Jump to content

Sentenced


Recommended Posts

hvala bogu da se netko sjetio i ovog benda.....

 

nevjerojatno kako je taj bend dobar,nadasve poseban,ima nesto u njemu sto me tjera da ga slusam stalno.ali,od svih pjesama bi izdvojila killing me killing you-jer je definitvno nešto najljepše,što je toliko povezano s mojim životom....

 

SENTENCED biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,i ja sam video...

ma glupost.bend optuze jer su napisali pesmu za lokalni hokej bend i to jer su koristili neke termine koje je zastupao i neki nacisticki pokret za vreme hitlera ili tako nesto...

 

"hrabrost,krv i cast" i zbog ovoga da ih proglase pristalicama nacizma

ma nema veze za mozgom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Finski metal bend Sentenced okrivljen je da su tajni simpatizeri nacizma nakon što su napisali pjesmu za lokalni hokej klub koja sadrži moto koji je koristila Hitler Jugend, organizacija mladih nacista iz vremena notornog njemačkog vođe. Proteklo ljeto predstavnici hokej kluba Oulun Kärpät iz grada Uulu zatražili su od Sentenced da napišu pjesmu na finskom koja bi bila na kompilacijskom albumu sa stvarima podrške klubu. Bend je napisao `Routasydän`, pjesmu koja sadrži stih "Sisu, veri ja kunnia" što na finskom znači "hrabrost, krv i čast". Nedugo po zavšetku pjesme, viječnik iz Uulua lokalnim se novinama požalio kako je frazu "krv i čast" koristila i Hitler Jugend. Sentenced tvrde da su oni apsolutno protiv nacizma, te smatraju da su sve tri navedene riječi prikladne za opis hokej kluba – "hrabrost je nešto što svaki tim treba za pobjedu, Oulun Kärpätu je uvijek bilo važno da imaju puno lokalnih igrača u klubu – `svoju krv`. I treće, kad se takmičiš radiš to zbog časti" objašnjava bend upotrebu ovih riječi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sentenced razbija svakim svojim izdanjem osim dosadnog prvenca Shadowas Of The Past...Amok jeste najbolji album, ali trilogija Down, Frozen i Crimson nimalo nije losa...North From Here je podosta potcenjen album, a The Cold White Light je sjajan i najbolje njihovo izdanje od Amoka, takodje mini Trooper je kul, pomeuta pesma jeste izvrsna, kao i pesma The Way I Wanna Go na Love&Death miniju...ukratko, sa toliko odlicnih izdanja top10 bend IMHO...toliko~!

Nepenthe je jedna od najboljih metal pesama :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, sta vi to pricate?! :? Njihov najbolji period je upravo nakon odlaska starog pevaca i ubacivanja Ville-a u bend.Albumi Down, Frozen i TCWL su odlicni, Crimson - dobar, ali kvalitativno ispod prethodno navedenih, a Amok sasvim prosecan (u pocetku me je cak i malo iritirao zbog vokala i "maidenovskih" gitara).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je to zbog toga sto ti albumi nisu ni postojali kada sam ja imao godina koliko ti sada imas :wink:

Postoji nesto sto se zove nostalgija...i tek na TCWL-u mogu reci da je Ville dostojno zamenio Jarvu...i nemoj da se cudis toliko, u pitanju je samo neslaganje oko toga koji je od silnih albuma najbolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa kentkgom u potpunosti!

 

Jarva je imao fenomenalan muski vokal, dok ovaj sledeci pevac ima tendenciju da kreshti kao veliki broj mladih finskih pevaca (Amorphis naprimer). AMOK mi je neprevazidjen, pa potom WCL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je to zbog toga sto ti albumi nisu ni postojali kada sam ja imao godina koliko ti sada imas :wink:

Postoji nesto sto se zove nostalgija...i tek na TCWL-u mogu reci da je Ville dostojno zamenio Jarvu...i nemoj da se cudis toliko, u pitanju je samo neslaganje oko toga koji je od silnih albuma najbolji...

 

Pa, da.Mislim da sam cak i napisala istu recenicu u jednom od ranijih postova.

 

Anyway, nema to mnogo veze s godinama.Uostalom, ja pratim njihov rad od vremena nakon izdavanja Frozen-a, a i dalje imam isto misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...