Jump to content

GammaRay


Recommended Posts

...And here it is.

 

Drago mi je što album nije ispao još jedna Iron Maiden / Black Sabbath / Judas Priest plagijatura, što se može reći za pojedine momente na proteklih par albuma. To the metal zvuči malo svežije i originalnije, bez nekih preteranih klišea i isfuranih rifova, ali se u par pesama svejedno mogu primetiti uticaji i elementi gore navedenih bendova - srećom, u manjoj količini nego što sam očekivao. U vokalnom pogledu, Kai je u odličnoj formi, drago mi je što manje forsira visoke tonove, koji mu inače nisu jača strana. Nadam se da je batalio cigarete. :haha:

 

Rise - Zimmerman je neumoriv, cepa duplu sve u šesnaest. Drago mi je što album počinje ovako poletnom i energičnom kompozicijom. Refren je catchy i pevljiv, pretpostavljam da bi dobro funkcionisao uživo. :da: Završavanje pesme durskim akordom, potez koji je izvikan ali cool. :bigblue:

 

Deadlands - Moj favorit na albumu, uglavnom zahvaljujući izvanrednom refrenu koji tera na slušanje iznova i iznova. Bio bih oduševljen kada bi ovo opičili na koncertu. :rockdevil: Slažem se da je ovo trebalo da bude single.

 

Mother Angel - Refren liči na Ministry of saints od Edguy, ali nemam ništa protiv, jer je MOS skroz dobra stvar. Dopada mi se terca, ali nadam se da će procureti rip boljeg kvaliteta, ne čuje se svaki ton savršeno.

 

No need to cry - Dirk nije naročito kreativan i nisam fan njegovih pesama, ali ova stvar mi se skroz sviđa. Najviše mi je zanimljiva clean sekcija u sredini, iz nekog razloga me podseća na Van der Graaf Generator ili Gentle giant, podržavam takva eksperimentisanja. :da:

 

Empathy - Možda sam očekivao malo više, ali svejedno sjajna pesma. Žestoki rifovi, interesantan refren, i jedna od boljih solaža na albumu. Ne bi bilo loše da čujemo ovu stvar u februaru. :mrgreen:

 

To the metal - Moj najmanji favorit na albumu, svi smo već konstatovali da je u pitanju Metal gods 2. Pretrpećemo na koncertu, šta je tu je...

 

All you need to know - Pesma deluje malo nabacano, zbog nekoliko čudnih promena tonaliteta. Kiske je odradio dobar posao, mada ako su već odlučili da bude samo prateći, trebalo je da tako ostane. Ono stavljanje Kisketa u prvi plan na početku trećeg refrena je u fazonu, ''ako niste primetili, Kiske peva u ovoj pesmi''

 

Time to live - Ništa specijalno, klasičan rif i klasičan refren, ali slušljiva stvar sve u svemu. Dopada mi se ona instrumentalna sekcija u 6/8. :opusteno:

 

Shine forever - Dobar bass riff na početku. Kai izvlači neke visoke tonove, koji srećom zvuče bolje nego obično. Refren je malo više cheesy, ali dobro de, ipak je ovo power metal, navikli smo.

 

Chasing shadows - Pih, obično je album closer neki maksimalno zarazan epic, poput Lake of tears ili Insurrection, ali ni ova stvar nije za bacanje. Klavijature su objasnile, solaže su me podsetile na Smoke & mirrors od Symphony X, što je veliki thumbs up sa moje strane.

 

Sve u svemu, To the metal > > > Land of the free II

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Actually imao sam poprilican slovni ejakulat i "Majestic" kada je izasao :mrgreen:

Ti si sudrzaniji od mene, al' ima vise smisla sto to pises naravno :haha:

 

Za Kaia se nesto i ne slazem, iskreno, ovo mi je najslabije Kai izdanje do sada, vocal-wise, ali to je cisto produkt godina, tako da i nije neka velika zamerka. Jedina pesma gde me je odusevio je "Empathy", zato sto mu glas zvuci extra-eerie i to tako dobro ide uz onu atmosferu. Ostalo zvuci dobro, ali slabije nego pre. Inace za onaj vocal procitah na last.fm-u neko rece Zimmermann :| Ne znam dal' nagadja ili zna...

Za epic ending mi je kanda drago sto su malo odmorili od te "navike", vecinu albuma tako odradjuju, moze sad malo ovako... Mogli su eventualno da stavne naslovnu na kraj, pa da mi ne bude glupo sto sam je izbacio iz liste, al' blah :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidan album, mada ni blizu Land of the Free 2. Ima nekoliko šablonskih pesama koje preskačem, tu spada i To the Metal. Prva pesma, Rise, zanimljiva je i zarazna, Deadlands je moj favorit na albumu, Mother Angel može da prođe (iako je uvodni rif upadljivo sličan Helloween-ovoj pesmi Hey Lord), a Empathy ima originalnost i neki neobičan šmek koji me tera da je višestruko preslušavam.Uglavnom, album nije nastavio kvalitetan niz prethodna 3 albuma, ali i ne predstavlja neki bitan pad. I da, produkcija je očajna, nema to veze s tim koliki je bitrate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Time To Live - Aaah, dodjosmo u Henjo Power teritoriju. Rejoice! To je to, to je power metal, pevas refren i osecas se tako dobro raspolozeno i slobodno iznutra, boli te apsolutni kurac sto ovo nije "I Want Out" ili "Send Me a Sign" ili sto ce se pojaviti gosn Sammet napisati neku "Carry Me Over" bljuvotinu i ljudi vise svrsavati na to...ili sto je vec bilo ovakvih pesama...zvuci prokleto dobro i poweraski i to nam treba, TIME TO LIVE! :rockdevil:

 

Carry me over je za ovu svar masterpiece!

Ne znam da li sam ostario ili sta, ali ovaj novi gamma ray je zesce sranje...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem kako niko nije primetio da je Rise refren isti Black Diamond od Stratovariusa. Naime, puštam ja novi Gamma Ray i po isteku prve pesme čujem ženu kako pevuši Black Diamond. Ne prati ona nešto metal a to joj je odmah upalo u uši.

Deadlands ima skinuti Where the Rain Grows intro.

Mother Angel ima Ministry of Saints type refren (to je več druga pesma u kratko vreme, isto je sa Carpe Diem od Heavenly).

Preslušao sam album do sada tri puta i nisam nešto oduševljen. I Kiske nije uspeo da spasi prosećnu la la la pesmicu All you need to know, da o brutalno lošim To the Metal i No need to Cry i ne pričam.

Na kraju krajeva če to biti ista priča kao sa nekim drugim Gamma Ray albumima. Nateraću ja sebe da ga preslušam još 100 puta pa da dobije prolaznu ocenu.

A na koncert mora se 100%

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da konstatujem da je toliko toga vec odsvirano i napravljeno u muzici , barem sto se tice gitare ... Cak se i meni desilo , koji nemam pojma nesto da sviram , da onako bezveze ubodem neki rif ili ceo takt neke pesme koju nikada nisam cuo u zivotu i tek kasnije kad je cujem provalim da sam to uboo napamet ... Hocu da kazem da iskreno verujem da Kai nikada ne bi seo i krao neke proverene rifove ili sta ja znam . Tu mislim i na To the metal .... Sve zavisi od toga sta ko ocekuje da ce da cuje posle 25 i vise godina sviranja iste muzike od istog coveka . Mislim , ili volis to sto radi Gamma Ray i voleces i dalje , ili si cuo dovoljno toga da te vise ne privlaci tako nesto . Pa sada kad bismo uzeli ponaosob 4 akorda mogli bismo prevrteti barem 30 velikih svetskih hitova od ta 4 akorda samo malo menjajuci ritam ili sta ja znam ... Nisam od onih sto bi vise voleli da Kai ne pravi nove pesme , ako ne izbaci svaki sledeci album po neki Man on the mission , ili Rebellion ili nesto do sad "ne vidjeno" . Ja sam zadovoljan albumom , sto se mene tice standard je ispunjen :) . A sto se koncerta tice , samo da vidim Kaia onako srecnog na bini sa onim svojim osmehom , pa nek odsvira i 15 puta To the metal :rockdevil:

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem kako niko nije primetio da je Rise refren isti Black Diamond od Stratovariusa. Naime, puštam ja novi Gamma Ray i po isteku prve pesme čujem ženu kako pevuši Black Diamond. Ne prati ona nešto metal a to joj je odmah upalo u uši.

Pa baš i nije, poslušaj pažljivije sklop akorada, barem u prva dva stiha. Možda ima nekih sličnosti po pitanju ritmike pevanja, ali nije previše upečatljivo. Imao je Gamma ray providnije momente plagiranja... :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...