Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Utisci i zapazanja o novom, 15. po redu albumu 

Nakon slusanja prvog singla ocekivanja su bila prosecna, ne prevelika - Alien me nije radio na prvu, no jeste svakim narednim slusanjem rastao taj neki hajp. Tehnicki potkovana, produkcijski mocna, sa solidnim refrenom. Drugi singl je ocekivanja jos malo spustio - Invisible monster je uobicajena DT pesma iz novije faze, meni licno ne preterano inventivna. Srecom, solo deonice bas dobre.

A onda sam konacno preslusao pre desetak dana album u celosti, svih njegovih 70 minuta i preostalih pet pesama. Sa zadovoljstvom konstatujem da je DT izdao prilicno mocan, jak album koji se moze okarakterisati kao jedan od boljih u Mangini eri. Ispostavilo se da su uvodna dva singla ujedno i najtanje pesme, dok ostatak zaista daje dobru sliku. Naslovna epska numera od 20 minuta (cak me je donekle podsetila na Symphony X radove) kao da prolazi kroz sve faze benda, sa svojim mirnijim i agresivnijim delovima, naglasenim klavijaturama i LaBrijem koji zvuci neuobicajeno sveze. Uz nju, moji glavni favoriti su Answering the call i Transcending time, sjajne pesme koje bi bez problema mogle biti i na onim najzvucnijim albumima benda. Ova prva je sa sjajnim refrenom i mocnim klavijaturama, a druga u super Rush fazonu. Favorit iz senke zasigurno ce nekome biti i Sleeping Giant ili Awaken the master sa svojim djent uvodnim rifovima.

Dosadasnje recenzije i kritike albuma po raznim forumima i sajtovima su vecinski pozitivne, a na progarchives cak i vise od toga. Najcesce ga rangiraju sa nekom jakom osmicom, a i moja ocena bi se kretala negde oko 8,5.

Ono sto je mene obradovalo jeste i cinjenica da na momente na albumu cujem i zvuke Awake ili Scenes from memory perioda, te da i nakon toliko godina (a bilo je i razocarenja i praznog hoda) jos uvek ima ideje u bendu koji je svoje najbolje momente imao pre 20 i kusur godina.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/28/2021 at 5:40 PM, Totamealand said:

Ima li kakvih komentara na račun novog albuma? Ja ga intenzivno vrtim već dve nedelje i nemam utisak da se album sastoji od nekih od njihovih najboljih ideja. Prevashodno me instrumentalne sekcije ostavljaju ravnodušnim, što je neobično, budući da su to nekad umele da budu najuzbudljivije deonice. 

The Alien mi je fantastična stvar, strukturalno je dinamična, jako je ubedljiva u pogledu energije i vokalne ritmike. Transcending time mi se takođe dopada, jer generalno nema greške sa vedrim Rush vibe-om. Izuzev toga, poneki riff ili refren ume da bude pamtljiv, ali u celini nije u pitanju jedan od boljih DT albuma...

Vrlo dobar novi album, dosta pozitivnih mesta, baš prijatno iznenađenje. 

Meni za sada najviše prija stvar - Answering the Call. Izvrstan refren, lepa vožnja sve u svemu.  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovaj album njihovo vrlo ubedljivo najbolje izdanje jos od Train of thought. To je taj recept ali svirka je ubedljiva i poletna, u sustini album najvise kolje vokal sto se lepo vidi kad se pusti bonus instrumentalni CD gde sve puca od dobre svirke.

Stvar navedena iznad najbolja, ali pustio sam album samo da ispostujem i na kraju sam ga i provrteo, sve u svemu pozitivno iznenadjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Red e da Dominici upadne i da se skuva When Dream part 2...sa sto e moguce slicnim zvukom i bar 2 hita, u rangu prve dve pesme sa tog albuma...ako su sposobni za to, ako ih nie sramota da drve kurac ko poslednjih 15ak godina

 

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...