Jump to content

Ildjarn


Thabbas

Recommended Posts

Da li je neko slusao ovaj stari norveski one-man band?Ja imam samo Det Frysende Nordariket:primitivni,mizantropski,ambijentalni Black Metal u cast Majke Prirode,jedan od najboljih BM albuma koje sam slusao.Inace na ovom albumu je ucestvovao Insahn(Emperor) na vokalima u nekim pesmama.Band nije dobio odgovarajucu paznju jer se ne istice nicim drugim sem muzikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam slusao samo Forest Poetry i Ildjarn..........Forest Poetry sam cak i imao (pad se menjao).......... nisam fan......... Burzum meets Bathory, tako bi opisao oba dva albuma....... samo sto je na Ildjarn albumu uzasna produkcia...... primitivno do koske,ko da su bas u sobi za probanje snimali, a secam se da je na albumu bilo 28-30 stvari i da je preko 70minuta trajao..... pokusavao sam najmanje 20 puta da ge preslusam celog ali nema sanse.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam ja,taj isti album.To je nesto najprimitivnije sto sam cuo u zivotu.

Ildjarn je inace mizantrop koji je svirao bas u najranijoj postavi Emperora.

Inace,provode dane setajuci prirodom u nadi da nece sresti ljudsko bice.

 

Da, Ildjarn je u stvari svirao u Thou Shalt Suffer, koji i danas postoji nezavisno od Emperora, ako se ne varam. Sto se tice onoga da se nada da nece sresti nijedno ljudsko bice, tu ga delimicno i razumem. Inace, sajt mu je najjaci. Naslovna strana se sastoji iz slike i dva linka: releases i pictures.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sto je na Ildjarn albumu uzasna produkcia...... primitivno do koske,ko da su bas u sobi za probanje snimali, a secam se da je na albumu bilo 28-30 stvari i da je  preko 70minuta trajao..... pokusavao sam najmanje 20 puta da ge preslusam celog ali nema sanse.....

 

A Forest Poetry ima "kao" bolju produkciju.

Na tom albumu se cuje samo neko pucketanje. To je zaista najgore isproducirani album koji sam slusao u zivotu.

Nemam nista protiv lose produkcije u BM-u, ali ono je previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 4 months later...

Jebem li ga...

Inace,ove godine je Illdjarn izdao album Nocturnal Visions koji zvuci ocajno!Soli mi je nesto pustao - stvarno nemam nista protiv sirove produkcije,ali ono je proseravanje!Mislim,slusao sam njegov album iz '94 koji zvuci 100 puta bolje nego album iz 2004. icon_smile.gif Zajebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, on je bas sirovina, jos kad na albumu ima po 20 pesama tesko je odslusati album u celini iz prve. Imam tri njegova izdanja vec mesecima, i jos uvek nisam preslusao sve. Ali bilo bi zanimljivo cuti kakve su obrade, pogotovu ako ima zanimljivih bendova kao sto je Xasthur. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

ima link za citav album i jos mnogo albuma drugih ug metal bendova, pa nadji ga, imas vise stranica : klikni OVDE

idi na Audiofile

 

Inace, sto se tice Iljdjarna, moj drug ga obozava, ja ne nesto preterano. On namerno skrsava zvuk svim raznim sranjima, a ja bas nisam ljubitelj toga.

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...