Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Mitros... Ma tako mi i treba kad pushtam caleta da kupuje icon_mrgreen.gif

Shala, naravno, ali apsolutno necu nishta uraditi po ovom pitanju jer:

1) ovo mi se prvi put u zhivotu desilo a znam ljude koji mnogo duzhe sviraju i nikad nisu kupili komplet u kojem fali zhica

2) ako drugi put uspem da ubodem takav komplet, prelazim na usnu harmoniku evotigana.gif

Edited by BittyX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svoje u maricu i sad sam siguran da necu vise da uzimam d'addario, ajd sto su krs to mogu da prebolim, ali kad nema jedne zice e to je vec sranje, ima li neki komplet zica za stekare ultra jeftin al da su sve zice tu icon_smile.gif

Ja lepo kazem da je Maric stari prevarant... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E opet ja. Nema me pa kad nagrnem... biggrin.gif

 

Koje trzalice da koristim? Rekose mi da bez heavy nema nekog brzeg sviranja

a ja koristim .71 mm Dunlop iz Sky-music-a.Mekane u picku materinu.

Mogu snjima lepo ali se brzo izlizu. Pa kupih ibanez, i medium i heavy,

ali opet u picku materinu ogromne su i za mene previse tvrde.

 

E sad mene zanima dal da uprkos tome nastavim sa njima (mislim tvrdjim )

ili da se vratim onim mekanijim, posto vec rekoh da su mi rekli da su te

tvrde bolje za malo brze soliranje. icon_rockdevil.gif

 

Pa ljudi pomozite. Ne zelim da sviram neke 300 na sat solaze,malnsteen(e jebem ga u ime wallbash.gif )

i ti egoisti, pa sa kojima trzalicama mogu izvuci maximum.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani se konformizma. Meka trzalica smanjuje sinhronizaciju leve i desne ruke a takođe te čini za nijansu ritmički netačnijim. Ako se radi o heavy svirci - Oko 1.00 je minimum, a može i veća debljina.

 

Nije samo stvar u debljini, probaj trzalice napravljene od različitih materijala da vidiš kakav ti je feeling. Recimo jazz III male pa onda velike, i probaj Dunlopove sa krokodilom i sa kornjačicom, prve su velike i tupe, druge male i oštre. Zavisi i kako sviraš, držanje trzalice paralelo sa žicom i takav udarac ide uz tupu trzalicu, a držanje trzalice pod uglom u odnosu na žicu ide uz oštru trzalicu.

 

Medium trzalice su za neku svirku gde je potrebno da se smanji otpor žica, recimo kad se šamaraju akordi, ili razlažu pa želiš mekši ton itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jazz II??? Zar to postoji icon_confused.gif

Pa to pishe na njima male crvene

imam i Jazz I male crne malo tanje od ovih

 

Poceo sam ponovo da sviruskam sa Dunlop kornjacama od 2.0 mm i uopshte nisu debele (shto je najbolje sa njima brze sviram nego sa jazz trzalicam )

 

@Pringler

 

Da li ikad video begesh

 

Znash cime se on svira - parcetom koze pa jedno 4.0-6.0 mm debelim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to pishe na njima male crvene

imam i Jazz I male crne malo tanje od ovih

 

Poceo sam ponovo da sviruskam sa Dunlop kornjacama od 2.0 mm i uopshte nisu debele (shto je najbolje sa njima brze sviram nego sa jazz trzalicam )

 

@Pringler

 

Da li ikad video begesh

 

Znash cime se on svira - parcetom koze pa jedno 4.0-6.0 mm debelim

sve se brinem da tebi prodaju neke signature trzalice, made in Shabac... posto prvi put cujem za to! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

poz! pivopije.gif

 

BTW. moj komsija svira sa dinarom! tj sa pet dinara! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Mozda malo glupo pitanje ali jebiga...

 

 

Sviram gitaru neka manje vise 3 meseca i planiram da uskoro uzmem elektricnu e sad da li je to mnogo rano ili ne.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

Sviram gitaru neka manje vise 3 meseca i planiram da uskoro uzmem elektricnu e sad da li je to mnogo rano ili ne.....

 

ja sviram skoro 10 godina,znaci bas sve sto znam sam naucio na elektricnoj gitari, a tek od skoro imam neku akustaru,i ne slazem se sa onim kao prvo drombuljas akustaru pa kad nesto naucis predjes na elektricnu.

(ako hoces da sviras) uzmi je slobodno.

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto rece koljac, rece mudro... Ja sam igrom slucaja na poklon dobio prvo

klasicnu gitaru koja me nikada nije privlacila. Svidja mi se njen zvuk ali

ne odgovara mom temperamentu... Nikada nije rano za elektricnu...

da, da, nikada nije rano! icon_da.gif

sta vishe, bolje je da sto pre predjes na el. brze ces napredovati! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vazi icon_smile.gif ...upravo zbog takvog stava i nisi neki "soler"...nisu oni nikakvi vanzemaljci...u danasnje vreme se cak vrlo brzo moze doci do neke zavidne tehnike...jer su danasnjoj omladini dostupnija mnogo veca "sredstva"...nego sto je to bio slucaj u njihovo vreme...

That's the spirit! Jeste mi sad imamo vishe sredstava, ali vidish mi smo sad na netu, a oni to nisu imali svirali su po ceo dan, tako da cu ja pouchen njihovim iskustvom, sad da se disconectujem, i bacim na ''doradjivanje'' tehnike laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oki ja imam pitanje, and I need help very bad! Prvi put mi je pukla zica na gitari (i pride mi iskasapila ruku, al to sad nije vazno), enivej skinula sam zicu ali ne znam redosled stavljanja nove? Prochitala sam u skoli gitare kako se stavlja ali ne znam da li prvo motam zicu oko chivije, pa je vezujem i onda tek stavljam drugi kraj kod donje kobilice, ili drugachije? Meni je logichnije da prvo stavim donji deo i da namestim zicu na vrat al shta dalje? I da kako da "vezem" zicu kad je namotam na chiviju, jel postoji neka druga fora? Tnx unapred icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

Meni je logichnije da prvo stavim donji deo i da namestim zicu na vrat al shta dalje?

 

e upravo tako,posle provuces gornji kraj zice kroz civiju,napravis jedan ili vise krugova rucno oko civije i samo namotavas (ne treba da se vezuje),ako je deblja zica u pitanju,one treba da vire malo vise od tanjih (znaci pustis ih da duze vire iz civije da bi mogla lepo da je namotas) jer recimo 6-ta zica ako se namota cela nece moci da stane na civiju.

i kada namotavas gledaj da rukom (palcem) pidrzavas zicu na civiji kako bi je usmerila da se namotava u pravilne krugove,jedan ispod drugog,da ne bude posle sve izukrstano na civiji.i to je to,pa srecno! icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e upravo tako,posle provuces gornji kraj zice kroz civiju,napravis jedan ili vise krugova rucno oko civije i samo namotavas (ne treba da se vezuje),ako je deblja zica u pitanju,one treba da vire malo vise od tanjih (znaci pustis ih da duze vire iz civije da bi mogla lepo da je namotas) jer recimo 6-ta zica ako se namota cela nece moci da stane na civiju.

i kada namotavas gledaj da rukom (palcem) pidrzavas zicu na civiji kako bi je usmerila da se namotava u pravilne krugove,jedan ispod drugog,da ne bude posle sve izukrstano na civiji.i to je to,pa srecno! icon_biggrin.gif

Hvala puno icon_redface.gif Sutra cu se prihvatiti posla. Nego da li je bolje da menjam sve zice od jednom ili samo prvu (poshto mi je ona pukla), zice su mi stare jedno 6 meseci (u jeeee, nije mi jasno kako su uopshte ovoliko izdrzale). Bolje sve, zar ne? musik19.gif

 

 

PS. Ovo mi je 100-ti post!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_redface.gif

Edited by Queen of Destruction

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Jos jedno pitanje za iskusnije kolege icon_smile.gificon_mrgreen.gif

 

 

Koliko vremena je proslo pre nego sto ste mogli da skidate pesme tako sto je slusate pesmu i raspoznajete sta svira(koje akorde itako to)???????

Nadam se da razumete sta hocu da kazem icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje za iskusnije kolege icon_smile.gif  icon_mrgreen.gif

 

 

Koliko vremena je proslo pre nego sto ste mogli da skidate pesme tako sto je slusate pesmu i raspoznajete sta svira(koje akorde itako to)???????

Nadam se da razumete sta hocu da kazem icon_mrgreen.gif

odma'... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...