Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ja ću verovatno u Beč 25. januara, tako da se otprilike petnaestog isključujem sa teme kako bih se iznenadio set listom. :bigblue:

 

I napokon sam kupio Live at Luna Park, ne mogu da prestanem da ga gledam od juče. Bend nije ništa manje dobar nego na prethodnim live DVD izdanjima. Mangini je glavna zvezda, konstantno me oduševljava energijom, harizmom, preciznošću i virtuoznošću. Interesantno je da uopšte ne gubi momentum svirajući uz klik, tako da mi to uopšte ne smeta, plus im to daje mogućnost da se zabavljaju različitim semplovima i nasnimljenim deonicama - nisu jedini bend koji to radi. LaBrie mnogo bolji nego na Chaos in motion i svetlosnim godinama ispred Live at Budokan - da mi je neko pustio Surrounded a da pritom ne znam da je sa ovog izdanja, tvrdio bih da snimak datira od Images and words turneje. :da:

 

Imao sam neke zamerke na set listu ali sam definitivno promenio mišljenje nakon što sam pogledao koncert. Možda već imamo The Spirit na nekoliko izdanja, ali ta pesma uvek radi publiku i stvarno je za live album. Imam utisak da je Portnoy baš razmazio fanove rotirajućim set listama. Ako imam neku zamerku, to je što fanovi na ponekim pesmama spavaju, kapiram da nije bilo sjajno izabrati arenu sa sedištima za snimanje ako je već stvar u južnoameričkoj publici. Gledam snimke iz Santiaga po youtube, oni Čileanci nisu normalni. Kadriranje je skroz cool, osim što nisam ljubitelj onih letećih kamera, a čini mi se i da im je na pola koncerta crkla jedina kamera koja je bila na Myungu. :haha:

 

Sve u svemu, ovaj DVD odmah iza Score. Ubedljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je labrijev impermanent resonance bolji nego dt2013... majke mi.

btw, karta za zagreb je prodata.

btw 2, ja mislim da je luna park smesan i da tu nema nicega, *ebes mi mater ako pola koncerta nisu snimali u studiju i lepili u postprodukciji... ono je meni vestacki skroz i nekako plasticno sve.. dno i sramota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da neću biti karakter. :haha: Set lista od sinoć, mene sada još više radi euforija:

 

False Awakening Suite (intro tape)

1. The Enemy Inside

2. The Shattered Fortress

3. On the Backs of Angels

4. The Looking Glass

5. Trial of Tears

6. Enigma Machine (w/ drum solo)

7. Along for the Ride

8. Breaking All Illusions

====================

9. The Mirror

10. Lie

11. Lifting Shadows Off A Dream

12. Scarred

13. Space-Dye Vest

14. Illumination Theory

----------------------------------------

15. Overture 1928

16. Strange Deja-Vu

17. The Dance of Eternity

18. Finally Free

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам преспавао неколико часова, ал' откуд ову ствар да свирају и да ли је то постала честа појава?

Sinoć su je svirali prvi put ikad. Mislim da je ova turneja jedina prilika da se ta stvar čuje, pošto pored toga što promovišu nov album obeležavaju i dvadeset godina od Awake-a. I petnaest od Scenes-a, otud toliko stvari sa tih albuma. :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem ja kao novinar za Balkanrock. Planirao sam da idem busom/vozom, kakva vam je kombinacija?

Voz otpada jer povratak iz zagreba ima tek sutradan u 11 ujutru..

Mislili smo da iznajmimo kombi ako uspemo da se skupimo barem nas 6-8. za sada nas ima 4 sigurnih i 2 koji se neckaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije prvi put da je sviraju, koji vam je kurac?

 

Grob je postovao ovdje klip prije par godina, kad su je prvi put izveli. Ima mozda i 3 godine.

 

Svirali su je Rudess i LaBrie zajedno, ali nikad ceo DT, kamoli ne na turneji. Biće šteta ne gledati ih sad, zbog tolikih Awake i SFAM pesama...bez obzira što su sada praktično mašina za pravljenje para, al jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote Rudess ovde upropastio celu pesmu O.o Kao da ima cekice umesto prstiju, sve imam osecaj kao da je sve vreme u aftertouch i da ne udara ispod 120 velocity ... Ubija. A tek ovaj piano patch. Ima korg kronos, kurchi se sa milion nota u minuti a nije mogao da iskopira zvuk klavira kao u originalu? La Brie klasika ocaj. Sve u svemu, bolje da nisu ni svirali pesmu, usrali je do kraja koliko su mogli. Kad se cak i ovi latinosi bune, a oni worshipuju u poslednje vreme sve sto DT isere, onda je stvarno dosao kraj.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviraju ovde u Stuttgartu, ja se razmisljao da idem, ali kad sam video da je karta 50 jura, odustao.

 

Mislim, nemam neku zelju da ih gledam, a hteo sam da iskoristim priliku sad kad mi dolaze na noge, al' ipak skip.

 

Ja nemam pojma ni koje su ovo pesme na prvoj polovni setliste, :haha: , mislim da nisam preslusao njihov studijski album od 2007. josh.

Al druga polovina kida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haters gonna hate.

The Enemy Inside, On the Backs of Angels, Breaking All Illusions su stvarno dobre pesme.

Steta sto od novijih ne sviraju the count of tuscany ili Constant Motion.

jos kad ubacis Mirror, Lie, overturu, dance of eternity... skupi se pristojna lista.. za pisljivih 28eur to je nista.

 

javljam utiske kad se vratim iz hrvatske, ako me ne roknu ioli slicno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni ne bi uopste trebali ni da razmisljaju o SDV a kamoli da je sviraju. tu pesmu je kevin moore 100 posto napisao sam, njegova je pesme. ne treba je svirati i tacka.

Kapiram da su se vodili tom logikom otkad je izašao album. Ali budući da ima stvarno puno fanova koji žele da čuju SDV, eto specijalne prilike da je provuku na turneji kojom obožavaju dvadeset godina od Awake-a. Nije da će je svirati na svakoj turneji ubuduće. :da:

 

Lično ne čujem problem sa Rudessovim patchom, više mi je skrenulo pažnju koliko se suzdržao od ukrasnih nota i detalja koje ima naviku da dodaje starijim pesmama, vrlo je veran originalu kada je samo sviranje u pitanju. LaBrie mora još malo da se zagreje, što jes' jes', uvek zvuči slabašno na prvih par koncerata na turneji. Ali ima potencijala ono podizanje oktave u poslednjoj strofi, zvuči baš ranjivo i emotivno, ide mi uz pesmu totalno.

 

Interesantna stvar koju sam primetio - svirajući The Shattered fortress su tehnički pokrili pet albuma. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...