Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Vrlo moguce da je gresim,ali koliko se ja secam valjda je Derek odsvirao SFAM,pa su ga ovi sutnuli i sve to snimili sa Rudess-om.Cak je bila neka frka oko demo snimka koji je leakovao,za sta su optuzivali Dereka da je to uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje misljenje je da rudes nije smisljao melodije na albumu (SFAM), jer taj "muzicki kostur" melodija uopste ne lici ni na jedan album posle SFAM. nije isti 'rukopis' klavijatura. mozda gresim, sta znam..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, meni je taj album bas preokret ka novom stilu ako pogledas ovako nakon sto je proslo toliko godina. Jeste da je za nekoliko klasa kvalitetnije od ostalih albuma koji su sledili, ali stilski mislim da ima vise veze sa novijim radovima neko starim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, razlicita su misljenja... sto je super!

 

interesantno, ali meni je sfoam poslednji album iz "stare faze" - zato sto nema onu "hajde da budemo moderni" atmosferu (metalika+muse+tool+sta_god_je_popularno) u kojoj se vide jasne granice izmedju 'dzm-dzm' delova i 'ajde sad nesto emotivno', 'moj solo - tvoj solo', itd.

 

a sto se rudesa tice, jedino na tom albumu mi se svidjaju klavijature, posle toga ne bas...

 

 

 

zakon: http://www.youtube.com/watch?v=3TdJE-9xVrg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa home je tool - 46 and 2 i sve balade su pink floyd ripoffovi :D

 

meni je poslednji album gde su pesme bile na visem nivou, ali je prvi album koji je krenuo kad modernijoh publici, publika koja je manje polarizovana kao "prog nerdovi."

 

mogu to i da potvrdim licno jer sam na toj turneji prvi put vidjao klince mljade od mene na dream theater koncertu dok na falling into infinity turneji nisam mogao da udjem u klub jer je bio 18+ klub i sve sam matorci u redu. Tu je isto pocela ona solo varijanta "malo ti u A, malo ja u E" dok su ranije mnogo vise komponovali solaze, umesto da sviraju u tom trade-off malmsteen maniru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su planirali da ga sutnu pre SFaM, pa kad su naisli na Rudessa u LTE, videli da se lepo uklapaju i upao je u bend. Dereka preko telefona otkacili. Od svih, Derek mi je najvece govno definivno. Nit ovamo nit onamo. Rudess tehnika / Moore emocija, Derek je jurio neku sredinu, pa nije licilo ni na sta.

 

A Home pesma me je oduvek odusevljavala, kao i harmonic minor skale ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih, Derek mi je najvece govno definivno. Nit ovamo nit onamo. Rudess tehnika / Moore emocija, Derek je jurio neku sredinu, pa nije licilo ni na sta.

 

Mozda, ali je sada Derek >>> Rudess

 

Derek barem svira kojekuda, muzicki je sposobniji da se prilagodi u vise scenarija i nije mu svirka wankfest u kom koristi 3-4 farbe. Barem ja to tako gledam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo moguce da je gresim,ali koliko se ja secam valjda je Derek odsvirao SFAM,pa su ga ovi sutnuli i sve to snimili sa Rudess-om.Cak je bila neka frka oko demo snimka koji je leakovao,za sta su optuzivali Dereka da je to uradio.

 

 

Nije bas tako, oni su hteli jos na FII da stave Metropolis pt2, ali to je treabao da bude epic od nekih dvadesetak minuta(mozes ga naci u vidu demoa na nekom od bootlega, valjda FII demos ili tako se nekako zvase) pa su odustali jer bi album bio predugacak. To su oni posle iskoristii kao ideju, razvili celu pricu i snimili SFAM. Rudess je dosta toga uradio prakticno sve klavijature iskomponovao za taj album.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...