobijem jos par prizvuka od cega to moze da bude. Da li je moguce da je trzalica sjebana ili je u pitanju moj picking.

Sto se tice setovanja (Fender Frontman 25R)

Metal: Treble: 7.5

Middle: 6.4

Bass: 7.8

Gain: 9.5

Rock: Treble: 6.4

Middle: 2.9

Bass: 7.5

Gain: 2.5-8.5

Gary Moore : Treble: 6.9

Middle: 2.2

Bass: 7.8

Gain: 9.5

Steve Vai : Treble: 7.8

Middle: 8.9

Bass: 6.4

Gain: 2-10

Isprobajte ovo pa mi recite kako kod vas zvuci.

S T R A T O C A S T E R R U L E S icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZZ.E HTEO BIH DA TE PITAM NESTO.JA SVIRAM GITARU OKO 2 MESECA.SVIRAM UGL, PESME OD DEATH,TU JE DOSTA VAZNA TEHNIKA DESNE RUKE.IMAM DOSTA DOBRO "RAZRADJEN" ZGLOB SAKE I IDE SVE TO,ALI JE ORTAK PRIMETIO DA IMAM DOSTA DUG PALAC I RECE MI DA TO ISKORISTIM JER CU DOBITI DOSTA NA BRZINI.JE LI TO TACNO???E,SAD ONO GLAVNO-MOZES LI MI OPISATI VEZBE ZA "RAZRADJIVANJE ZGLOBA" PALCA(AKO TO POSTOJI)?POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

BRATE,NIJE MI NAMERA DA SE ZEZAM,NEGO DA MI NEKO KO ZNA O CEMU PRICAM ODGOVORI!

Ja nista nisam hteo da postujem jer sam samouk, ali kada niko nece...

Pretpostavljam da pod sviranjem palcem podrazumevas sviranje iz zgloba prsta.

To se koristi kod soliranja a ne kod ritam dzitre koja tebe interesuje koliko mi

se cini. Licno nikoga nisam video da svira ritam iz prsta, vec je to uvek iz zgloba

sake, manje ili vise... Tebi verovatno treba tehnika desne ruke u smislu rendanja

riffova. Kod sviranja iz prsta ti je najveci problem da uskladis brzinu leve i desne

ruke. Ti generalno mozes sve da sviras iz prsta, tako da je glupo traziti neku

posebnu 'vezbu' za to... Ako ti krenes da sviras gitaru po nekim vezbama onda

ti ne sviras instrument nego ga treniras. Sviraj vise, vezbe sluze za razgibavanje

ruku.

 

I iskljuci Caps Lock, to je jedan od razloga zasto ti niko nije odgovorio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pokušavaj da bilo šta sviraš iz rada kažiprsta i palca, iako neke škole tvrde tako.

Sviraj iz zgloba, kako je čovk gore već i rekao. Obrati pažnju da nije potrebno pomerati celu ruku iz zgloba već samo deo ruke koji drži trzalicu, dok mali i domali prst mogu da stoje naslonjeni na žice i da u slučaju solo deonica prigušuju žice koje ne sviraš, a kada sviraš ritam, da denfuju žice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...