Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Nijedan album poslije SFaM nije dostigao kultni status. ToT je možda zadnji koji može da prođe kao kvalitetan DT album, ali daleko od toga da je kult.

ovo. posle toga može da se probere po jedna do dve dobre pesme po albumu, s tim da npr na silver liningu nemam ni jednu memorable pesmu.

 

trailer je low blow. art style fazon browser igre s početka 2000tih, fazon ona vampiri protiv vukodlaka i mafia wars (ko se seća :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha

 

jedva odgledah od blama

 

bukvalno transfer blama. ne kapiram kako iz mozgova ljudi koji su snimili surrounded, lie, home, aCOS, jos gomilu neverovatnih stvari sad izlaze ovakve nebuloze.

 

poslednjih album od dt koji valja je SFAM, i bas mi je drago sto sam ih cuo uzivo dok je to bilo aktuelno. posle octavariuma i syst.haosa sam prestao i da pratim sta objavljuju. :(

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je ovo prazno.

 

znaci bukvalno je svaki DGM, Vanden Plas ovog sveta bolji ili bar na istom nivou kao ovo.

 

kapiram da posedujem bar 15-20 albuma iz 90/2000ih koji bolje isfuraju DT fazon od DTa trenutno.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da nisam fan benda(daleko od toga da ih baš ne volim), zanima me mišljenje poštovalaca benda o albumu Train of Thought, meni je on sasvi solidan album kao i Systematic Chaos, mada po meni imaju ipreviše izdrkavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je ToT. Najzesci album sa par odlicnih stvari. Medjutim, sad kad ga slusam, nije izdrzao test vremena u mjeri kao sto su to izdanja zakljucno sa SFAM uspjela. U rangu je sa Six Degrees samo sto je kraci pa lakse moze da se odslusa.

 

Sva ostala izdanja poslije njega osim par blistavih momenata (zadnji minuti Octavariuma, npr) su za klasu ispod ToT-a a za nekih 10 ispod prvih 6 albuma.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da nisam fan benda(daleko od toga da ih baš ne volim), zanima me mišljenje poštovalaca benda o albumu Train of Thought, meni je on sasvi solidan album kao i Systematic Chaos, mada po meni imaju ipreviše izdrkavanja.

 

Nije u rangu albuma iz devedesetih ali je daleko slusljiviji od poslednja 3. Takodje ima i neke od mojih omiljenih DT momenata kao sto je Stream of Consciousness instrumental i In the Name of God. Sto se tice Systematic Chaos-a, iskreno volim In the presence of enemies pt.1 Fenomenalan pocetak albuma ostalo tu i tamo...

 

Odslusas sve ovo sto su ti ljudi rekli, za kraj ostavis Metropolis part 1, preslusas i njega i ostavis instrument zauvek.

 

A onda odslusas Luquid Tension Experiment kec pa dvojku! :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...