Jump to content

GammaRay


Recommended Posts

:haha: Lakijeva nocna mora... ili raj?

 

Nisam rekao da je rip off, ali svakako nema ništa oko pesme da je iole originalno. Znam, nije ni ideja da to bude, hteo je da napravi tupavu pesmu sa liricima o sebi i kako je muzičar i voli muziku (zato što je to i do sad ispadalo do jaja), samo meni uopšte nije legla. Vi uživajte, ja se odjavljujem.

 

Moglo je i gore... zamisli da je proturio ovo na GR albumu.

Saxonasto zvuci, nista specijalno uzbudljivo. Ako nista, naucio sam iz pesme da je Kai 1963.godiste. Najbolji deo spota mi da gledam Kaija kako se smeje, covek ljubav. Iako je propao kao muda kroz poderane gace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Born Free"

"Enemies Of Fun" (featuring Ralf Scheepers & Piet Sielck)

"Contract Sun" (featuring Dee Snider & Steve McT as The Manger)

"Making Headlines" (featuring Tobias Sammet)

"Stranger In Time" (featuring Michael Kiske, Frank Beck, Tobias Sammet & Roland Grapow - guitar solo)

"Fire And Ice" (featuring Clementine Delauney, Marcus Bischoff, Richard Sjunnesson & Michael Weikath - guitar solo)

"Left Behind" (featuring Alexander Dietz & Clementine Delauney)

"All Or Nothing" (featuring Clémentine Delauney)

"Burning Bridges" (featuring Eike Freese)

"Follow The Sun" (featuring Hansi Kirsch & Tim Hansen - guitar solo)

 

 

 

 

13935137_1271479306223149_2203833859847407026_n.jpg?oh=75dd58c0aab19641f16582466eea6c6c&oe=58166B3C

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da ne palamudim, Kai izdaje solo album ja se raznežim i napišem prvi od dva dela specijala u čast ćaleta! Prvi deo pokriva Helloween dane, nadam se da je zabavan za čitanje koliko i meni za pisanje pskol3.gif

http://nocturnemagazine.net/specijal/141/kai-hansen-heavy-metal-je-zakon-1-deo

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušajući ovaj bonus bukvalno se potvrdilo ono što sam kontao od početka:

1. Gosti u početku verovatno nisu ni bili predviđeni na albumu, pa su dodati posle

2. Osim Tobija niko nije menjao/sebi prilagodio Kai-eve deonice. Otaljagali i aj ćao.

Ipak mi je konačan miks za nijansu bolji, čak iako na momente zvuči kao da su se ortaci popeli na binu i otimaju se za mikrofon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto ne mogu da odredim da li je ovaj album loš ili mene nervira. Verovatno oba.

 

Prvo, proslavljanje 30 god karijere sa anonimus bendom na instrumentima. Ali hajde, kul što je pozvao svoje drugare da pevaju, to odaje neki utisak što Joca reče nekog zezanja i fine atmosfere.

Ali.... stvoriš power metal kao žanr i kako proslaviš jubilej? Izdaš album nekog bajkerskog hard end hevija sa jednom pravom power pesmom. Šta reći za ubacivanje metalkore brejkova sa gostovanjem pevača iz Heaven shall burn i The Unguided... ajde opet, kul je što je Kai hteo da eksperimentiše ali meni je to audio ekvivalent dede koji bleji u nekom fensi klubu sa naočarima za sunce, muva ribe i na kraju se upiša u gaće.

Hajde na kraju krajeva, nije frka za žanr... ipak je ovo side projekat. Frka je što su pesme jednostavno slabe. Album je definicija side projekta kog se niko neće setiti za par godina i koji će se prodavati u used binovima za par evra.

Mene više boli pto ovo ukucava još jedan ekser u sanduk moje tvrdnje da je Kai pukao kao balon, još jedan u nizu loših poteza.

Plus, nekako imam trip da je Kai, da se rešio pre 15 god na ovakav solo izlet, izdao nešto što bi bilo u rangu Avantazije. Ovako... Bora Čorba power metala postao.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam puno očekivao od albuma, ali me je Kai prijatno iznenadio. Mnogo mi se dopada XXX, slušam ga baš dosta ovih dana.

Naravno, ima promašenih mesta, ali i puno više sjajnih momenata, koji nas, po principu vremeplova, vraćaju u "Land of the Free/Somewhere Out in Space" eru.

Sve u svemu, jedna jaka osmica. Odličan album.

Kao najbolje stvari izdvojio bih: "Stranger in Time" i "Follow the Sun".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što mi pada na pamet je onaj "Metallica - One" deo u Fire and Ice, al' niđe tu mjetalkor brejkova. Da je bajkerski one prve dve stvari, jesu, al Contract Song, Making Headlines, Stranger, čak i Fire and Ice plus Follow The Sun su mi totalno GR materijal, ne bih se ljutio ni da su bile na albumu.

Jedino što me nervira na albumu su one tri između Fire... i Follow... Nije zato što su moderne, nego zato što su totalno bezidejne. Post metal sastav 101.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

OK je ovaj album, nije užasan kao što sam mislio da će biti, posebno nakon onog "Born Free" spota, i da, prve dve pesme su sve u svemu kukumajko, posebno Kaievi vokali. Ali posle toga...pa, nije sve skroz horror, i na kraju, zanimljivija mi ovde sredina albuma, od Contract do Bridges, nego ceo nesretni Rayev Empire. Istina, ne mogu da kažem ni za jednu pesmu da mi je izdvojiva, ali nekako je slušljivo :haha: Čak i Left i All, koje su easy target za hejting, ne smeta mi...toliko :haha:

 

Gosti su tu kao i na svakom sumnjivom albumu da bi dali kakvu-takvu privlačnost sumnjivom materijalu i, po ko zna koji put, ta kombinacija je zadovoljavajuća samo na papiru, pošto stvarno nijedan od gostiju ne možeš da kažeš da je nešto poboljšao pesme, ali opet, i to je do samih pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...