Jump to content

Vrhunac karijere


NocturnaL

Recommended Posts

  • 8 months later...
Pa Gothic, slusaj sledece: ako nisi uvideo radnja koja zapocinje na My Arms Your Hearse se nastavlja i na Blackwater Park, u sustini oni pricaju jednu veoma zanimljivu pricu. Spoji textove i shvatices, meni je trebalo da shvatim tek posle treceg puta(zahvaljujuci mojoj losoj koncentraciji), ali nebitno :roll: A sto se tice ranijih albuma Orchid, Morningrise na njima su textovi pisani u vidu balada i veoma su metaforicni pa potrudi se bar malo i shvatices nije tesko icon_da.gif A muzika-imali su samo malo losiju produkciju, kvalitet je isti icon_da.gif Ne znam kako ti se ne svide pesme Apostol in triumph, Twilight is my robe, To bid you farewell, Nectar, Forest of october...to su stvarno dobre pesme. A kao sto Firey rece sve je stvar ukusa i naseg shvatanja muzike, po meni je Still Life work of art icon_twisted.gifbiggrin.gif

Mozda nije u redu da sada ja tu nesto filozofiram ,ali po meni je svaki album Opeth-a cista umetnost(osim BWP. koji je kopija Still Life-a,koji je po meni malo slabije Opeth-ovo izdanje...dobro Serenity je odlicna pesma ,kao i Face of Melinda ,koja je mnogo jaka zbog kontrabasa biggrin.gif )......sve zavisi od osobe ,kako ko dozivljava emociju koju oni prenose....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Мени су најбољи други албуми. Они су најискренији. Некад ни четврти нису лоши.

 

Први је увек некако, почетак, лош.

А после другог, кад се пробију, почну да лупају глупости.

Тако да је увек најбољи други. То је врхунац.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zaista voliš neki bend ili izvođača, trebalo bi da sve njihovo voliš uz eventualno "ovo je bolje od ovog ali ni ono nije loše".

Totalno se ne slazem sa ovim.Ne mogu da kazem da volim bend,vec samo dobre albume koje oni izbacuju.Uzmimo za najocigledniji primer Metallicu.Master je prvi metal album koji sam cuo i koji me je uveo u metal,dan danas ga obozavam.Da li zbog toga treba da obozavam St Anger?Stav koji si ti izneo mi nikad nece biti jasan,a nazalost,mnogi ljudi tako razmisljaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

 

Nekada ume da iznenadi povratak na scenu posle vise godina.

Uzmimo npr. Judas Priest. Posle "Painkillera" sam bila ubedjena da nista savrsenije ne mogu da naprave. "Angel of Retrobution" je takodje fenomenalan album, a nastao je posle 15 godina.

 

Ili povratak Aerosmitha...

 

Mada, ovo sto sad rade Maideni mi se uopste ne dopada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno,mislim da bend najkvalitetnije radi na pochetq.......u tom periodu kada postoji zhelja za dokazivanjem kreativnost je maximalna.....posle kada ih neko zavoli pochnu da rade na rachun stare slave......mada opet,to ne vazhi za sve bendove......neke slava sa pochetka inspirishe da rade josh bolje ali pre ili kasnije nestane te kreativnosti i onda znamo i sami shta sledi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što sad radi Iron Maiden nije loše, ali ne možeš da kažeš da je dobro jer je predaleko od toga... prava reč je "bezveze", ali može da prođe.

 

Hm, pa vrhunac karijere svakg benda je kad zarađuju najviše love icon_smile.gif ali to nema veze sa njihovim muzičkim vrhuncem. On je uglavnom negde na početku, prvi album. Iako je produkcija po pravilu loša - tada su članovi bili klinci, više je tu bilo ljubavi prema muzici, slobode, novih ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi to je totalno relativno koja je faza u razvoju odredjenog benda bolja a koja gora! Nekom ce se svideti najvise drugi, nekom prvi, nekom 15. album, nekome ce sve posle n-tog albuma biti sranje, dok ce nekome biti poboljsanje...sve zavisi od licnog ukusa...nemoguce je za jednu grupu odrediti takav sablon, a kamoli za sve metal grupe.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Muzicari najbolje ocenjuju vrhunac svoje karijere kada se prisete svega sto su uradili... A onda cujemo Dzejmsa kako hvali St.Anger i naziva ga najiskrenijim radom metalike ikada. I onda kome verovati? Haha, muzicarima, ili nasem povodljivom ukusu? Vrhunac je relativan pojam. Izuzetno relativan... Sve je relativno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...