Jump to content

Pokolgép


RNA

Recommended Posts

Ja sam Pokolgep vec prosledio nekim ortacima i ortakinjama, svi su odusevljeni(i vecini ne smeta Madjarski jezik).

Jos samo da nabavim jos neke albume, mozda cu ih i gledati na Szigetu(i ostale madjare) a mozda i skoknem i do Subotice, jer kako sam video na temi tamo ima originala.

Prioriteti su mi:

Metál az ész

Koncertlemez (Live)

Adj új erőt

Vedd el ami jár.

a ostale otom potom cu nabaviti.

P.S. dudi cuo sam(u stvari procitao u onoj istoriji benda prevdenoj na engleski)

da je "A Gep" album objavljen pod imenom "Gep" o cemu se radilo?

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Pokolgep vec prosledio nekim ortacima i ortakinjama, svi su odusevljeni(i vecini ne smeta Madjarski jezik).

Jos samo da nabavim jos neke albume, mozda cu ih i gledati na Szigetu(i ostale madjare) a mozda i skoknem i do Subotice, jer kako sam video na temi tamo ima originala.

Prioriteti su mi:

Metál az ész

Koncertlemez (Live)

Adj új erőt

Vedd el ami jár.

a ostale otom potom cu nabaviti.

P.S. dudi cuo sam(u stvari procitao u onoj istoriji benda prevdenoj na engleski)

da je "A Gep" album objavljen pod imenom "Gep" o cemu se radilo?

Pokolgep su napravili oproštajni koncert 1995e,Takođe su izdali album Utolsó merénylet (u prevodu poslednji napad) pošto su tada ostala samo dvojca iz grupe Kukovec gabor (gitara i osnovač grupe i drugi pevač Rudan Joe)

 

Oni su izdali album GÉP 1996e pošto je to bilo pola pokolgepa takođe na video spotu su samo njih dvojca u pesmi sa tog albuma Hős lettél (postao si heroj)

Kad čujem tu pesmu naježim se.... radi se o jednoj baladi.Inače celi album je isto dobar.

 

Nakon 4 godine tišine pojavili su se sa novim albumom 2000e Csakazárt is (Iz inata)

sa novim članovima i od tada nisu stali.

 

U Mađarskoj možeš nabaviti sve od njih ako misliš na original diskove .Veruj mi jako jeftino ako potrefiš dobru radnju.

 

Inače pevač Joe je stvarno neverovatan opušten stari roker ,Posle koncerta u Molu smo pričali sa njim malo poznaje naš jezik jer je odrastao blizu YU granice.

Čak sluša i neke naše stare heavy grupe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokolgep su napravili oproštajni koncert 1995e,Takođe su izdali album Utolsó merénylet (u prevodu poslednji napad) pošto su tada ostala samo dvojca iz grupe Kukovec gabor (gitara i osnovač grupe i drugi pevač Rudan Joe)

 

Oni su izdali album GÉP 1996e pošto je to bilo pola pokolgepa takođe na video spotu su samo njih dvojca u pesmi sa tog albuma Hős lettél (postao si heroj)

Kad čujem tu pesmu naježim se.... radi se o jednoj baladi.Inače celi  album je isto dobar.

 

Nakon 4 godine tišine pojavili su se sa novim albumom 2000e Csakazárt is (Iz inata)

sa novim članovima i od tada nisu stali.

 

U Mađarskoj možeš nabaviti sve od njih ako misliš na original diskove .Veruj mi jako jeftino ako potrefiš dobru radnju.

 

Inače pevač Joe je stvarno neverovatan opušten stari roker ,Posle koncerta u Molu smo pričali sa njim malo poznaje naš jezik jer je odrastao blizu YU granice.

Čak sluša i neke naše stare heavy grupe.

Hvala za informacije, za ovaj opsortajni koncert sa metal-archive sam saznao da je gost bio i Jozsef Kalapacs. Ono sto imam stvarno je za 5+.

Jedino mi je "Ancient fever" za 5-(zbog akcenta) ali je Madjarska verzija OK.

Sa sajta sam takodje sazno zanimljiv podatak da su gitaristi(Gabor i Dvd) profesor i ucenik. To jest bili! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Poprilicno stvari sam saznao nesto sa njihovog sajta nesto sa metal archive, znam i nazive pesama na engleskom(bar vecinu).

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za informacije, za ovaj opsortajni koncert sa metal-archive sam saznao da je gost bio i Jozsef Kalapacs. Ono sto imam stvarno je za 5+.

Jedino mi je "Ancient fever" za 5-(zbog akcenta) ali je Madjarska verzija OK.

Sa sajta sam takodje sazno zanimljiv podatak da su gitaristi(Gabor i Dvd) profesor i ucenik. To jest bili! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Poprilicno stvari sam saznao nesto sa njihovog sajta nesto sa metal archive, znam i nazive pesama na engleskom(bar vecinu).

Potpuno se slažem s tim da je Ancient fever s teškim akcentom i da im to ne stoji nikako.

 

Čak i ono na Hungarian tribute to iron maiden kompilaciji gde Joe peva the number of the beast malo mi je smešno.

 

Jeste na onom oproštajnom koncertu su učestovali svi članovi pokolgepa .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Идите, бре, људи, немојте да ме трипујете. Какав опроштајни концерт, помислио сам да се бенд распао. Пу-пу, далеко било!

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је један од оних малецких? Бруко једна, скидај оне веће! Ах, да, заборавих, то ја треба да ти срежем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebali su da izdaju koncert dvd snimak sa nekog većeg festivala u Budimpešti.

Ali nekako to kasni.

 

ali nisu loši ni oni sa njihovog sajta.

 

Boško jesi popizdeo u Bečeju kada si video one ploče što vise na zidu u floydu? icon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Видим да се прича о мени тамо. Како и не бих. прво што сам угледао кад сам ушао у "Флојд" су биле 4 плоче у различитим бојама. Још кад сам из далека препознао на нелпницама Steamhammer знак морао сам да видим шта је. кад ја тамо, а оно прве 4 "Metal Massacre" компилације. Дошло ми да их мазнем у каквом год стању биле, а нису у претерано добром.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebali su da izdaju koncert dvd  snimak sa nekog većeg festivala u Budimpešti.

Ali nekako to kasni.

To moram da nabavim cim izadje. Nego da li znas da li imaju neki DVD ili VHS osim onom iz 1995 "Utolsó merénylet"?

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Zavisi kako koji album. Hvala kolegi Tigru, pa mi je dostavio "Pokoli Szinjatek" u mp3 formatu, inace ko zna kad bih ga cuo. Pesma '666'... mh, ono 'hat-hat-hatvanhat-hatszazhatvanhat'! Vrh, prvo sam mislio da se nesto zajebavaju i zvucalo je skroz smesno, ali tokom ostatka pesme... icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam nabavio i singl iz 1985 "A Maszk".

Takodje sam nabavio i "Koncertlemez", "Adj Uj Erot", "Live(2CD)", "Te sem vagy más" i pola pesama sa albuma-kompilacije"Momentum".

Vidim da si nabavio šta ti je trebalo.

 

Mađarski Tv je prenosila celi njihov koncert sa Sziget Festivala.

 

Mnogo dobar nastup.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Metál az ész" je stvarno jako dobar album. Produkcijski nije bas savrsen ali sve pesme su dobre. Steta sto sam bend, tacnije Kukovecz (gitarista, glavni faca u Pokolgép-u), ne voli ovaj album, i dugo na svirkama nisu izvodili ni jednu stvar sa njega. Za vreme snimanja i izlaska ovog materijala su se pogorsali odnosi medju clanovima, pevac (Kalapács József) je tada i napustio bend, pa kao ne secaju se rado tog perioda i zato ne sviraju nista sa ovog albuma. Medjutim, nedavno sam citao u nekom intervju-u da ce u buduce uvrstati u repertoar nekoliko pesama i sa ovog izdanja, sto bi svakako bilo za pohvalu jer su pesme stvarno dobre. Licni favorit je "Gyűlőlnek". icon_rockdevil.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Metál az ész" je stvarno jako dobar album. Produkcijski nije bas savrsen ali sve pesme su dobre. Steta sto sam bend, tacnije Kukovecz (gitarista, glavni faca u Pokolgép-u), ne voli ovaj album, i dugo na svirkama nisu izvodili ni jednu stvar sa njega. Za vreme snimanja i izlaska ovog materijala su se pogorsali odnosi medju clanovima, pevac (Kalapács József) je tada i napustio bend, pa kao ne secaju se rado tog perioda i zato ne sviraju nista sa ovog albuma. Medjutim, nedavno sam citao u nekom intervju-u da ce u buduce uvrstati u repertoar nekoliko pesama i sa ovog izdanja, sto bi svakako bilo za pohvalu jer su pesme stvarno dobre. Licni favorit je "Gyűlőlnek".  icon_rockdevil.gif

 

pivopije.gif

Na albumu Koncertlemez koji izdat iste godine kad i "Metál az ész" samo su tu stvar svirali, to je velika greska jer je to najjaci njihov album(bar od ovih sto ja imam, a fale mi samo 3 albuma).

Mozda Kalapács sa svojim bendom svira neke od pesma sa ovog albuma.

Inace "Omen" je kako neki kazu nastavak onoga sto je zapoceto na "Metál az ész". Mada tu ima i thrash uticaja.

Kalapács je po mom misljenu jedan od 10 najboljih metal pevaca.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 najboljih metal pevaca u celom svetu? Pretera ga! Ima suvise unjkav glas da bi zauzimao visoke pozicije. Pogledaj Omen spot za pesmu 'Fagyot vilag', koja je onako lagana, pa ce ti biti jasno na sta mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,danas sam prvi puta cuo njihov album na engleskom jeziku,"Ancient Fever".I moram priznati da je zaista odlican.Pesma "Il Be The Fire" je odlicna!Na tom albumu me glas pevaca podseca na Chrisa iz Grave Digger-a,i uopste atmosfera na albumu je bas Diggerovska.Mnogo dobar album.Bruka riffovi!

Ali ovo ostalo je smesno...jako dobra muzika,ali tekstovi na madjarskom...jebem li ga,meni je to urnebesno. icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif

Kolega,ja sam od onih koji slusaju ono sto razumeju...nisam od onih koji slusaju neke podzemne stvari samo zato da bih bio frajer (a jak razlog za frajerisanje u picku materinu).A kako god okrenes,tekstovi na madjarskom su smesni.

 

I kolega,sopjot mega fosomot (nepravilno napisano,ali to je jedna od retkih stvari koju znam na madjarskom,sto je jos uvek vise od tebe. pivopije.gificon_wink.gif ..,.neka ti dudi prevede)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si to lepo da napises i na srpskom,l pa da svi vide kulturoloski nivo bivseg thrash metal moderatora.

Dobro, razumem da volis da slusas ono sto razumes, ali meni je najbitnija muzika, pa moze da peva i na eskimskom. A meni pevanje na madjarskom sada bas zvuci do jaja. Verovatno bi mi i kineski, da ga sad cujem, zvucao cudno.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...