Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Imam ovakvo pitanje:

Preko kompjuterskog stimera nastimam sestu zicu i pokazuje mi da je nastimana.I sad ona kad se pritisne na 5-om pragu treba da daje ton kao 5-ta

zica prazna.Medjutim,ja kad je pritisnem na 5-om pragu ona daje frekvenciju

111.50Hz,a frekv. 5-e zice prazne je 110.00Hz.Zasto je to tako?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ovakvo pitanje:

Preko kompjuterskog stimera nastimam sestu zicu i pokazuje mi da je nastimana.I sad ona kad se pritisne na 5-om pragu treba da daje ton kao 5-ta

zica prazna.Medjutim,ja kad je pritisnem na 5-om pragu ona daje frekvenciju

111.50Hz,a frekv. 5-e zice prazne je 110.00Hz.Zasto je to tako?

Hvala.

zato sto pre negoli uzmes da stimujes djitru...valja doterati oktave... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu...kada sam video kako vecina momaka i devojaka svira elektricnu gitaru s'kurca sve mi se smucilo....\

Ja stvarno ne znam kako oni mogu da soliraju sa gitarom spustenom na kraj kaisha...to vide kao Cobaina i oma se naloze...ajde Hetfield tako svira i to je njegov stil jer je to dobro ukomponovao sa drzanjem trzalice sa tri prsta...njemu svaka cast

Jos gore je kada vidim kako neki "gitarista do yaya" drzi mali prst na gitari...

Mozda je to moje licno mishljenje ali i to mi smeta.

Jako dobre tehnicke vezbe je napravio John Petrucci iz Dream Theatera, mogli bi da probate... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako teško ovako pismeno. Pretraži sajtove gitarskih časopisa na tu temu posebno vidi Frank Gambale-a, recimo guitar player on line arhivu.

www.guitar-noise.com ima dosta dobrih clanaka...

www.guitartricks.com takodje ima ali to su uglavnom samo tablature

Ako nekome treba, ja sam skinuo gomilu tehnickih vezbi i nota sa tablaturama od raznih bendova, a i opste vezbe, za Progresivce gomilu kompozicija paganinija i pachebela...[email protected]

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos gore je kada vidim kako neki "gitarista do yaya" drzi mali prst na gitari...

sta je lose tu sa malim prstom... to moze samo da pomogne... pa ako oce i nogama da svira i ako to zvuci bolje neka svira....

 

ali ne treba se preterano shabanisati! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

CHOBANISATI! mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos gore je kada vidim kako neki "gitarista do yaya" drzi mali prst na gitari...

 

kad vidim stiv morsa ili, jos gore, majkl andjela kako drze mali prst na gitari, nije mi svejedno. icon_smile.gificon_smile.gif

u drugom slucaju sva tri... mali, domali i srednji! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...