Jump to content

GammaRay


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

I to je to? Produkt onog glasanja? Meh...

Ni Heal Me, ni Dream Healer, ni Space Eater, ni nešto zanimljivije sa Land of the Free, neki All of the Damned ili Abyss of the Void...

 

Zato 2 obrade, drum & bass solo i Induction. Suštinski 14 pjesama od čega 2 obrade. I To The Metal.

 

Džaba smo glasali moj Demone. :mrtav:

 

Avalon

Heaven Can Wait

Last Before the Storm

Induction

Dethrone Tyranny

I Want Out

The Silence

Drum & Bass Solo

Blood Religion

Master of Confusion

Somewhere Out in Space

To the Metal

Encore:

Man on a Mission

Ride the Sky

Land of the Free

Send Me a Sign

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bolja lista sa prvog datuma:

http://www.setlist.fm/setlist/gamma-ray/2015/blondie-santiago-chile-33f43ce1.html

 

To je nažalost izgleda za sad jedini datum gde su svirali "One With The World" :/

 

Meni je glavni problem sa ovom listom što nije nova, već je ovo iskopirana lista sa Empire turneje, sa fazon tri rotacije. Primer

 

Jesu to dobre rotacije, ali one svakako ne čini ovo ni po čemu special ili best of listom, jer mislim iskreno da Avalon, TTM i sl. nemaju tu šta da traže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

On već neko vreme gostuje sa njima, kao što je bilo reči pre par strana. Jebem li ga, dalo se očekivati da će Kai odustati od pevanja pre ili kasnije, ali mogli su da nađu nekog manje generičnog. Mislim lik ima glas, ima raspon, nadam se da je ta generičnost prosto stvar neiskustva i da će ga ovi malo upregnuti ako već nastupa sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au jbt ja mislio ovaj neki gost kad ono ravno pravni clan... kako mi se ne svidja nijedan potez koji GR vuku u poslednje vreme :/

 

Btw javio se i Ralf

 

Ralf Scheepers As the ex vocalist of this amazing band I want to express my support and respect to this decision! Frank definitely fits in perfect and he seems to be very nice too! Looking forward to meet my friends of the Gamma Ray camp ASAP! Much success to you guys! Ralf

 

Fin covek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima perioda u životu kada sam manje slušao Gamma Ray, ima perioda kada sam više slušao Gamma Ray, ili samo Gamma Ray i, iako mi je poslednjih godinu-dve možda period kako ih najmanje slušam, opet sam se radovao koncertu, koji mi je nakon istog još jednom utvrdio Kai Hansen-a kao omiljenu osobu iz omiljenog mi metal žanra.

 

Sa tim rečeno, i sa svim lošim stvarima koje su pratile Gamma Ray poslednjih godina (Danielov izlaza, Empire of the Undead, Kaievi problemi sa vokalom...), sama činjenica da smo dobili koncert kakav smo dobili je blago zapanjujuća. Bend je stvarno preusviran i energičan na bini, iako to nije baš onaj nivo kakav smo dobijali npr. u Beogradu sa Helloweenom i 2010e (pogotovo tad), opet mi je trenutno za koplje iznad od Hellloween-ove live izvedbe. Ehre brat bratu radi posao profesionalno, Henjo i Schlachter pouzdani Kaievi saborci, a sam Kai em što je milina gledati ga kako samouvereno melje kroz riffove i solaže, stvarno na trenutke zvuči vokalno predobro, ali sve u svemu, nazire se i što je doveden ovaj novi.

 

Elem, Frank Beck...Ovo može da bude diskusija sama za sebe, nevezana toliko za sam koncert. Lik em ima neprepoznatljiv glas, donekle samo kopira uspešno Kaia, em je skoro potpuno drven na sceni, em se veliki deo koncerta jedva čuo (kad god je on bio glavni na pesmi više sam sebe čuo, što nije baš moglo kada je Kai pevao)...tako da, u mnogome njegova uloga uopšte nije izkristalisana. Izađe, odradi 2-3 pesme, pa ga nema, pa na nekoj pomogne Kaiu...pa se na nekoj pogube, ne znaju čiji je red da se peva :haha: I tako.... Sve u svemu, mislim da je najbolja opcija ili da se prepuste samo jednom vokalu (po mogućstvu ne ovom) ili da se Kai malo dovede u red.

 

Setlista:

 

http://www.setlist.f...y-13f51de9.html

 

Otprilike 75% fenomenalno i nešto najbolje ikada i 25% laaaame :haha:

 

Da prvo pomenem meni pluseve. Ovo mi je bio 6. Gamma Ray gig u nekih 8 godina i tek sam sa jebeno tek čuo "Somewhere out in Space"... E pa, misija se konačno završila :haha: I to smo još dobili onu extended (cca. 10min) verziju, magija jebena, ostvarenje sna, svršavanje na sve strane, neobuzdani naleti sreće, duge i jednorozi pred mojim očima dok je sve što sam gledao su suze i godine, U pičku materinu, davno me na (metal) koncertu nije ovako "ubila" pesma.

One-two punch Heaven Can Wait/Last Before The Storm i to sa sve Kaiem, samim, na vokalu je možda bio najbolji početak Gamma Ray koncerta koji sam ikada video, a "One With The World" je nešto što def treba češće da posećuje GRay liste, zaboravljeni hit sa potcenjenog albuma.

 

Zamali highlight se desio na bisu, kada su po povratku krenuli jebeni HEADING FOR TOMORROW da sviraju. I to je trajalo nekih tričavih 3-4 minuta, da bi se onda prebacili na Avalon. Hladan tuš. Presecanje klasika sa Avalonom mi je trebalo otprilike koliko mi treba i čir na kurcu.

 

Ovime prelazim na minuse, a to su mi ti jebeni medleys. Pesme kao što su Rebellion In Dreamland i Halloween ili sviraš ili ne sviraš uopšte. Ovaj cocktease sa Rebellion-om mi je stvarno više dokurčio, a još bolnije mi bilo sa HfT. Sreća pa su bar SOIS ceo svirali. Druga stvar koju treba zabraniti su Drum (pa i Bass) soloi. Veštačko produžavanje svirke i potpuno gubljenje ikakvog fluida koncerta. Za vreme koliko su ovi soloi trajali je mogla barem Heading da se odsvira do kraja, RiD da ne pominjem.

 

I još jedna stvar, što više ne znam da li mi je dobro ili ne, rege brejk u "I Want Out" :haha: Ovo ste možda već videli na snimcima GR koncerata iz zadnjih godinu-dve...težak #kaiprso momenat, ali sam tokom svirke nekako skontao...to je njegova "unarmed" verzija pesme, koju bar ima muda da izvede uživo za razliku od korporacijskih kurvi iz bivšeg mu benda :]

 

/rant off

 

Summarum, živ mi bio Gamma Ray još 25 godina, nadam se u bar ovoliko dobroj verziji.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...