Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Meni pesma isto nije ništa posebno. Ali mi je mnogo veće razočarenje to što Mangini svira totalno u Portnoy fazonu. Jebeno sam isčekivao da čujem kako će ovaj bubnjarski kralj da unese svežinu u muziku Dream-a, kad ono kao da i dalje svira jebeni Portnoy. Da li su ga terali da tako svira ili šta, ne znam, ali ume on mnogo bolje od ovoga. Znači, blago razočarenje. :no:

Ne znam da li si pratio temu, rečeno je da je Petrući otkucao bubnjeve i onda dao Manginiju da osvira, uz minimum kreativnog doprinosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo novo liči na komercijalu. Ima tragova onih starih melodija ali su sasekli, nema izdrkavanja, sve za nove fanove koji će odslušati album 3 puta i kupiti neki drugi itd.

 

Jbt, ovaj Rudess se stalno igra sa Nintendo zvucima i glupostima, deonice koje mogu da izvuku stvar nabolje on izdrka neke bzvz zvuke, ne znam, možda neko to i voli ali vidim da je svima dobro došao LTE klasičan klavir.

LaBrie je ok, ipak on ima tu DT boju glasa, ne plazi kao ranije i to je to. Sigurno ne bih pevao ovu stvar jer je kao žvaka.

Solaža mi umnogome slična jednoj njihovoj ranijoj stvari sa systematic-a čini mi se moram malo da prevrnem kolekciju, noviji je album u pitanju. E mislim da je The Shattered Fortress sa BCSL, tamo je ubio a ovo je suviše kratko ali mi je tema slična.

Edited by Grogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji su kurac smarali sa onim - mi damo riff, a ti smisli u momentu sta ces da sviras - kada nit' je ucestvovao u pisanju pesama, niti je sam smislio svoje delove. Bas je pederski potez.

 

Na sledecem albumu ce imati veci doprinos kapiram, ovo je nacin da mu daju do znanja da mora da se konformise sa zahtevanim stilom sviranja inace oni uvek mogu da mu oduzmu kreativnu kontrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, sada kako je prošao Judas Priest, mogu polako da počnem da planiram put u Mađarsku na Dream Theater - da vidimo, ima li još zainteresovanih ovde? :)

 

Ima! Mene zanima kako ce to biti podijeljeno na festivalu, bit ce vise stageova ili? Malo me buni tih vise izvodjaca. naravno zanima me samo DT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setlista prvog koncerta sa Manginijem:

01. Under A Glass Moon

02. These Walls

03. Forsaken

04. Endless Sacrifice

Drum Solo

05. The Ytse Jam

06. Peruvian Skies

07. The Great Debate

08. On The Backs Of Angels

09. Caught In A Web

10. Through My Words

11. Fatal Tragedy

12. The Count Of Tuscany

-

13. Learning To Live

 

Sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...