Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Jel taj LTE 3 skroz instrumentalan? Jako me mrzi da slušam, sudeći po onim singlovima materijal nije nešto inspirativan, naravno svirka ubistvena ali kompozicije meh. Ako je jače od modernog instrumentalnog prog proseka javljajte da poslušam, u suprotnom ima bolje muzike da se proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Okej pesma, vuce na Octavarium / Six Degrees (makar mene referencira malo), ako zanemarimo prilicno x puta odsvirane rifove. Ogroman minus - LaBrie, prilicno dosadno sve sto je odpevao, nema nikakve melodije u pevanju ili su prilicno dosadne i melodije koje je pevao hiljadu puta do sada na slicnim pesmama, refren je nit smrdi nit mirise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se odjavio još posle 'Systematic Chaosa', tad sam poslednju put čuo nešto a da je pamtljivo i vredno slušanja. Ovo sve kasnije, sve je to lepo tehnički odsvirano i snimljeno, ali jedno te isto i jedno te isto i samo kao promaja. Poslednja dva albuma nisam ni dotakao. Ovo opet zvuči tako, sve je to lepo odsvirano i sl., ali njihov odavno zacementiran stil bez pomaka i ćao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ima li kakvih komentara na račun novog albuma? Ja ga intenzivno vrtim već dve nedelje i nemam utisak da se album sastoji od nekih od njihovih najboljih ideja. Prevashodno me instrumentalne sekcije ostavljaju ravnodušnim, što je neobično, budući da su to nekad umele da budu najuzbudljivije deonice. 

The Alien mi je fantastična stvar, strukturalno je dinamična, jako je ubedljiva u pogledu energije i vokalne ritmike. Transcending time mi se takođe dopada, jer generalno nema greške sa vedrim Rush vibe-om. Izuzev toga, poneki riff ili refren ume da bude pamtljiv, ali u celini nije u pitanju jedan od boljih DT albuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam celi album od pocetka do kraja nekih 4-5 puta, cisto da dam sansu. 

Slazem se - Alien je generalno jos i najbolja stvar - sto se tice neke hit pesme, ali mene licno ne radi uopste. Na papiru bi trebao celi album da mi se dopadne, al' sve mi zvuci kao neki siromasni LTE + vokal iskreno ... Jedina pesma kojoj se vracam sada, kada sam vec stekao misljenje o albumu, je poslednja pesma "A view from the Top of the World" - iskreno ta pesma mi ima sve elemente DT-a koje zelim da cujem, odlicna je kao epic, vozi skroz fino po pitanju strukture i dinamike, ima interesantnih delova, ima bas dobrih rifova, i LaBrie mi jedino u toj pesmi ne zvuci kao da se davi van tonaliteta i u hiljadu efekata.

Eto, paradoksalno, nisam lik koji voli da slusa redovno epics od 20 minuta, ali u poslednjih nedelju dve, obrnem tu pesmu bar jednom dnevno - sto je za mene uspeh uzevsi u obzir da nisam poslusao ni jednu DT pesmu ovako na suvo sa nekih od albuma nakon Black Clouds.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...