Jump to content

Sentenced


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Jeste da svako bolje peva svoje pesme, ali nije to pravilo. Evo recimo kod Amorphisa bolje peva Pasijeve pesme nego on sam :D A cak i one stare pesme sa growl vokalima bolje zvuce kad ih Tomi peva

 

Dobro, jebi ga, Tomi je van svake konkurencije... :meshuggah::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace sinoc sam posle pauze od mesec dana ponovo odgledao "Buried alive" .... covece kakav koncert, koja energija, emocija ..... neponovljivo!!!!!!

 

Ali ovih dana ocekujem prve snimke benda "KYPCK" cini je vodja Sami Lopakka, znaci ruski doom gothic metal, mislim da ce se prvo album zvati "Cherno" i zivo me zanima sta je to chika Sami naumio :D

 

A cuo sam da Miika okuplja polako ekipu i pravi novi bend, e to ce vec biti nesto, miika je fantastican muzicar i kompozitor, znaci sta god da radi ne moze da ne valja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sentenced\1998 - Frozen\16 House of the rising sun (Animals cover)

 

Iskreno, pojma nisam imao da ovo postoji... :confused::ph34r:

 

Heheheee, sad posetih i KYPCK sajt, tj. pocetnu stranicu posto jos nije poceo sa radom, do jaja su je dizajnirali... :D

 

Inace: http://en.wikipedia.org/wiki/KYPCK :pivopije:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, pojma nisam imao da ovo postoji... :confused::ph34r:

 

Heheheee, sad posetih i KYPCK sajt, tj. pocetnu stranicu posto jos nije poceo sa radom, do jaja su je dizajnirali... :D

 

Inace: http://en.wikipedia.org/wiki/KYPCK :pivopije:

 

Sami Lopakka je legenda, a tek po odlasku Taneli Jarve postao je glavni tekstopisac benda, znaci odlaskom Jarve bend je imao dve velike koristi: dobio je odlicnog novog pevaca (Ville) i odlicnog tekstopisca (Sami).

 

Inace otac pevaca KYPCK-a je bio ambasador Finske u Rusiji tako da covek odlicno govori ruski jezik, a posto znamo sta Finci misle o rusima i kakav odnos imaju, pretpostavljam da ce tekstovi biti prepuni ironije i humora (crnog najvise) ali sacekajmo jos malo, Sami je obecao da ce uskoro na myspace okaciti neke pesme cim izadju iz studija gde se miksaju. A sam podatak da ce producent biti Hilli Hiilesmaa (cak svira i bubnjeve na albumu) govori da ce ovo biti veoma dobar album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Koncert je vise nego fantastican, moj omiljeni koncert definitivno!! E sad ovo sto sam ti poslao je DivX, a iskopacu ti torrent za dupli DVD (8,7GB), zvaci definitivno vredi truda.

 

A inace skoro sve pesme mi bolje zvuce u zivom izvodjenju nego sa studijskih albuma, mnogo je ostriji zvuk, a vokal je pojacan i konacno Villeov glas je sazreo i zvuci odlicno

 

Uzivaj lave :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pa iskreno Ville je morao dosta bolje da otpeva ovaj DVD.. ja sam skinuo DVD koji je tezhak 1.5GB i stvarno sam uzhivao gledajuci.. No One There je za plakati majke mi...

 

Pa dobro, jeste, Ville je pomalo falsirao u nekim pesmama, ali mislim da oni nisu hteli nista da sminkaju i diraju, hteli su da prenesu cistu emociju. No one there bas ubija, dodje ti da zaplaces, a da ne pricam o End of the road, sneg koji pada, Ville kako mu suze liju, Lopakka koji kosom pokriva lice i na kraju najbolja solaza koju su ikad napravili, bas ono ostavi te bez teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je. nije bila poenta u tacnom pevanju, nego u feelu. poslednji jebeni koncert sa tim bandom, i momenat kada peva uvod u aikaa multaa muistot...usr'o sam se...drugo, laihialla izlazi na binu sa pozamasnom kolicinom alkohola uu krvi...pricao mi je ortak koji inace svira bubanj u nevergreenu, a koji je to posmatrao sve iz backstagea...laihialla, ovakav kao medved, sa onih dva metra i realnih 120 kila, tuce flajku votke, pa ide da peva...ja popijem tri piva i tri telike, pa ocu da kolabiram od skakanja... :) prema tome, coveku svaka cast, ostaje jedan od mojih idola :dada:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je. nije bila poenta u tacnom pevanju, nego u feelu. poslednji jebeni koncert sa tim bandom, i momenat kada peva uvod u aikaa multaa muistot...usr'o sam se...drugo, laihialla izlazi na binu sa pozamasnom kolicinom alkohola uu krvi...pricao mi je ortak koji inace svira bubanj u nevergreenu, a koji je to posmatrao sve iz backstagea...laihialla, ovakav kao medved, sa onih dva metra i realnih 120 kila, tuce flajku votke, pa ide da peva...ja popijem tri piva i tri telike, pa ocu da kolabiram od skakanja... :) prema tome, coveku svaka cast, ostaje jedan od mojih idola :dada:

 

 

Bravo care, odlican komentar, apsolutno se slazem. Laihiala je ranije imao opasnih problema sa alkoholom, u stvari ni je imao problema da popije ono od cega bi umrlo 10 ljudi i ode da peva (setimo se snimanja pesme house of the rising sun koju je otpevao sa 2,6 promila u krvi) ali se u poslednje vreme malo smirio. A na samom koncertu na bini je popio boga, tamo je bilo par flajki vodke i desetak piva i posle je sve nestalo.

 

Inace jedna moja poznanica je prosle godine provela par dana u Oulu sa Villeom (poklonila mu za rodjendan Gibson SG), potom isla u Vesin kafic (Paska kaupunni) gde je pricala sa Vesom, Lopakkom, a posle je provela vece sa Poisonblack i kaze da joj je Ville svirao na gitari par pesama od Metallice, znaci Turn the page i ne znam koja je druga, ona je sve to snimila kamerom, ali kaze da ne sme da salje jer je obecala Villeu da to nece zavrsiti na internetu. Moracu da je nekako nagovorim da mi posalje, ovako samo imam slike iz Oulu (jaoj kako je Lopakka omatorio, a Vesa lici na nekog selju sa bradicom i kacketom).

 

Inace kada sam video zivo izvodjenje Aika multaa muistot totalno sam se sledio, kako je brutalna pesma, kako je Ville to otpevao.... stvarno nemam reci. A inace odlazak Jarve je doneo dvostruku korist bendu (naime Jarva je brat Tenkuli), to jest Sentenced je dobio dobrog pevaca, ali i dobrog tekstopisca posto do Jarvinog odlaska on je pisao sve tekstove, a kada je otisao tu ulogu je preuzeo Lopakka koji je vise nego fantasticno obavio taj posao. Covek je genije!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace jedna moja poznanica je prosle godine provela par dana u Oulu sa Villeom (poklonila mu za rodjendan Gibson SG), potom isla u Vesin kafic (Paska kaupunni) gde je pricala sa Vesom, Lopakkom, a posle je provela vece sa Poisonblack i kaze da joj je Ville svirao na gitari par pesama od Metallice, znaci Turn the page i ne znam koja je druga, ona je sve to snimila kamerom, ali kaze da ne sme da salje jer je obecala Villeu da to nece zavrsiti na internetu. Moracu da je nekako nagovorim da mi posalje, ovako samo imam slike iz Oulu (jaoj kako je Lopakka omatorio, a Vesa lici na nekog selju sa bradicom i kacketom).

 

Wow, do jaja.. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

.drugo, laihialla izlazi na binu sa pozamasnom kolicinom alkohola uu krvi...pricao mi je ortak koji inace svira bubanj u nevergreenu, a koji je to posmatrao sve iz backstagea...laihialla, ovakav kao medved, sa onih dva metra i realnih 120 kila, tuce flajku votke, pa ide da peva...

 

 

Ako ti je to pricao Kovács Tamás, onda on treba definitivno da ode na pregled kod ocnog. Ville nema sanse da je dva metra, stajala sam i ja na par metara od njega i daleko od toga da ima 120 kila, pa stvarno bi bio kao medved. Ovako je bas kako treba, ni mrsav, ni debeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ville nema sanse da je dva metra, stajala sam i ja na par metara od njega i daleko od toga da ima 120 kila, pa stvarno bi bio kao medved. Ovako je bas kako treba, ni mrsav, ni debeo.

 

 

I ja sam se iznenadio kada sam procitao ovo o dva metra i 120kg jer covek ima oko 190cm, mozda cak malo manje, a prosecne je tezine, bar je to moj neki utisak. A iznenadilo me koliko je Lopakka mali, svega 175cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

a evo i olje...zapravo se covek zove endre szabo, kada vec moram da ga imenujem, a ne vidim zasto bi me folirao,jer je veliki fan. ali ok, to ne menja sustinu price. poenta je da je covek takve konstitucije vrlo sposoban da toliko pije. moguce je da je u naletu odusevljenja preterao, ali ville nije mali, to je jebeno sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije mali. Znaci pricao ti je ipak bivsi bubnjar, posto je sada u Nevergreenu Tamas.

Finci su genetski predodredjeni da piju, njima je votka kao nasim seljacima kuvana rakija zimi. E sad, kako moze da pije i da peva bez problema, mora da su tu vec godine iskustva.

Inace, moju utisak o njemu je da je fantastican frontmen. Volim takve licnosti na sceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije mali. Znaci pricao ti je ipak bivsi bubnjar, posto je sada u Nevergreenu Tamas.

Finci su genetski predodredjeni da piju, njima je votka kao nasim seljacima kuvana rakija zimi. E sad, kako moze da pije i da peva bez problema, mora da su tu vec godine iskustva.

Inace, moju utisak o njemu je da je fantastican frontmen. Volim takve licnosti na sceni.

 

 

Finci svi pipju kao sundjeri i naoruzan su do zuba :D

 

Inace oni vodku piju brutalno, ali njihova vodka je mnogo kvalitetnija od svih onih koje mi ovde ppijemo, znaci ne przi po grlu, nije gorka, gadna vec ima strava ukus i pitka je i mozes popiti koliko hoces. A s' obzirom da je kod njih konstantno zima vodka im dodje kao neka vrsta antifriza :D

 

Inace Slazem se ovo za Laihialu, covek je rodjeni frontmen i zato mi je uzasno drago sto je ipak odlucio da preuzme tu ulogu u Poisonblack :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja pojma kakva je koja vodka, moze da bude i najbolja i najgora, svejdno mi je, jer ne konzumiram.

 

Ocekujem da vidim i rezultate sa Poisonblack. Bas mi sada pade na pamet otkud bendu takvo ime, ima li neku simboliku?

 

ma i ja ne podnosim vodku i nikad je nisam pio :(

 

Ne znam odakle bendu takvo ime, ali odlicna ideja, bas cu probati da nekako ispitam.

 

Inace juce je Tarmo Kanerva dao intervju za neki Finski casopis i rekao je da se izlazak novog albuma (A Dead Heavy Day) ocekuje na jesen, ako budu imali para :( A ja sam sve ocekivao da ce izaci u isto vreme kao i Kypckov debi album... ali da vise ne spamujem....

 

Meni je inace smesno bilo to kada sam cuo kako zovu Oulu, znaci Finci ga znaju kao "paska kaupunni" odnosno "govnav grad" a sve zbog jednog grafita u centru grada gde pisu upravo ove dve reci. Po uzoru na to bubnjar Sentenceda Vesa Ranta je svoj kafic nazvao tim imenom.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...