Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

G3 Tour Dates for Mexico/South America and Australia (with Petrucci and Portnoy)

 

G3 Mexico/South America - Joe Satriani, Eric Johnson & John Petrucci (with Mike Portnoy)

 

Mon Oct 16th - Mexico City, Mexico - Teatro Metropolitan

Tues Oct 17th - Mexico City, Mexico - Teatro Metropolitan

Sat Oct 21st - Santiago, Chile - Velodromo Estadio

Mon Oct 23rd - Buenos Aires, Argentina - Stadium Luna Park

Tues Oct 24th - Buenos Aires, Argentina - Stadium Luna Park

Thurs Oct 26th - Porto Alegre, Brazil - Teatro de Sesi

Fri Oct 27th - Sao Paulo, Brazil - CreditCard Hall

Sat Oct 28th - Sao Paulo, Brazil - CreditCard Hall

Sun Oct 29th - Rio de Janeiro, Brazil - Claro Hall

 

G3 Australia - Joe Satriani, Steve Vai & John Petrucci (with Mike Portnoy)

 

Wed Nov 29th - Brisbane, Australia - Brisbane Convention Centre

Fri Dec 1st - Sydney, Austraila - Hordern Pavillion

Sat Dec 2nd - Melbourne, Australia - Regent Theater

Sun Dec 3rd - Melbourne, Australia - Regent Theater

Wed Dec 6th - Adelaide, Australia - Entertainment Centre

Fri Dec 8th - Perth, Australia - Challenge Stadium

 

nadam se da ce se moci nabaviti neki video sa ovih svirki_

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ili je Petrucci usvojio Portnoy-a ili je obratno!

Izgleda da njih dvojica vise ni u WC ne idu jedan bez drugog ...

sasvim ok zapazanje, za WC ne znam

 

evo nesto malo svezije kao, razmisljanja o novom albumu_

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=59931

Edited by borhes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi, ne mogu da dochekam novi album, sa svakim albumom me pozitivno iznenade...ovaj novi ce verovatno biti ludara, al lichno bih jako voleo da album bude u stilu Six degrees...ili da opiche neshto sasvim novo. To drugo je najverovatnije...

 

Inache, chitao sam na nekom forumu kako pljuju po Petrucciju zato shto svira master of puppets sa alternate picking-om, a debili se uhvatili toga i pljuju do smrti, jedan je chak rekao da je Petrucciju bolje da spusti gitaru i nauchi da svira ritam!?? Joj...jeste da je LaBrie usrao Master of puppets bootleg, zato shto nema glas za skidanje Metallica-e(jako je loshe otpevao vecinu pesama, i akcent mu se ne uklapa), al brate mili, odsvirano je do jaja.

 

Voleo bih da chujem vashe komentare na taj bootleg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno mi se ne svidjaju previse "bootlegsi" koje prave...najbolji do sada im je Pink Floyd, po meni, dok sto se tice Metallica, Maiden i Deep Purple nije mi slusljivo, prevashodno zbog pevanja, svirka je odlicna. Albume mnogo vise slusam tj non-stop, a SCORE me sve vise odusevljava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste skontali kako ЛаБри loshe peva u Disposable Heroes...ovi ostali ga cepaju a ovaj zaoro s naglaskom: juViIldaj, venaAjsej, hauaAjsej...ja sam umro kad sam chuo kako je lik to otpevao, e tu se vidi da je Kanadjanin, i da bash ima chudan akcent...najvishe me je iznerviralo shto je chovek FALSHIRAO! U DT albumima pogodi svaki ton u picimetar savrsheno...a pgotovo na onom Metropolis koncertu u New York-u, nije mogao bolje otpevati, ama potpuno isto kao na albumu, da ne poverujes. Izgleda kanadjani znaju da pevaju samo komplikovane stvari, hehee

Nisam josh skinuo Piece Of Mind bootleg, al ima da ga nabavim, samo da se malo nasmejem :D

Inache mi je DT jedan od omiljenih bendova, da ne bude zabune :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam josh skinuo Piece Of Mind bootleg

Ke?

Was?

What?

Kaj?

Šta?

Ša bolan?

:ph34r:

Što se "piratskih" ovijeh varijanti tiče, Floyd je jako lijepo ispao. Za Purple to ne mogu reći.

Majstora i Broj sam slušao samo u piratsko-piratskoj varijanti gdje se slabo šta razaznaje.

Pa šta.

:D

 

Nego, kakav Piece of Mind?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ne shvatam ovaj bend vise "za ozbiljno".

Imaju sindrom americkin jazzera a to je da u karijeri objave 612437 albuma.

Ne mogu svi biti, ne istog nego ni slicnog kvaliteta.

Ovo je "jos jedan" metal bend, koji se toliko rastegao da je u potpunosti izgubio fokus.

Ocigledno je da ovo sto rade - rade za publiku (da ne kazem - potrosace) a ne zato sto bi to uradili zbog sebe, za sebe.

Nikome ne cine uslugu, ni nama koji dobijamo sasvim osrednje albume a ni sebi jer ce vremenom postati bend koji ce svi izbegavati i za koje ces, tek uzgred, videti da su objavili novi CD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, kakav Piece of Mind?

Ma zbunio sam se ba' . :lol: ..ne znam koji album od maidena su radili, valjda Number Of The Beast, a ja pomeshao sa Piece Of Mind, ne znam uchinilo mi se da sam negdi to vid'o, al verovatno haluciniram a i oni brate mili preterashe, sad ce da urade butleg Bore Drljache... :confused:

 

My bad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ne shvatam ovaj bend vise "za ozbiljno".

Imaju sindrom americkin jazzera a to je da u karijeri objave 612437 albuma.

Ne mogu svi biti, ne istog nego ni slicnog kvaliteta.

Ovo je "jos jedan" metal bend, koji se toliko rastegao da je u potpunosti izgubio fokus.

Ocigledno je da ovo sto rade - rade za publiku (da ne kazem - potrosace) a ne zato sto bi to uradili zbog sebe, za sebe.

Nikome ne cine uslugu, ni nama koji dobijamo sasvim osrednje albume a ni sebi jer ce vremenom postati bend koji ce svi izbegavati i za koje ces, tek uzgred, videti da su objavili novi CD.

Ne slazem se sa tobom sto se njihovih albuma tice, mislim da broj komada studijskih za 20 god i nije previse...e sad sto su zavisni o gomili svirki to je vec druga stvar, samim tim i ispadaju ovakvi "bootlegsi",

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pesma je stvarno vrh, pogotovo sa DVD-Budokan.

Ma ceo Budokan je vrh, pogotovo instrumedley. Tu su bash razvalili u fazonu 'ako mislite da znate da svirate, odsvirajte ovo :da::) '

Sa druge strane Octavarium je nekako bas cudan album, ne lezi mi uopste za razliku od traina koji je jedan od najjachih dream albuma :da: (nemojte da me ispljujete, molim vas :):) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

InsideOut's German office has issued the following announcement:

 

"DOMINICI – that’s simply the name of the new band project by Charlie Dominici, who – as Dream Theater’s vocalist back in 1989 – had a decisive part in their debut When Dream And Day Unite. This album is regarded as a milestone of prog metal. Dominici has gathered new musicians and managed to get hold of a deal with InsideOut Music. The album, O3 A Trilogy, Part Two, will be released by the end of February."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa druge strane Octavarium je nekako bas cudan album, ne lezi mi uopste za razliku od traina koji je jedan od najjachih dream albuma :da: (nemojte da me ispljujete, molim vas :):)

 

 

slazem se sa tobom.meni je odlican train,mracan je i zestok.a octavarium mi je najlosiji njihov album..ima i na njemu dobrih stvari,ali nije mi to...to!

Edited by davidian

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Train i jos neke pesme tu i tamo (Panic Attack, Take the Time, Trial of Tears itd) su jedino sto i slusam od Dream Theatre-a. Train me je podsetio malo na Tool malo na Metallicu (kada je pevac uspeo da skine Hetfilda na As I Am recimo, a nije to mogao da uradi kada su radili jebeni Metallica tribute :mad: ) , inace me on previse iritira da udjem u muziku, a i oni ponekad preteraju sa egzibicijama. Na Train-u su ga bas posteno isprasili bez previse izivljavanja pa ga zato i volim :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...