Jump to content

Pokolgép


RNA

Recommended Posts

Nabavio sam 3 "Kalapács" albuma, fenomenalni su pogotovo "Totem".

"Totem", "Öszintén", "Bunom a rock" icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

"Az első merénylet" je album sa neobjavljenim pesmama iz rane faze

Pokolgépa, tj od 1982-1985. na albumu su svirali clanovi benda "Ossian".

"Ösztön" je isto odlican Heavy metal album, jos ga nisam dovoljno pereslusao ali bih izdvojio pesmu "Nem az a harc".

Inace skoro je izasao novi album "Életreítélt" u ogranicenom izdanju se nalazi i DVD sa koncerta iz Petrofi hale.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam danas da će Kalapacs da se vrati u OMEN pošto sadašnji pevač je napustio grupu.Da li samo privremeno ne znam. Omen 5 decembra pravi veliki koncert u hali Petofi taj koncert će izači i na DVD.

 

 

Da spomenio si album TOTEM od KALAPACS za mene najbolji što je izdao do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nas sam prsslusao i albume: "Vedd el ami jár", "A Túlélõ" i konacsno ceo "Momentum".

O ovaj zadnji album ne bih da komentarisem jer su na njemu stare balade u noim aranzmanima.

"A Túlélõ" je prosecan album, pesma "Elveszett percek" je po meni najbolja.

"Vedd el ami jár" je veoma dobar album doduse losiji je od svih 5 predhodnika,

ali zato pemsa "Halálos tánc" icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam danas da će Kalapacs da se vrati u OMEN pošto sadašnji pevač je napustio grupu.Da li samo privremeno ne znam. Omen 5 decembra pravi veliki koncert u hali Petofi taj koncert će izači i na DVD.

On se tako malo setka od jednog benda do drugog. Ako se ne varam, kad je bila proslava 20 (ili je bilo 25?) godina postojanja Pokolgep-a i on je ucestvovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je i na onom oprostajnom koncertu iz 1995.

Gde su svirali pesme sa prva tri albuma, par nikad objavljenih iz peroda(82-85) i samo jednu sa "Adj Uj Erot" albuma

Na metal-archives pise sledece:

József Kalapács is a special guest every once in a while.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo znam da mu je skoro izasao novi CD.

Omen sigurno hoce da privuce staru publiku, posto na zadnja dva albuma nije pevao Kalapács, mislim da je neko na onoj temi o madjarskoj metal sceni ili na ovoj temi rekao da od 1994, dakle posle izdavanja albuma "Jelek" nisu snimili dobar album. Ni onaj iz 1997 "Idegen Anyag" nije nesto, to je inace zadnji album na kome je Jozsi pevao.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju ce mozda i pevati na novom Pokolgép albumu.

Nego do sad se nisam setio da pomenem clanovi Pokolgépa su 1990. svirali na ploci neke Metal Lady.

Znam za to , Metal lady je onako vokal bila slična lita ford .Slabo se sećam pesama ,Kalapacs je muvao tu teticu jedno vreme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...