Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Ja se sećam svoje prve kasete DT-a. Ekskurzija 1997. godine, bili smo u NS i naravno sa ortakom sam zabo u Spens i kupio kulturnu (odštampan cover i iznutra!) piratsku kasetu FII koji je tek izašao tada, a ortak je uzeo Awake. Pre toga sam slušao samo Images and Words. Scena uveče je bila: svi su otišli u neku diskoteku ispod hotela dok smo nas dvojica preslušavali ova dva albuma celo veče na repeat. Now that's some fucked up shit. A naravno za DT sam saznao posredno od Lezetlije... Sećam se da se oduševio kad je video da gotivim stvari koje nisu kliše teenage angst, i pustio mi SYL na šta sam reagovao u fazonu "kakva je ovo buka!??". Ali onda sam još malo odrastao, DT je postao sranje a SYL forever in my heart. I tako. A da, prvi i poslednji koncert DT-a na kom sam beše 2000. u Pešti, otprašili su ceo SFAM, i onda smo se kidali na stare proverene hitove. \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvi put cuo i video DT kada sam pogledao Modern Drummer Festival sa Portnoyem, gde su svirali Instrumedly, i bio sam u fazonu jebote kakva je ovo do jaja pesma ni ne sluteci da je tih 10 minuta koji su me ostavili bez daha rastrkano po celoj njihovoj diskografiji, koji smor je bio kada mi je drug dao DT mp3 sa diskografijom i samo shvatam pa ovo nije jedna pesma :haha: , ali onda malo po malo sam zavoleo sve...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomas Lang officially announced on January 17th, 2011 as the replacement for Mike Portnoy in Dream Theater.

 

Piše na njegovoj Wikipedia stranici mada ne vidim na DT sajtu nigde to oficijelno obaveštenje.

Verovatno buva.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не,

уместо Лабрија, знаЋи, ОДМА'.

 

Stariji ovo snimak, čini mi se da bubnjar nije odsvirao sve baš kako treba.

Haha, tu je i "The Car Guy", koliko sam se smejao kad je on pop-outovao tu. Prva stvar koju je uradio kad se iz auta premestio u studio jeste bilo da uključi Pro Tools.

 

Hipotetički, da nema LaBreeza, ja bih ipak pre voleo da vidim nekog šmekera u DT, neko kao Arno Menses, otpevao je poslednja dva Sieges Evena, možda nema te F# ali ni DT to i ne treba sad. Ovako sa LaBriem me nekako uvek stid kad slušam novije albume.

 

Arno:

 

arno_menses_siegeseven.jpg

 

 

 

 

 

 

Znači, ili neka mlada faca, kulturna, ili da Boals umesto marame natukne periku i da im svima jebe kevu, ili Kiske sad kad je prestao da čita knjige, ili tako neko... :D

 

1197731241.jpg

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema toga Pro Tools-a,Autotune-a i kuraca koji bi toliko ispeglali vokal i ucinjeli ga onoliko dobrim kao na onom Metropolis Klipu,da on nije razbio od pjevanja.

 

Ne znam, iskreno, ne razumem se, ali šta god da je pevao van studija loše je otpevao. Nema on neki head voice, samo neki poor falseto a i to nije pevanje. Glas mu nije tako jak kao u studiju. Isčekiraj kako peva Symphony X u kolima.

 

Hahaha, autotune, to bi mogli da iskoriste za novi album. Rep su probali, one fake turn-table scratcheve u The Glass Prison, vokodere, blast beat... bila bi baš progresija i jedan autotunić...

 

Ja mislim da njima treba

na basu.

 

hahahaha. :D :D Slažem se.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se pevaca tice Labrie je odradio stare albume a kasnije samo lizao mic. Uvek sam govorio da bi DT legao mozda Eduardo Falaschi iz Angre. To je ta slicna boja glasa al covek razbija. Al bi to onda bilo otkidanje...

 

Ja mislim da njima treba

na basu.

 

Ha, ha, znaci plakanje:

 

this guy absolutely fuking rules

 

I wish my wife had those legs and I played like him

 

Evo par smešnih klipova:

http://www.youtube.com/watch?v=Y38tfrbFU7U&feature=related

i ovo:

 

naročito "Can't let them rape me again"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno je besmisleno pljuvanje po Labriju, ja samo znam da bih sigurno prestao da slusam DT ako bi njega izbacili, Images & words, Awake, ACOS nikada ne bi bili tako dobri da je bilo ko drugi pevao, i ne mora on vise da peva kao sto je pevao niti je to objektivno moguce, bitno je da covek daje sve od sebe da zvuci sto bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno je besmisleno pljuvanje po Labriju, ja samo znam da bih sigurno prestao da slusam DT ako bi njega izbacili, Images & words, Awake, ACOS nikada ne bi bili tako dobri da je bilo ko drugi pevao, i ne mora on vise da peva kao sto je pevao niti je to objektivno moguce, bitno je da covek daje sve od sebe da zvuci sto bolje...

 

A jel pljuvanje reći da je loš? S vremenom će zvučati samo još gore. Evo Judasi sad rade farewell tour, Halford ne može više, mora da radi neki black metal scream kad sviraju Victim of Changes, a Halford kad je bio u njegovim godinama je još mogao da peva dobro. James je sve manje simpatičan na stejdžu i unazađuje nihovu muziku jer jednostavno nije na nivou. Ne sviraju celu jednu sekciju Take the Time zbog njega a i kad uđu u studio, verovatno, moraju da kalkulišu sa njegovim glasom.

Istina glupo je sad diskutovati oko ovoga, jer oni rade svoju stvar i rade to sa Jamesom, ali stvarno bi im valjala mlada krv. Ako su mogli Yes da nastave bez Jon Andersona i da uzmu mlađu verziju ili Journey koji imaju onog azijata, što da ne, DT bez LaBria.

Edited by Лука
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...