Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

jeste mnogo bolje u odnosu na sve sa prosleg albuma svakako ali opet.

 

ja kad slusam novi dream theater imam osecaj kao da slusam neki vanden plas, dreamscape, sta god, neki bendovi koji se lozili da zvuce kao dream. Nisu to losi bendovi nikako, ali opet, ovo su ljudi koji su snimili images i awake ipak, ocekujem malo vise valjda.

 

Slazem se totalno.

To je i moje misljenje, mozda je to neki prog al nije onaj posebni DT.

Vidjet cemo album..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam slican utisak kao i ostali. Solidno ali moze bolje. Od svega u pesmi, najbolji mi je sam pocetak i uvod. Posle mi se nije svideo onaj iseckani riff, dalje sam se izgubio u toj silnoj konfuziji i rec koja me najvise asocira na sve to je 'isforsirano'. Ima tu prelaza i skakanja, zezanja, ali nije mi ostavilo neki utisak...

Uporedis ovu pesmu sa npr Scarred, pa onda skontas da nije to bas kao stari DT, ali bi pesma zelela da bude. Ali ne moze :evotigana:

 

Nek mi neko samo kaze gde je taj LTE momenat u pesmi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji riff je ubitačan. U stvari,to je modifikovani glavni rif,sa drugim akcentima. Da nema ovih klavijatura,mogao bi slobodno da se nađe na nekom sljedećem Gojira albumu. :) U principu je paran,kolko mogu da skontam,ali prvi krug ide krace za jednu osminu,a drugi ima produzetak za istu.

 

blizu si

ide:

(4/4; 3/4; 4/4; 4/4) + (4/4; 9/8; 4/4; 4/4)

 

ovih 9/8 je efektivno istih onih 3/4 + 3/8 odnosno 2 2 2 3, sto je neparan takt tako da ceo rif nije paran nego vuce za jednu osminku

 

edit: da sam bubnjar razmisljao bih kao sto je gore napisano, a i notni zapis pesme verovatno tako izgleda, ali da sviram pesmu na gitari razmisljao bih u osminkama:

 

332; 33; 332; 2222 + 332; 333; 332; 2222

Edited by Нормалан и Природан
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leadovi su slabi i klavijature su gej, a refren je katastrofa, osim toga sasvim solidno. Bubnjevi su super.

Ko sto azal rece, zvuce kao klon samih sebe iz ranijih dana, sto sam i ocekivao. Bez boljeg materijala na albumu nece mi nista porasti u ocima.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pesma isto nije ništa posebno. Ali mi je mnogo veće razočarenje to što Mangini svira totalno u Portnoy fazonu. Jebeno sam isčekivao da čujem kako će ovaj bubnjarski kralj da unese svežinu u muziku Dream-a, kad ono kao da i dalje svira jebeni Portnoy. Da li su ga terali da tako svira ili šta, ne znam, ali ume on mnogo bolje od ovoga. Znači, blago razočarenje. :no:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ovo toliko loše (zapravo - ništa što je DT ikad snimio nije ni približno govnima u koje ih na ovim stranama trpate), ima tu lepih momenata, čak i zanimljivih, ali i prečesto mi sve liči na sažvakan, progutan, polu-svaren, pa vraćen i nanovo prežvakan obilan obrok. Jednostavno, kada mi zazvuče kao klonirani klon (kada slušajući onjih iz glave ne mogu da izbacim razne maksimuse i slične) setim se bezbroj prog rok/metal bendova koji mi bleje na hardu i čekaju da im posvetim pažnju - ne'am vreman za bend koji bi da svira ono što je odsvirao pre dvajes godina...

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pesma isto nije ništa posebno. Ali mi je mnogo veće razočarenje to što Mangini svira totalno u Portnoy fazonu. Jebeno sam isčekivao da čujem kako će ovaj bubnjarski kralj da unese svežinu u muziku Dream-a, kad ono kao da i dalje svira jebeni Portnoy. Da li su ga terali da tako svira ili šta, ne znam, ali ume on mnogo bolje od ovoga. Znači, blago razočarenje. :no:

 

Obrati paznju na deo 2:09, gde mangini svira bas bubanj unisono sa gitarom a cinelu sa klavijaturama, vrh.

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da se Mangini dosta istakao, baš je ambiciozan, Portnoy poslednjih godina nije toliko forsirao tehniku. Nisam bubnjar, ali sviđa mi se šta čujem, neke šesnaestine na činelama zvuče prilično cool.

 

Uzgred, druga strofa, kako volim takve groove momente, podseća me na Strange Deja Vu (''Back on my feet again...'') :rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klavijature su jako prominentne a ne zasluzuju da budu, patchevi su ruzni i deonice su mahom nemastovite.

Svaki metalac zna sta su gej klavijature tako da odjebi.

 

:lol: Da, ovaj forum vapi za kindergartenom!

 

Edit: Hvala sto mi osvezi pamcenje zasto se vise ne samosortiram medj "metalce koji znaju sta su gej (sic!) klavijature".

Edited by Et in Arcadia Ego
  • Upvote 4
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sine, deder priuci se jos po kojem epitetu radi efikasnijeg vredjanja pa i komunikacije uopste, nece ti otpadnu mudasca.

 

Back on topic, od Manginija licno (a ti, derle, knjigu u ruke):

Wait wait wait till you hear the rest of the DT album... oh my... but please enjoy On the Backs of Angels as it was my 1st recorded song and I can't wait until you hear it in person! There aren't enough hours in the day for me before leaving for Rome. I'm learning a HUGE DT epic (last min. add) to throw in this tour!!!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...