Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Six Degrees je uzasno neoriginalan album....

 

The Great Debate zvuci kao tool sa jadnim pevacem i glupim zvukom bas bubnja....

 

Ona poslednja pesma, balada, na prvom disku...kako god da se zove...je po stilu, aranzmanu i feeling-u cist Radiohead....

 

 

A na drugom disku poslusajte Solitary Shell pa onda Solsbury Hill of Peter-a Gabriel-a....bukvalno ista pesma.

 

nadam se da ce ovaj album biti bolji...i bez onij glupih solaza gde Petrucci i Ruddess jamuju po 4 minuta....kao da slusam Malmsteen-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već ne mogu naći DT temu, a ovdje su svi već iznijeli svoje negativno mišljenje, da nešto pitam nevezano za temu (ionako niko neće odgovoriti):

A Change Of Seasons - obrade - Deep Purple - vokal: Bruce Dickinson? Možda, ali jebeno zvuči kao kanađanin. Takođe, kažu da su na istom koncertu odsvirali još masu obrada sa različitim likovima i da su neke bolje od ovih koje su ušle na disk, a navodno se na netu (p2p) može naći većina tih stvari... Šta potražiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, veoma gadna tema...

 

cinjenica je da je poslednjim albumima potrebna "liposukcija" da bili zanimljiviji. ima previse solo deonica i nepotrebnih delova, izivljavanja za koja jedva da postoji opravdanje. umeju oni da smisle sve to kako treba, ali mislim da svaki album koji se snimi treba da odlezi jedno par meseci, ako ne i godinu dana i tek onda da se preslusa i preradi pre izdavanja. to je luksuz koji muzicari sebi ne mogu da dozvole, osim ako nisu mnogo bogati.

 

hocu da kazem da cak i ako je osnovna ideja pesme dobra, pesma se moze narusiti razvodnjavanjem i nedovoljno osmisljenim delovima. u pop muzici na primer, pesma ima jedno jezgro (obicno je to refren koji je pevljiv). dt su uvek pravili pesme u kojima ima po nekoliko ideja kojima se vracaju u toku pesme ili koje iskoriste samo jednom. njihovo mantricko ponavljanje i razvlacenje nije bilo svojstveno DT. po meni, DT prave pesme koje bi bile zanimvljive i dobre cak i kad bi se skinuo vokal, jer je sama muzika dovoljno slojevita i puna ideja. kad pocnes da ponavljas, kao cut and paste delove i kad je samo tekst odgovoran za raznovrsnost - prs'o si. smile.gif na poslednjem albumu, aranzman je toliko dobar da pokriva ove nedostatke. ustvari, aranzman poslednjeg albuma je biblija po tom pitanju i zato je 6DOIT majka mara. biggrin.gif

 

just my 2 cents...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Change Of Seasons - obrade - Deep Purple - vokal: Bruce Dickinson? Možda, ali jebeno zvuči kao kanađanin. Takođe, kažu da su na istom koncertu odsvirali još masu obrada sa različitim likovima i da su neke bolje od ovih koje su ušle na disk, a navodno se na netu (p2p) može naći većina tih stvari... Šta potražiti?

 

Sa Brusom na vokalu su gostovali na jednom britanskom radiju (mozde da se iskopa i video snimak tog dogadjaja)

 

Obrade koje su izdali na ACoS su odsvirali u jednom klubu u Londonu (mislim da je pun naziv svirke "Uncovered at Rohny Scott's Jazz Club" ili tako nesto.. ne znam napamet). Ima zanimljivih stvari, npr obrada Metallice - Damage Inc sa pevacem Napalm Death-a. Na video kasetu 5 years in a livetime su stavili to i jos neke pesme sa prog rok legendama.

 

Sto se tice p2p pretrazivanja, ukucaj "Dream Theater" i skidaj ono sto nisi cuo:) Ima gomila takvih zeza

 

Cheers

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj koncert moze da se gleda ako nabavite 5 Years In A Live Time...

 

imate dosta interesantnih gostovanja....kao sto je vec Cheda spomenuo, Barney iz Napalm Death...

 

osim njega imas i neke prog rock legende..Steve Rothery i Steve Hogarth iz Marillion-a....i gitarmajstor iz Yes-a Steve Howe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slusam uopste DT, pa i ne znam kakav je koji album, al sa zadnjeg sam cuo 4 pesme. U principu gitare su jako cvrste, al je vocal nesto digitalizovan i izmiksovan. Ne mogu ni da procenim kako zvuci u odnosu na ostale .... jebiga...zasto li sam onda uopste i postovao smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj ne seri, cuj slipknot :roll:

 

Cini mi se da DT opet pokusavaju biti zestoki (kao npr. u the glass prison na proslom albumu) i sto se mene tice, rezultat je classy.

Petrucci i dalje bjesomucno slijuje gitaru (naravno, u pozitivnom smislu 8) ) sto pogotovo dolazi do izrazaja pred kraj pjesme.

 

Jedino sto mi nekako smeta, je cinjenica da labrie i dalje na mahove pjeva prilicno 'zenskasto', sto ,iako nekad zna biti super, ovde ne pije vode. Ako ce vec ovakve albume radit, ona pod hitnio mora pocet pjevati kao na Awake-u (ako nije zaboravio :x )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Endless Sacrifice je ok pesma, da kazem jedina OK biggrin.gifa:

Solaze su predugacke, bass se cuje dvaput na celom albumu.

Bubanj je 2x bolji nego na sdoit.

Za LaBrie-a sam pre dva meseca znao kako ce pevati. Uzas.

Album je cedjenje suve drenovine, odsustvo ideja, kratak rok izmedju albuma, bolje se nije moglo ocekivati.

A Portnoyevo pevanje... Liku treba odseci jezik. Album bi bio za jos 10% bolji da je pevao neko umesto njega.

Pa repovanje u Honnor Thy Father... Jbt al' je ovo los bend smile.gif

Pali su nize nego ikad (ne iskljucivo ovim albumom, vec nastavkom kontinuiteta od SDOIT).

Ovaj zanr je mrtav, a ako je ovaj album progresivan onda nemam pojma sta da kazem. -Nije wink.gif

 

z

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam cuo album. Cuo sam samo As I Am. Ali ako ljudi koji inace vole Theater vec pricaju "ova je dobra ova nije ili onaj instrumentalni deo nije los al je zato drugi sranje" to ne mirise na dobro. Sve u svemu "Smrt Labriu sloboda Theater-u".

Nista gore nego kad te omiljeni bend razocara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...