Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sjajno veče u Pešti, predobar je bio provod. Znam da snimci deluju sterilno, ali na koncertu sve vrvi od energije i ubedljivosti. Od novih stvari su Pale blue dot i Paralyzed totalno izgruvale, ali Scenes je naravno bio highlight, nema bolje od onog. Valjalo bi iscimati se neki put opet na Dream u zavisnosti od set liste. 😀

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 hours ago, Totamealand said:

Sjajno veče u Pešti, predobar je bio provod. Znam da snimci deluju sterilno, ali na koncertu sve vrvi od energije i ubedljivosti. Od novih stvari su Pale blue dot i Paralyzed totalno izgruvale, ali Scenes je naravno bio highlight, nema bolje od onog. Valjalo bi iscimati se neki put opet na Dream u zavisnosti od set liste. 😀

Gdje si, čovjek! :smile: Pao si mi na pamet, reko' da li ćeš ih gledati u Pešti ili negdje drugdje, ali te ne viđoh  preksinoć.

I ja sam ih pogledao u Pešti, isto tako su mi utisci veoma dobri. Pretpostavljao sam da će u prvom dijelu biti fokus na novom albumu, a isto tako sam znao da su minimalne šanse da odsviraju "Viper King" i nisam pogriješio. I pored toga, čuo sam "Untethered Angel" i "Paralyzed",  što se takođe moglo očekivati, a baš prijatno mi je legla "Pale Blue Dot". Moram reći da mi je ove prve dvije pjesme koje sam naveo dosta oskrnavilo preglasno podešeno ozvučenje. Bio sam na tribinama, bukvalno nasuprot bine, zaista idealna pozicija, ali je većim dijelom prvog seta bilo stvarno previše glasno i samim tim nejasno. Mislim da je to bio možda i prvi put da sam na nekom koncertu poželio da imam čepiće u ušima. Probao sam sa nekim alternativnim riješenjima, ali nisu bila efikasna :D :D 

U drugom dijelu, kad su krenuli sa SFaM albumom, ipak je sve nekako bilo mnogo bolje i kako treba, a i ja sam se uživio u izvođenje albuma, jer ipak to je jedini razlog što sam otišao na ovaj koncert. Tu stvarno nemam mnogo šta da pričam, koncert me je vozio odlično, pjesme me pogađale u žicu jedna za drugom i budile najljepše emocije. Na kraju krajeva, čuo sam monumentalni "HOME" uživo jbt!  :rockdevil: LaBrie pjeva kako već i pjeva, naravno da se često gubi negdje u svojim piskutavim zamagljenim visinama, ali tako je već ko zna koliko godina unazad. 

Što se tiče ovog snimka sa Manginijevom improvizacijom na "Finally Free", ja je preksinoć nisam primjetio, izuzev što su bukvalno na samom kraju te pjesme, znači na samom kraju albuma, svi krenuli sa iživljavanjem i soliranjima. Ali dobro, bar su na kraju kad je stala svirka pustili sa matrice onaj outro kojim se završava album.  :)

Na bis su zatim odsvirali još jednu stvar sa novog i tu je onda definitivno bio kraj. 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuck, izvini, zaboravio sam da proverim da nisi možda tu. Ščepao sam prvi red ovaj put, tako da i nismo bili baš blizu. Sreo sam i ja gomilu ljudi iz BG-a i još par iz Novog Sada, super je videti nekog našeg na Dreamu.

Moćna je bila Home, ali meni su Through her eyes i onaj finiš na One last time ostavili najveći utisak. Kao da sam bio posebno raspoložen za balade. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gledao sam ih prošle subote u Pragu. Savršenstvo,ništa drugo ne mogu reći.Prvi deo koncerta sa 4 nove pesme u kombinaciji sa A NIghtmare to Remember i In Presence of my Enemies 1,trajao je tačno sat vremena,pa je usledila pauza od 20 minuta,taman za wc i pivo.Onda kreće moj omiljeni DT album u celosti. Mislim da posle četvrt veka odlazaka na velike koncerte,ništa bolje nisam doživeo.Brutalno,svaki ton je savršen,bolje nego na cd-u.Jeste da je Labrie užasno otpevao prvu pesmu na koncertu,i da je kasnije još ponekad proklizao,ali ništa mu ne zameram. Tipsport Arena,gde su svirali,izuzetno akustična dvorana.Čak je i na većini YT snimaka dobar ton.Jedina zamerka je publika.Sedeća su mesta bila,nikom na pamet nije palo da ustane,ipak su morali da snimaju telefonima.Provalili i oni da je mrtva publika,pa ih je Labrie naložio da upale lampe na telefonima dok sviraju balade.Međutim,ni tu nisu mogli da se usklade,jedni na levu,drugi na desnu stranu,cirkus.Za vikend su u Londonu snimali DVD,jedva čekam da izađe.Jedino ostaje žal što nisam našao kartu za Megadeth dan ranije,u istoj areni,ali jbg.I da,sve pohvale za češko pivo😋

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
16 hours ago, bradilko said:

u smislu izvođenja uživo ili im je muzika loše ostarila?

izvodjena i tuzan kreativni smer

13 hours ago, In The Flesh said:

Jes, kad slusam I&W ili Awake bas mislim kako to nije dobro ostarilo.

ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 4/29/2020 at 10:54 AM, azal said:

izvodjena i tuzan kreativni smer

pa jeste, jbg, ne može se to osporiti. ali dovoljno su dobre muzike proizveli da se da oprostiti u smislu da ih ne cancelujem 😄 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...