Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Previse je sve razvodnjeno. Nema pesme koja je komplet pisanje. Priblizavam se kraju prvog diska. Kontam ja da je sve ovo konceptualno, al brate mili ... Sa druge strane, neodoljivo me sve podseca na Metropolis, ali samo to. Previse balada i mid tempo - low tempo pesama.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yep, ima dosta sporih stvari i onih srednjeg tempa. Album mnogo manje metal, nije mi baš razvodnjen ali mekši jeste. Produkcijski nije mnogo drugačiji u odnosu na A Dramatic turn of events, osim što su bubnjevi glasniji u miksu kao što i treba.

 

Jedan sasvim random komentar na "nebitnu" pesmu - prošla Heaven's cove, odličan prvi utisak. Dug intro u Genesis fazonu, James ima sjajne vokalne melodije, dobra dinamika, još bolje harmonije, i odjenom kraj. Tipična pesma na koju se naleće usred konceptualnog albuma. :da: Idemo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greh je pomisliti da je ovo blizu Metropolisa, ovaj sterilni zvuk i uzasan bubanj po ko zna koji put od kako su R2-D2-a u doveli u bend.

Nisu problem balade kao balade, problem je sto su toliko genericne i neispirativne vokalne melodije tacno se vidi da je doslo do zamora materijala jednostavno ne mogu da narpave dobre melodije vise. Treba da se iskuliraju na par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da je blizu Metropolisa, pogresno si shvatio, samo da osecam taj vajb i pokusaj da se napravi nesto tako, a kao sto ti rece, ovo je toliko genericno odradjeno da sam stvarno iznenadjen da takvi muzicari se ponasaju kao roboti. Sve je to odlicno brutalno odsvirano, ali jednostavno, nema PESME. Umesto da su sabili ova dva CD-a na jedan i sazeli sve najbolje i napravili 10 odlicnih pesama, oni su napravil 40 koje bi da se jebu a da im ne udje. Drugi CD sam na silu na preskakanje preslusao da uhvatim neki momenat koji bi me radio, Our New World i The Path That Divides su dve pesme koje vrede na albumu, i Heaven's Cove sa tim introm sto Totamealand pomenu, ali nista osim toga ... Smor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da je blizu Metropolisa, pogresno si shvatio, samo da osecam taj vajb i pokusaj da se napravi nesto tako, a kao sto ti rece, ovo je toliko genericno odradjeno da sam stvarno iznenadjen da takvi muzicari se ponasaju kao roboti. Sve je to odlicno brutalno odsvirano, ali jednostavno, nema PESME. Umesto da su sabili ova dva CD-a na jedan i sazeli sve najbolje i napravili 10 odlicnih pesama, oni su napravil 40 koje bi da se jebu a da im ne udje. Drugi CD sam na silu na preskakanje preslusao da uhvatim neki momenat koji bi me radio, Our New World i The Path That Divides su dve pesme koje vrede na albumu, i Heaven's Cove sa tim introm sto Totamealand pomenu, ali nista osim toga ... Smor

 

Ma kapiram te samo konstatujem i slazem se potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam redom svakako, ali sam u jednom trenutku ispizdeo i smorio se i ispreskakao ceo album da cujem jel me ceka nesto vredno slusanja na prvu loptu. Stvarno nemam strpljenja sa ovim bendom vise. Sve ovo sto cujem kod njih, Portnoy ima bar 3 benda koji rade bolje i originalnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze se tako slusati DT jbg. Pogotovo album od 130 minuta.

 

Jesu smecari postali, ali treba poslusati malo temeljnije.

Potpis. Mislim, ja se sad primam na prvo slušanje, komentarisao bih gomilu deonica koje su mi cool, ali gledaću kroz par dana i nekoliko slušanja da napišem komentare o samim pesmama umesto o produkciji i tome kako ko svira. Biće ovo zahtevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam redom svakako, ali sam u jednom trenutku ispizdeo i smorio se i ispreskakao ceo album da cujem jel me ceka nesto vredno slusanja na prvu loptu. Stvarno nemam strpljenja sa ovim bendom vise. Sve ovo sto cujem kod njih, Portnoy ima bar 3 benda koji rade bolje i originalnije.

+1

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moj DT album:

 

01. Heaven's Cove

02. Moment Of Betrayal

03. The Path That Divides

04. My Last Farewell

05. Our New World

06. A New Beginning

 

to je to odprilike sto cu ja da slusam, mada cu i na ovoj listi vrv da preskocim neku pesmu zavisno od raspolozenja.

 

Odprilike 30 minuta slusanja.

 

Evo linka ko hoce:

 

http://rusfolder.com/44682898

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moj DT album:

 

01. Heaven's Cove

02. Moment Of Betrayal

03. The Path That Divides

04. My Last Farewell

05. Our New World

06. A New Beginning

 

to je to odprilike sto cu ja da slusam, mada cu i na ovoj listi vrv da preskocim neku pesmu zavisno od raspolozenja.

 

Odprilike 30 minuta slusanja.

 

Evo linka ko hoce:

 

http://rusfolder.com/44682898

 

 

Ja bih cak i to trimovao malo :haha:

Evo recimo ovako nesto

 

 

01. Heaven's Cove

02. The Gift Of Music

03. Our New World

04. A New Beginning

 

A life left behind ima kul pocetak, a onda postane tezak smor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...