Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Narode imam jedan veliki problem.

Slusam DT mozda 4-5 godina i stvarno mi je main favorite bend... E sad, imam ortake koji slusaju Rock i Metal, slusaju Metallicu i ostale brutalno poznate bendove i kada god nekome od njih pustim nesto od DT-a dobijem isti odgovor - ne svidja mi se!

Eo konkretno pre neki dan sam pustio Great Debate ortaku koji slusa Mastodon, Maidene, Metallicu i rekao mi je da mu je neverovatno dosadna...:angry: Znaci ne radi se tu o tome da ja njima pustam Dance of Eeternity ili Octavarium ili Change of Season, to bi mi bilo jasno da ne mogu da svare, ok, ne slusaju progresiv i to je to.. Ali ja njima pustam probrane pesme tipa Constant Motion, As I Am, Spirit caries on, i tako neke pesme koje bi stvarno neko ko slusa Rock i Metal trebalo da moze da proguta.. :udri:

E sad, naravno, tu je i ukus, pomislih ja na pocetku 'mozda ljudi imaju drugaciji ukus, ne svidja im se i to je to' ali to su mi najbolji ortaci sa kojima sam svaki dan, i ja njima nisam pustio 3-4 pesme pa da im se ne svidi, pustio sam im barem 30 pesama i nista... Svima im je zajednicko da im se svidja Forsaken, You not Me, Wither, znaci malo komercijalnije pesme koje se vecini (masi) svidjaju....

Nisam siguran da li me kontate sta pokusavam da vam objasnim, pa ja njima pustim Change of Season ili Octavarium, 2 pesme koje su stvarno masterpiece i oni ne mogu cak ni da izdrze da odslusaju do kraja....

 

Ne znam sta se to desava, zasto je narodu tako tesko da slusa DT, zasto tako lako gutaju Metallikine pesme, Maidenove pesme a na Dream Theater okrecu glavu.... :icon_ne::icon_ne::icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim u cemu je problem?

 

Ko nije evoluirao dalje od metalike i mejdena (bez namere da vredjam) nece ni razumeti muziku koja je kompleksnija ili jednostavno drugacija. Isto tako ima fanova DT koji nece razumeti jos kompleksniju, eksperimentalniju muziku. Sto si vise na evolutivnoj lestvici, pogled ce ti biti siri.

Ko sta slusa od muzike i sl. ne bi trebalo da predstavlja problem za ikoga.

 

Ovo me podseti na rane, naivne dane moje proslosti i prepucavanja o zanrovima medju metalcima i rokerima ispred skole. Smrc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je tesko svariti Dzejmsov vokal. Iskreno mene pomalo iritira. Nisam neki DT fan, ima stvari koje mi se svidjaju ali jos vise ima onih koje ne. Po meni su precenjeni. Americki bendovi umeju vesto da se izreklamiraju i predstave sebe kao da su No1. Ti ih slusas 5 godina i normalno je da su ti posle toliko slusanja, sto kazu "ushli u ushi"

Narode imam jedan veliki problem.

Slusam DT mozda 4-5 godina i stvarno mi je main favorite bend... E sad, imam ortake koji slusaju Rock i Metal, slusaju Metallicu i ostale brutalno poznate bendove i kada god nekome od njih pustim nesto od DT-a dobijem isti odgovor - ne svidja mi se!

Eo konkretno pre neki dan sam pustio Great Debate ortaku koji slusa Mastodon, Maidene, Metallicu i rekao mi je da mu je neverovatno dosadna...:angry: Znaci ne radi se tu o tome da ja njima pustam Dance of Eeternity ili Octavarium ili Change of Season, to bi mi bilo jasno da ne mogu da svare, ok, ne slusaju progresiv i to je to.. Ali ja njima pustam probrane pesme tipa Constant Motion, As I Am, Spirit caries on, i tako neke pesme koje bi stvarno neko ko slusa Rock i Metal trebalo da moze da proguta.. :udri:

E sad, naravno, tu je i ukus, pomislih ja na pocetku 'mozda ljudi imaju drugaciji ukus, ne svidja im se i to je to' ali to su mi najbolji ortaci sa kojima sam svaki dan, i ja njima nisam pustio 3-4 pesme pa da im se ne svidi, pustio sam im barem 30 pesama i nista... Svima im je zajednicko da im se svidja Forsaken, You not Me, Wither, znaci malo komercijalnije pesme koje se vecini (masi) svidjaju....

Nisam siguran da li me kontate sta pokusavam da vam objasnim, pa ja njima pustim Change of Season ili Octavarium, 2 pesme koje su stvarno masterpiece i oni ne mogu cak ni da izdrze da odslusaju do kraja....

 

Ne znam sta se to desava, zasto je narodu tako tesko da slusa DT, zasto tako lako gutaju Metallikine pesme, Maidenove pesme a na Dream Theater okrecu glavu.... :icon_ne::icon_ne::icon_ne:

 

Bez namere da vredjam, ako ti muziku rangiras po kompleksnosti onda ne znam sta da ti kazem. Isti taj DT svira kompletne Number of the beast i Master of Puppets albume. Zna se ko vozi traktor a ko otvara kapiju. Bitna je ideja a ne virtuoznost i kompleksnost

Ne vidim u cemu je problem?

 

Ko nije evoluirao dalje od metalike i mejdena (bez namere da vredjam) nece ni razumeti muziku koja je kompleksnija ili jednostavno drugacija. Isto tako ima fanova DT koji nece razumeti jos kompleksniju, eksperimentalniju muziku. Sto si vise na evolutivnoj lestvici, pogled ce ti biti siri.

Ko sta slusa od muzike i sl. ne bi trebalo da predstavlja problem za ikoga.

 

Ovo me podseti na rane, naivne dane moje proslosti i prepucavanja o zanrovima medju metalcima i rokerima ispred skole. Smrc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez namere da vredjam, gresis mnogo.

 

Moj se post odnosio na doticne fanove ove ili one muzike koji ne slusaju nesto sto je zanrovski drugacije. A razlog iz kojeg neko ne voli DT, a recimo slusa mejdene ili slicno je ocigledan valjda, muzika je drugacija, kompleksnija - a to ne znaci direktno da je bolja i kvalitetnija.

Ja recimo slusam najraznovrsniju mogucu muziku i volim da cujem nesto sto je maksimalno kompleksno i progresivno/eksperimentalno ali isto tako i minimalni, monotoni ambient i sl. za koji bi mnogi rekli da je dosadno itd.

 

U svakom slucaju, ne zakljucuj prerano o nekome koga ne poznajes uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ova tema je uvijek bila ultimativno stjeciste svih nesudjenih muzickih genija, kojima je sudbina dodijelila nezahvalnu ulogu da, umjesto da budu clanovi nekog renomiranog svjetskog prog metal benda, sjede kuci u zemlji Srbiji i u casovima viska slobodnog vremena za svoju dusu malo obrcu po gitari. Zamislite sta bi tek bilo kada bi se Top 5 postera sa ove teme (i top 5 pljuvaca ovog benda) okupilo uzivo na jednom mjestu i malo dzemovalo, vise onako casually. Pa taj spoj muzicke inteligencije, pronicljivosti i instant kreativnosti bi u momentu zajebao svu DT diskografiju, plus Transatlantic i slicne projekte pride!

 

On topic: Za neopterecenog slusaoca novi Dream Theater je jedan sasvim slusljiv i ok album, a za nabjedjena zakerala bi i Images & Words bio los, da je kojim slucajem tek sada objavljen.

  • Upvote 13
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da stvarno "lici" pesma, inace obe su mnogo lose, kao sta sam vec rekao to je po meni najgora pesma na albumu i mozda cak u celoj njihovoj diskografiji.

Zao mi je sto ne mogu vise da nadjem bilo je na Youtube-u, glavna tema iz Breaking all illusions je bukvalno ukradena, nije ni jedan bend bio u pitanju vec neko novije klasicno orkestarsko delo. Pokusacu da nadjem ponovo, ali izlgeda da je vrlo brzo uklonjen klip xD.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...