Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Kako mrzim ove skracenice ,po sata mi je trebalo da provalim da mislis na Count of Tuscany.

 

 

Izvini rodjendan mi bio i bilo mi drustvo pa sam na brzinu odgovorio!  :mrgreen:

 

 

 

 

A šta sa A Nightmare to remember?

 

I ja se slažem da je A Rite of passage najslabija stvar na albumu, ali opet nije loša...

 

Znaci po mom ukusu,jedina stvar koja je konceptualno progressivna je Count Of Tuscany.E sad,A Nightmare to remember,kao sto sam napisao gore,ne smatram progressivom pored tako dobrih prethodnih prog albuma i pesama sa kojima su nas ranije ostavljali bez daha,iako ima prog deonica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nightmare to remember je pesma koja po mom misjlenju ima izrazito dobrih momenata ali takodje i izrazito odvratnih.

 

Odlican je ceo onaj deo clean u sredni pesme kao i petruccijevo cepanje u solo deonicama koje slede posle toga, nekako rokerski zvuce :haha: dok je ona glavna melodija pesme

uzasna bas im ne stoji... bolesne klavijature u nekom black fazonu koji njima ne prilici uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve koji idu na koncert u Ljubljanu:

Ima da se uzme povratna karta za voz, Beograd-Ljubljana-Beograd, košta 4700 dinara.

Caka je što treba da se kupi barem 3 dana pre putovanja i tačno da se zna kojim vozom tamo i nazad.

Ja idem 30-og uvece, pa ako ima još neki/a avanturista da idemo u društvu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolesne klavijature u nekom black fazonu koji njima ne prilici uopste.

 

pazi ja na prog muziku uvek gledam otvorenije... nema sta njima da prilici ili ne. U svakom drugom zanru se tacno znaju granice, ali u progu se eksperimentise i stalno stvara neke fuzija svega moguceg... Ne smeta mi i cak mi i prija kad cujem nesto novo od DT-a...

Imaju bre gomilu albuma, pa bilo bi mnogo dosadno da izbacuju nove Awake i slicne albume a da ne dodaju nista novo...

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delim to razmisljanje o progu kao pravcu koji nije stilski ogranicen... ali ipak mislim da nije ukusno sve mesati jednostavno primese blacka u DT vidim vise kao

nazadovanje nego neku progresiju i sazrevanje. Black kao pravac nije nista novo culi smo svi i kome se slusa ne mora da pusta ANTR vec moze da slusa gomilu bendova iskljucivo opredeljenih u tom pravcu itd... Mada nemam nameru da ispadne da samo pjujem po pesmi jer kao sto sam rekao ima i izrazito dobrih delova u njoj.

 

 

Count of tuscany bi verovatno bila najbolja pesma i najvise izbalansirana po meni, ali RECi!!! katastrofa sve pada u vodu sa tako glupom lirikom.

Hitno zahtevam da Myung pise tekstove u buduce :da:

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delim to razmisljanje o progu kao pravcu koji nije stilski ogranicen... ali ipak mislim da nije ukusno sve mesati jednostavno primese blacka u DT vidim vise kao

nazadovanje nego neku progresiju i sazrevanje. :da:

Slazem se stobom u potpunosti!!!i upravo to me odbija od ovog albuma.nije im to trebalo.....

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ja na prog muziku uvek gledam otvorenije... nema sta njima da prilici ili ne. U svakom drugom zanru se tacno znaju granice, ali u progu se eksperimentise i stalno stvara neke fuzija svega moguceg... Ne smeta mi i cak mi i prija kad cujem nesto novo od DT-a...

Imaju bre gomilu albuma, pa bilo bi mnogo dosadno da izbacuju nove Awake i slicne albume a da ne dodaju nista novo...

 

Prog nije vishe sto je nekad bio, kada slusate prog tachno znate sta ce te da dobijete i kako ce to da zvuchi, nesecam se da sam nesto bash originalno cuo u progu vec duze vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako vi ali ja ovaj album nisam poslusao ukupno par puta !

Uglavnom napisali ste razloge zbog kojih vam se ne svidja i slazem se sa vecinom toga.

Moj problem sa DT-om je sto je bend izgubio osnove koje ih se drzao tokom `90 ih !

Ko ih je slusao pre 13,14 god,kad sam ja furao kasetu A Change Of Season :rolleyes: nikad ne bi ni pretpostavio da ce bend da se okrene komercijalno-prihvatljivom metalu!

To bi tad bilo nezamislivo.Znaci 3 momka koja su prasila Rush na Berkley-u ???

Ne oseti se ta tradicija i postovanje ka progu pre DT-a u njihovim novim pesmama.Vec neke Portnoy-eve liste uspesnih metal bendova danasnjice !

Moguc odgovor na ovo moje zapazanje ce biti -znas bend je evoluirao :smile: ,idu napred,progresija,tehnologija ,sto drugih cuda... :icon_ne:

Tu nema p od proga koji se dobijao uz DT !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...