Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

kad na ovom rolling stone-u skrolujes malo komentare, svi su maksimalno odusevljeni, garant klinci metalci, jedini prog bend koji znaju je dt, krenuli da slusaju od train of thought ili tako nesto...

 

 

ili obrnuto. oni ljudi od 40 plus sto su prestali nove bendove da traze pre 10 godina i kupuju sve od starih idola. samo da podseca na nesto sto im je vec familijarno, i to DT najbolje zna da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako sam predosećao da će The Enemy Inside biti najbolja pesma i obistinilo se, jednostavno znali su i oni sami da će baš ta pesma i navući fanove , pa su je zato prvu i objavili,ostale pesme sve nešto mirno,nema neke brzine,ravno i bezlično,mnogo lošiji od prethodnog .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao strpljenja ni da oslušam do kraja. :) Najviše mi smeta taj novi, više generički zvuk, svaki ton, sve prenaglašeno. Jbt, što se ne zapitaju zašto im je Images jedan od najboljih albuma a zvučali su kao da sviraju u letve i šerpe. Svakako ću par puta obrnuti album, da ipak probam da shvatim šta su dečaci zamislili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha onaj Dream Theater Forum ga svrstava vec u instant classic, boze koje su to paljevine na tom forumu :haha: Jedan post mi se pogotovo dopao:

 

Mebert78 wrote:

When I see DT on tour this spring, I cannot wait to look Petrucci directly in the eye as seriously as possible, shake his hand, and tell him that he just released possibly the greatest album of his career and one of the greatest albums in progressive metal history -- and that's coming from a 20-year fan who adores the Kevin Moore era. This album is amazing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da rec Progressive na zapadu sada znaci samo tehnicko izdrkavanje, djent i ostala sranja, samo nabacana. Jos DT-u to ide u korist, samo zbog imena i prethodne slave. Ovaj album je najgori album ikada u progressive metal history, al' dupeuvlakacki fanovi koji se loze na Petrucci bicepse to nikada nece da shvate. Sad cu spamujem Rudessa na twitter.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U par pesama su upali delovi iz nekih ranijih radova pa iskrivljeni i ujebani...jedan je definitvno sa Falling into infinity i ima jos par. Ne znam, cekam da malo, kao nova rakija, odlezi album pa da presudim. Za sada je sranje :) Moguce da ce biti kao i sa rakijom, ako losa potece tesko da ce ispasti dobra. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha onaj Dream Theater Forum ga svrstava vec u instant classic, boze koje su to paljevine na tom forumu :haha: Jedan post mi se pogotovo dopao:

 

Mebert78 wrote:

When I see DT on tour this spring, I cannot wait to look Petrucci directly in the eye as seriously as possible, shake his hand, and tell him that he just released possibly the greatest album of his career and one of the greatest albums in progressive metal history -- and that's coming from a 20-year fan who adores the Kevin Moore era. This album is amazing.

Ja visim dosta na DTF-u i zatečen sam time koliko ljudi uzdiže album u nebesa. Ja sam ga tek par puta preslušao i nisam nešto siguran, teško da će mi se i posle još deset slušanja mnogo popraviti utisak. Mada daleko od toga da je loš album što se mene tiče - Illumination theory ima neke fenomenalne momente, videćemo još kako će da se slegne kao celina. A i ove kraće pesme će morati još da se slušaju, još uvek sam u fazi da mi liče jedna na drugu. To su neki preliminarni utisci, podložni promenama, a možda i ne. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam preslusao jos 5-6 puta album, i ne, nikako mi nije legao. Slusao sam na poslu, slusao sam na treningu, slusao sam kuci dok radim nesto, cak sam se i fokusirao jednom, da posvetim paznju celom albumu. Nikako mi nije leglo. Jedino The Enemy Inside mi je slusljiva. A po netu, album dobija 9/10, 10/10 i slicno. Mislim da se novinari u poslednje vreme, malo vise slihtaju DT tj Roadrunneru, pa otud i takve ocene. Realno, ne vredi 7/10 a kamoli 10/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

joj brate ne znam dal da ides kolima zbog tablica... :rolleyes: ja sam planirao vozom sa ortakinjom, oko 6-7 sati treba da se stigne... kolima iz bg autoputem ti je 3 i po sata gore dole, ne znam od NS. pazi to je kosarkaski teren, ne znam koliko ce bas mesta imati + dt nije bio davno u hrvatskoj ako se dobro secam tako da ono, nemoj bas zadnji voz da cekas :)

Edited by lucky1871

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...