Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

James LaBrie - out

 

Kevin Moore - in

 

Imam onu verziju SDV sa Kevinom na vokalima, da znaš da je interesantno, ali definitvno ne. Cuo sam onaj OSI i skapirao da Kev definitivno nije više u fazonu da radi muziku kao 90-tih. A realno, nije sada plima koja voli melodicnu muziku...

 

Eto, znao sam da cu nešto jako važno zaboraviti da napomenem: ne znam da li je iko obratio pažnju, ali... gde su nestali svi oni genijalni refreni u novijim pesmama? gde su strofe sa poentom? gde je ona elegancija i šmek poput: "light to dark dark to light light to dark dark to light" ? Samo neka nebulozna i nedefinisana šatro ambijentalna tripovanja od melodija...

 

A Rudess inače jeste najkvalitetniji i najtalentovaniji ali što bi naš narod rek'o, nema dušu :mrgreen:

 

Mada bi pre bilo da je u pitanju Portnojev ego-trip da u svakoj čorbi bude mirodjija te samim tim nema mnogo prostora za ostale članove izuzev JP

 

To ti kao u fudbalu - džaba C.Ronaldo dribla i sve to kad dodje cepanica od Gatuza i ovaj nema gde da mrdne :mrgreen: BTW, u tim situacijama sam uvek protiv cirkuzanata :mrgreen:

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, znao sam da cu nešto jako važno zaboraviti da napomenem: ne znam da li je iko obratio pažnju, ali... gde su nestali svi oni genijalni refreni u novijim pesmama? gde su strofe sa poentom? gde je ona elegancija i šmek poput: "light to dark dark to light light to dark dark to light" ? Samo neka nebulozna i nedefinisana šatro ambijentalna tripovanja od melodija...

 

 

To ti kao u fudbalu - džaba C.Ronaldo dribla i sve to kad dodje cepanica od Gatuza i ovaj nema gde da mrdne :mrgreen: BTW, u tim situacijama sam uvek protiv cirkuzanata :mrgreen:

pa meni se iskreno,to light to dark,dark to light nikad nije pretjerano sviđalo

ma gatuzo je zakon ! :mrgreen: pravi je :tehkista:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih ceo DT zatvorio u jednu kucu i dao im:

 

akusticnu gitaru - komada 1

klavir - komada 1

set bubnjeva, minimalac - bas, dobos, kontra, kres i prelaz

akusticni bas - komada 1

mikrofon, kondenzatorski sa buvljaka - komada 1 (nikako 2!)

primitivna oprema za snimanje - komada 1

 

iz kuce ne bi mogli da izadju, a od hrane bi dobijali samo pomije i kacamak. kad naprave jednu dobru pesmu, onda mogu da dobiju neko meso/pecenja da jedu (ili sta vec vole). ali samo za taj dan. sutradan - opet jedu pomije.

 

i tako dok ne naprave 8 dobrih pesama. onda mogu da idu kuci.. ;-)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih ceo DT zatvorio u jednu kucu i dao im:

 

akusticnu gitaru - komada 1

klavir - komada 1

set bubnjeva, minimalac - bas, dobos, kontra, kres i prelaz

akusticni bas - komada 1

mikrofon, kondenzatorski sa buvljaka - komada 1 (nikako 2!)

primitivna oprema za snimanje - komada 1

 

iz kuce ne bi mogli da izadju, a od hrane bi dobijali samo pomije i kacamak. kad naprave jednu dobru pesmu, onda mogu da dobiju neko meso/pecenja da jedu (ili sta vec vole). ali samo za taj dan. sutradan - opet jedu pomije.

 

i tako dok ne naprave 8 dobrih pesama. onda mogu da idu kuci.. ;-)

onda mora da im je neko to napravio vec,posto imaju bar jednu dobru stvar na zadnjem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno sam hteo da budem prijatno iznenadjen, pogotovu kada sam čuo novi Symphony X koji iako možda nije izdao najbolji album ipak ostao dosledan i nije toliko pojurio za trendovima.

 

Ovo ti je žešća nebuloza (što se tiče jurnjave za trendovima), a što se ostatka posta tiče no comment (to si mogao napisati u 10 rečenica). Poenta je da čak i kada DT (u)sere, njihovo govno uvek zvuči (da ne kažem miriše) bolje od mnogih drugih. Systematic Chaos ne predstavlja ništa revolucionarno u svetu muzike, ali je i dalje veoma dobar album (kao i svi prethodni). Moguće da je i promena izdavača uslovila neznatnu promenu u zvuku benda (u pojedinim pesmama), a ne mali uticaj je (po rečima članova DT-a) imala i Gigantour turneja. Meni je svaki album DT-a remek-delo (pa čak i osporavani FII i Octavarium), tako da ni SC nije izuzetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam Russell Allen je i pre trendova pevao agresivno, ne ovoliko, ali dobro. Ako ne čuješ da su te pesme Sym.X na kub i da su kao da su sa petice onda uzalud raspravljamo. Samo kao primer ću uzeti pesmu Seven. Uraditi takvu pesmu u ovo vreme svakako nije jurenje trendova, ali neću da širim priču. Posle Sym.X stvarno mi je ovaj novi DT bio još više nebitan i pokazao mi još jednom koliko DT vodi neku priču koja sve više počinje da me ne interesuje i udaljava od benda.

 

I evo ti jedan mali test a i svim ostalima:

 

Zapitaj se šta bi pričao o recimo Pagan's Mindu ili Riverside-u da su izdali Systematic Chaos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, slusam album i ovo su utisci:

 

- ima tu odlicnih momenata, refrena i melodija, ali je sve prosarano (po meni) besmislenim delovima u progresiv sablonu. i ne bi bio toliko problem u sablonu, koliko je problem sto su ti delovi meni dosadni i smaraju me. taman krene neka odlicna melodija, ili labri peva neki dobar deo, oni to prekinu i pocne ono standardno drke-dajke, i to me smara. dodje mi da uradim remaster za sopstvene potrebe i da isecem te delove, pa da slusam ko covek ono sto mi se svidja. :udri:

 

kazem ja, samo kacamak (bez sira!) i da vidis kako ce da prste dobre pesme. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapitaj se šta bi pričao o recimo Pagan's Mindu ili Riverside-u da su izdali Systematic Chaos?

 

Pagan's Mind nije čist prog-metal (više je melodic-power-sciencefiction-štatijaznam-sa prog uticajima). Riverside su laganija verzija Pain Of Salvation-a i više su prog-rock nego metal orijentisani, tako da nisi uzeo baš neki primer, jer od ta dva benda ne možeš da očekuješ (ni u ludilu) takav album. Još od 1997. godine od DT-a očekujem sve, tako da mi ni ovo ne smeta. Mnogi njihovi albumi me nisu osvojili na prvo slušanje, ali sam kasnije odlepio (recimo Train Of Thought mi je bio teško svarljiv u početku).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Yngwie: Pusti ti šta bi bilo kad bi bilo... Ko je od nas posle Scenes-a mogao i da pomisli da će otići u ovom smeru?

 

Drugo, ne shvataj bukvalno Pagan's Mind ili Riverside, već uzmi bilo koji mladji bend i probaj da zamisliš kako bi onda reagovao na njihov album da zvuči kao Systematic Chaos?

 

Poenta cele priče je da na osnovu starih kredita uvek gledamo kroz prste bendovima koje volimo čak i kad izdaju loš album, a da, ovo jeste loš album, jer ako mi se od 8 pesama 3 apsolutno ne svidjaju, 2 su onako, i samo 3 kako treba da zvuče, mada ni one nisu genijalne, to za mene jeste loš album ma ko da ga snimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...