Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Što je Laki dobro ripovao Images & Words - Live in Japan DVD, eh da znate. Fakat je slika predobra.

icon_smile.gif

Ma nisam ja to ripovao icon_smile.gif

 

Ali slika jeste predobra, poredio sam sa original DVDom icon_da.gif

 

p.s. Superior je kvlt, da ne idem sad u preteran offtopic. Ali uvek stoji da je bolje pricati o Vanden Plas na DT temi, ako se vec zeli uputiti deo publike koja voli DT, u njihove rip-off-ove icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma endless sacrifice sa train of thougt je domaci zadatak...skidam im kapu

Moj favorit je This Dying Soul.

 

 

Zapitali ste se mozda koliko ima skrivenih poruka u "Octavarium"-u? Odgovor na to pitanje mozete naci na sljedecem linku: http://dt.spatang.com/octavarium.php

 

U jebote, jos jedan razlog da nabavim taj album.nisam ga jos ni preslusao. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt osecao sam se kao da chitam "da vincijev kod" dok sam ovo chitao

icon_smile.gificon_smile.gif

taj rad.

Stvarno su dobro osmislili album.

Samo steta sto su same pesme ispod njihovog renomea icon_cry.gif

TOT mi se mnogo vise svidja...

Mada kontam da nisam otkrio toplu vodu icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pesma endless sacrifice sa train of thougt je domaci zadatak...skidam im kapu

Slazem se samo da nema onaj deo na klavijaturi tipa crtani film/miki maus/mapeti ali kada si DT sve je dozvoljeno i sve ce zvucati strava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo je zadivljujuce sto oni i kada sviraju kao da su ispali iz crtanog filma zvuce monumentalno i oduzimaju dah.

a niko se ne seca Glass Prison? po meni najbolja i najkompletnija pesma koju sam ikada cuo; tehnicki, umetnicki, estetski, ne smara ni u jednom delu, jedno epohalno delo sve u svemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se 'pohvalim' da sam KONACNO odgledao live at budokan i da sam odusevljen koncertom....Stvarno su to odradili svetski nema sta, stvarno nemam neku vecu zamerku, ja samo mogu da kazem da cu veceras opet da gledam sve icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se 'pohvalim' da sam KONACNO odgledao live at budokan i da sam odusevljen koncertom....Stvarno su to odradili svetski nema sta, stvarno nemam neku vecu zamerku, ja samo mogu da kazem da cu veceras opet da gledam sve icon_smile.gificon_smile.gif

Live At Budokan je definitivno najbolji DVD koji sam pogledao. Nestvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Par reci vezanih za "Octavarium" ...

 

Ne kapiram: ljudima se zapravo DOPADA ovaj album?

A zasto?

Zar nisu culi stariji DT materijal, zar ne znaju da treba da bude PROGRESIVAN?

Ovo je, verovatno, jedan od najdosadnijih albuma u heavy metalu IKADA. Boze, ovo je takav corak i promasaj ...

Ne zelim da trosim reci na DT - svi ih znamo i znamo ih sa razlogom:

jedan od zbilja, najoriginalnijih bendova u istoriji metala i jedan od onih koji su prosirili njegove granice ali ...

Mene ovo izdanje ne sljaka, ne pomera ni jedan deo mene, sve sto cujem ovde - vec sam cuo a narocito od njih samih.

Ovo je i muzicki i tekstualni poraz. Impotentno ...

Mada, produkcija je jako dobra!

Deluje da su Petrucci i Portnoy nasli formulu za DT i prakticno imamo isti zvuk od "Metropolis 2" sa neznatnim modifikacijama. OK, manje-vise svaki HM bend to radi.

Imamo JOS JEDNU alkoholicarsku ispovest Portnoya (zar 2 vec nisu dovoljne?) i hocemo li to isto slusati i na ostalim DT albumima do kraja karijere?

Imamo jos jednu "Another Day" u "Answer Lies Within" i "I Walk Beside You" koja je tako dosadna da ju je nemoguce odslusati dva puta, "These Walls" je "Lifting Shadows Off a Dream" pt. 2, "Never Enough" je "Honor Thy Father" pt. 2, "Sacrificed Sons" je o njihovom politickom ubedjenju koje me ne zanima i to je zakasnela (uzasno zakasnela) reakcija na 9/11 i drugi deo "The Great Debate" kao sto je i "Octavarium" "Six Degrees of Inneer Turbulence/Overture" pt. 2 i razvijanje te ideje do besmisla.

Nema APSOLUTNO NICEG ORIGINALNOG na ovom albumu!

Jedina svetla tacka je "Panic Attack" koja je najbolja i jedina zapravo, solidna stvar na CD-u.

Mi znamo DT po njihovoj vestini, kreacijama i pricama, sta se desilo?

Ovo nije sveze jer su se, jednostavno ISTROSILI na svoje bezbrojne side-project varijante.

Album NIJE originalan i inventivan, nije DRUGACIJI od svega na metal sceni kao sto je to znalo da bude!

To je hibrid i mesavina ""Six Degrees of Inneer Turbulence" i "Train of Thought" i nije NOVO.

JA NE ZELIM JOS JEDAN "Images and Words" ili "Awake"!

Cak ni njihovu mesavinu.

Veliko razocarenje i nadam se da ce sa, najzad fokusirati na DT i napraviti bar jos jedan pravi, autorski album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije sveze jer su se, jednostavno ISTROSILI na svoje bezbrojne side-project varijante.

 

sta su istrosili na side projekte kad su i oni sranje?

 

JA NE ZELIM JOS JEDAN "Images and Words" ili "Awake"!

icon_smile.gificon_smile.gif

hahaha, najbolji si icon_smile.gif sta zelis? kesh? pare?

Edited by BodyRemover

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gavrosaurus

 

true

 

album je preslusaj i shift+del icon_da.gif

 

Svaka casta za Dream, ali sto je mnogo, mnogo je... Octavarium mi se cini na silu mastovit, povremeno furaju neki moderni trash zvuk koji mi se nikako ne svidja. A i side projekti... odlicna produkcija, sve je to tehnicki napucano, ali brate mili fali ono sto se zove potreba za preslusati ponovo. Jebote, znam kad sam slusao change of seasons u srednjoj skoli, jedva sam cekao da se vratim kuci da pustim pesmu. Ali jebi ga, ideje su potrosna stvar

 

 

I jos jedna stvar, video sam da se mnogi ljudi pozivaju na progresivno, regresivno, i fazone ovo je isto, ovo nije. Koga boli kurac dal' je nesto progresivno ili regresivno, sve dok taj bend moze da napravi dobru pesmu, a sta je dobra pesma nego nesto sto ne analiziras, nego slusas i jebeno ti je lepo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...