Jump to content

Possessed


Grobodan

Recommended Posts

Моје је мишљењe да није у некој значајној мери ...

Поредећи га са Death или Morbid Angel ...

icon_rolleyes.gif

Иначе, далеко више готивим Леријев фазон свирања са Primus ...

Имају пар ствари које баш готивим (додуше, нисам их чуо годинама) али су Џефови текстови претерано наивни за мој укус.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci da je Possessed nekvalitetan bend je ekvivalent izjavi kako Show no Mercy nije dovoljno thrash.

I da, smatram da je ovo dosta objektivan stav. Seven Churches je postavio temelje death metalu, album koji jos uvijek jebe mater vecini danasnje scene.

 

 

edit:vidjeh da si spomenuo Death.

Zelim samo da kazem kako je Seven Churches izasao 1985., a Scream Bloody Gore 1987. (ako se dobro sjecam), uglavnom, tek NAKON Possessedovog. Na Spiritual Healingu, Individual Thought.u...te i Leprosy.u ocigledan je utjecaj Possesseda. Ne trebas biti muzicki genije da bi to skontao.

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Reci da je Possessed nekvalitetan bend je ekvivalent izjavi kako Show no Mercy nije dovoljno thrash.

Ako cemo iskreno, i nije. "Show No Mercy" je do jaja ubrzani NWOBHM, kao uostalom i "Kill 'Em All".

Ali, Possessed jeste kvalitetan bend. Gavra samo ne prestaje da me iznenadjuje svojim izjava, posebno za Dzefa i Primus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih nesto ne gotivim kao da su mi omiljeni, muzika je sirova, ali oni su najvise i cenjeni iz razloga jer su novo uradili, i gavrosaurus je tu pomesao stvari. Ako neki bend da nesto novo muzici, to znaci i da ima kvalitet jer ne mozes ni izcega dobrog da napravis nesto novo da valja. Inace, poredeci njih i Death, meni je njihova muzika skoro kao standardan thrash, tj.thrash/death a 'Scream...' je mnogo ekstremniji, atmosfera je mnogo zlija na tom albumu...inace, pre neki dan sam nabavio Possessed live iz '89 'Agony In Paradise', izdat je 2004. Malo je losiji zvuk ali meni je ipak icon_rockdevil.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ja se u potpunosti slazem sa tobom. Scream je meni mnogo mnogo bolji album od Seven Churches ali ipak veoma postujem Possessed kao bend jer su kao sto si i sam rekao doneli potpuno nesto novo. Zamisli ljdue koje su te 1985 prvi put culi tu vrstu muzike. Mislim to su ipak bili pioniri i zbog tog im treba odati najvece prizanjen

Ziveo Possessed icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Taj Venom za chije chlanove kazete da ne znaju da sviraju je pokrenuo zapravo celu jednu muzichku revoluciju.Bilo je mnogo boljih muzichara to je chinjenica ali ko je tada imao muda da stavi jebeni pentagram na omot albuma.To je bilo razbijanje tabua i prelazak na vishi nivo.Muzichki jesu bili srednje zalosni ali sve to i nij toliko bitno kada se pogleda idejna strana njihovih pesama.Imali su ideju i dovoljnu dozu kreativnosti da time svoje loshe sviranje stave u drugi plan.Po meni je Venomov Witching Hour video najbolja live izvedena pesma ikada.Imali su shou,imali su muziku,fenomenalne ideje(bar na prvim albumima) i zato ne treba nipodoshtavati njihovu zaostavshtinu.Mozda sam i ja malo preterao sa hvaljenjem Venoma i time se udaljio od teme ali morao sam ovo da napishem iako cenim svachije mishljenje.

Edited by Thrashformers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, to niko ni ne porice. Ono je samo bila reakcija na tvoju konstataciju da Possessed nisu znali da sviraju. Slusaj solaze na primer. To nije odsvirao lik koji drlji gitaru 2 meseca. Ipak ima totalno dobar nivo. Jeste, cuje se ispadanje tu i tamo, ali totalno sviracki ok album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slazem se ja sa vama,ali u to vreme je bilo bitnije imati duha nego svirati dobro.Koliko sad bendova ima koji mogu da pojedu i Venom i Possessed a ne mogu nishta da urade i josh su na lokalnom nivou.Sad bre klinci od 15 godina delju one gitare jbt a opet ne prave nishta posebno.Black Metal i Welcome to Hell su kultna izdanja ma koliko mi prichali da oni ne znaju da svirjau.Ja samo hocu da kazem da je i taj Venom pravio mnogo iskreniju muziku nego shto je sada 90% bendova pravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, to niko ni ne porice. Ono je samo bila reakcija na tvoju konstataciju da Possessed nisu znali da sviraju. Slusaj solaze na primer. To nije odsvirao lik koji drlji gitaru 2 meseca. Ipak ima totalno dobar nivo. Jeste, cuje se ispadanje tu i tamo, ali totalno sviracki ok album.

Cekaj malo, ja nisam tvrdio da su Possessed bili losi muzicari. Uostalom, LaLonde je bio Satrijanijev ucenik, a on nije uzimao bilo koga da uci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...