Jump to content

GammaRay


Recommended Posts

Namerno sam izbegavao pesme koje sam već čuo uživo, pošto sam ih gledao dvaput, iako znam da za 90% ovih koje sam glasao nema teorije da dobiju glas većine...

 

I ja sam isto tako glasao, umesto za naj pesme. Npr. na LOTF glasao za "Salvation's Calling" i Afterlife :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam zapisivao, ali evo po sjecanju znam da sam stavio "Heart of the Unicorn" i "Heaven or Hell" sa NWO, "To Mother Earth" i "Empress" sa LotF2, cini mi se "Tribute to the Past" i "Last Before the Storm" sa IaG, "Man on the Mission" i "Time to Break Free" sa LotF, "Send Me a Sign" i "Gardens of the Sinner" sa PP... sa TtM znam da sam sigurno stavio "Empathy", sa SOiS "Men, Martians and Machines", sa prvog albuma "Lust for Life" i "Heaven Can Wait" cini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Ja jesam, mada ne vjerujem da cu moci da idem zbog posla, ali eto kad je vec moralo da se bira. :) Ovde mi je vise fora bila to da glasam, kad je vec omoguceno bez neke posebne registracije na sajt i slicnog cimanja, samo na kraju stavis osnovne podatke i to je to.

Edited by Runner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako, evo su moji glasovi. Kao i uvek kada su u pitanju glasanja ovog tipa, mislim da mi je tek poneka pesma hit ili očekivan izbor, koristi se prilika za neke pikanterije:

 

Heaven can wait, Heading for tomorrow

Start running, Rich and famous

Insanity and genius, Heal me

Salvation's calling, Farewell

The Winged horse, Men, martians and machines

Wings of destiny, Anywhere in the galaxy

Lake of tears, The Heart of the unicorn

My temple, Revelation (šta bih dao da mogu da izaberem još dve...)

Insurrection, Leaving hell

Deadlands, Rise

Empire of the undead, I will return

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budu glasali kao mi na forumu, biće Heal Me ^_^

Ko ne glasa za Heal Me, njemu fali midihlorijana...

 

Sanjao sam noćas kako je Kai objavio da napušta Gamma Ray i da će bend da nastavi bez njega... Greota bi bilo to da se desi i onda neki plaćenik da peva i svira Heal Me :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kakve su to naznake da će neko drugi da peva, zašto bi se to dešavalo sad? Staros', a?

 

Neki lik Frank Beck iz nekog Š benda Red Raven povremeno nastupa sa Gamma Ray i peva na par pesama kada Kai ne može. Pratim lika na FB, rekao je u fazonu neće da menja Kaia al' kad ga ovaj pozove ovaj fazon trči i u gaćama. Jbg, Kai siluje alkohol i gitare, pre ili kasnije će mu otići glas u kurac skroz. Samo ja bih nekog manje bezličnog kao što je taj tip.

Npr. ako bi baš došlo do toga da neko mora da menja Kaia, jedini u mojoj knjizi je Mats Leven.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko god da tera onakvu frizuricu i marame, u njegovo doba, mora da je na nekoj dobroj Lemmy dijeti.

 

Scheepers je trenutno odličan IMHO, samo nešto ne mogu da ga zamislim da peva ove novije Rays pesme nešto. Leven može da peva sve, tako da bi se fino uklopio, samo što mi deluje da bi tu pre bio kao mercenary nego član benda.

 

Onaj lik iz Stormwarriora bi meni bio prvi pik.

Edited by Angelystor
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scheepers je bre dobar pevac, on se prilagodi tamo gde treba, npr kod Arjena nije zvucao uopste Primalfearasto.

Ali u svakom slucaju ne bih voleo da PF prestaje sa svojom pricom zbog njega.

Mats mi je nesto grublji, treba neki sa glasom dobrog patuljka tako da mi pada na pamet brat Chris Bay :rockdevil:

Voleo bih ja Sammeta videti tu, pa da Jocu pokopamo posle toga :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=cwdu0TLvXMc

http://www.youtube.com/watch?v=ZlwUn9z_XT8

Voleo bih ja Sammeta videti tu, pa da Jocu pokopamo posle toga :haha:

Sounds about right :D

 

A Matsa sam pomenuo zato što mi jedini pada da ima taj prljavi, hrapavi glas kao Kai. Plus lik može da izvuče sve! On mi je ubedljivi favorit, voleo bih ako ništa drugo da ih čujem na nekom projektu, tj. Kai da piše pesme za Levena.

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mats ipak ima malo deblji glas nego Kai, više je on bariton (sa jebeno bolesnom visinom, kao i Barlow što je, doduše viši je od Barlowa), ali svakako može da otpeva sve živo i svakako ne bi bio to taj šmek, ali bi bilo zanimljivo čuti ga na nekim GR kultovima.

 

Btw meni King of the Grey Islands i dalje triput bolji s njim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...