Jump to content

Pokolgép


RNA

Recommended Posts

Nađeš Ulicu Maksima Gorkog, pa ideš njome na jugozapad, dok ne stigneš do Zagrebačke. Onda skreneš desno u nju, pa produžiš do mesta gde se nastavlja na Preradovićevu i tu negde na početku bi trebalo da je taj prostor. Naravno, možeš da prođeš i kroz centar, bitno je samo ići na jugozapad, tj. levo od pruge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebo te, rano je. shta cesh po SU do 22 h? ja necu pre 21 h doci u SU. da li ima predgrupa ili sve pochinje bash u 22 h?

a shto se tiche reda, vozhnje, kasnice, samo je pitanje da li pola sata ili sat.

Edited by Huszar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate chast da poznajete buducu zvezdu!

Prince ima da se pojavi u svim shtampanim i TV medijima, jer je chak iz Beograda poteg'o do Subotice da vidi i chuje Pokolgep! Dao je intervju za subotichke novine i TV. A dace izjavu i za Blic. POSTACE POZNAT U CELOJ SRBIJI, a vi se zajebavate s njim ovde! :P

 

Da ne zaboravim, koncert je OTKAZAN. Policija ga zabranila. Razlozi josh uvek nedovoljno jasni. Otkazan koncert Pokolgepa je odskochna daska za Princeov uspon do zvezda! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam papir sa rešenjem o zabrani. Zvaničan razlog koji je policija navela je da na koncertu postoji mogućnost "ugrožavanja javnog morala" i još nečega. Jasno je da su posredi bili politički razlozi. Uz to, dok sam bio u onom kafiću Jet Set (pozdrav Bošku i Tigru koje sam sreo tamo), upala je policija. Izvršili su raciju, i to nisu tražili drogu ili tako nešto, već je bilo na političkoj osnovi. Ja sam im bio posebno sumnjiv što sam iz Beograda. Izvrnuli su mi džepove i postavljali svakojaka pitanja, a ja ih zajebavao non stop (imao sam 3 litra Jelena u sebi, pa je logično). Definitivno nisam znao da je u Subotici toliko napeta međuetnička situacija, lemmy six reče da je drugačije. Ono, očigledno je bilo mađarskih nacionalista (fašista) u tom društvancetu s kojim sam blejao (nosili majice sa fašističkim obeležjima, kartama Velike Mađarske i prišivačima nacionalističkog benda Karpatia), ali su i oni bili korektni prema meni. Uglavnom, sve vreme su se žalili kako su diskriminisani, a recimo da je onaj upad policije i na mene ostavio utisak da je to donekle istina. Organizator je rekao da će pokrenuti sudski postupak za naknadu štete zbog neopravdane zabrane koncerta, pa mi je uzeo i podatke, jer postoji mogućnost (mada u to ne verujem) da se i meni naknadi šteta zbog toga što sam putovao bezveze i ispalio se. Stvarno sam se iznervirao, ne samo što je propala prilika da vidim Pokolgep, već i što sam se nadao da pazarim neki njihov original. Nije mi jasno kako je Boško postigao da bude onako miran kad je čuo da je otkazano, ja kad sam saznao da neće biti koncerta pizdeo sam satima. I popio malo više nego što sam planirao - u onom klubu "točeno" pivo (iz plastičnih flaša) košta 50 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебига, шта да се ради. Ми смо потегли колима и ништа ми није било јасно кад смо стигли. Из "Буњевачког кола" нас послали у тај "Џет сет", тамо сазнали о чему се ради и и запалили назад. Жао ми је само што нисам раније сазнао, бар да одем на СМФ у СКЦ-у. Тако остадосмо кратки за 3000 динара, али смо се бар лепо провозали до Суботице. Сунце ти, како су средили центар! Посебно је било занимљиво, у повратку, скретње кроз Бачку Тополу, Ловћенац и Мали Иђош због удеса на аутопуту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam papir sa rešenjem o zabrani. Zvaničan razlog koji je policija navela je da na koncertu postoji mogućnost "ugrožavanja javnog morala" i još nečega. Jasno je da su posredi bili politički razlozi. Uz to, dok sam bio u onom kafiću Jet Set (pozdrav Bošku i Tigru koje sam sreo tamo), upala je policija. Izvršili su raciju, i to nisu tražili drogu ili tako nešto, već je bilo na političkoj osnovi. Ja sam im bio posebno sumnjiv što sam iz Beograda. Izvrnuli su mi džepove i postavljali svakojaka pitanja, a ja ih zajebavao non stop (imao sam 3 litra Jelena u sebi, pa je logično). Definitivno nisam znao da je u Subotici toliko napeta međuetnička situacija, lemmy six reče da je drugačije. Ono, očigledno je bilo mađarskih nacionalista (fašista) u tom društvancetu s kojim sam blejao (nosili majice sa fašističkim obeležjima, kartama Velike Mađarske i prišivačima nacionalističkog benda Karpatia), ali su i oni bili korektni prema meni. Uglavnom, sve vreme su se žalili kako su diskriminisani, a recimo da je onaj upad policije i na mene ostavio utisak da je to donekle istina. Organizator je rekao da će pokrenuti sudski postupak za naknadu štete zbog neopravdane zabrane koncerta, pa mi je uzeo i podatke, jer postoji mogućnost (mada u to ne verujem) da se i meni naknadi šteta zbog toga što sam putovao bezveze i ispalio se. Stvarno sam se iznervirao, ne samo što je propala prilika da vidim Pokolgep, već i što sam se nadao da pazarim neki njihov original. Nije mi jasno kako je Boško postigao da bude onako miran kad je čuo da je otkazano, ja kad sam saznao da neće biti koncerta pizdeo sam satima. I popio malo više nego što sam planirao - u onom klubu "točeno" pivo (iz plastičnih flaša) košta 50 dinara.

 

Napeto je kurac.Poenta je u tome sto je taj koncert bio kao pozivnica za madjarske fasiste iz Malog Idjosa,i sasvim je normalno da je policija iz tog razloga reagovala.Kako nije otkazana Omega?I sve je proslo u savrsenom redu.Nedavno je svirao jos jedan madjarski bend,ne mogu se setiti koji je bio u pitanju,ali i taj je odrzan bez ikakvih problema.I kako sad to?Zato sto tamo nije bilo ovog polusveta.

Kakva bre crna diskriminacija,ti zaista verujes pricama takvih likova?Ajde ne budi naivan.Npr.odem ti ja neki dan u opstinu da sredjujem neku papirologiju,udjem u kancelariju a zena koja tamo radi kaze "Junapot".Ja njoj kazem "Dobar dan".A ona krene bledo da me gleda.Sta me bre gleda tako koji kurac,radi u drzavnoj ustanovi ima da prica jezikom drzave.Takvih primera koliko hoces.Imaju svoje skole,posebnu svoju gimnaziju,ljude na vaznim pozicijama,20 godina su gradonacelnici bili Madjari iz SVM-a,kultura,pozoriste,pun kurac ih ne zna ni beknuti rec srpskog jezika,sve imaju...pa sta hoce vise?

Svi incidenti koji se i desavaju su ti tipa dva napaljena klinca namlate nekog treceg klinca.I to je to.A 99% incidenata koji se desavaju,se dese tokom predizborne kampanje lokalnih izbora.Zadnjih godina je obavezno tako.Samo sto je na proslim izborima to narod prepoznao,i SVM je popusio samo tako.

Iako,jeste glupo sto je otkazan koncert,trebala je policija obezbediti dogadjaj i ajd' cao.

 

Сунце ти, како су средили центар! Посебно је било занимљиво, у повратку, скретње кроз Бачку Тополу, Ловћенац и Мали Иђош због удеса на аутопуту.

 

To je tebi sredjeno?Centar nikada nije bio ovako jadan i sramotan.Pozoriste sruseno,poceli graditi novi kompleks,a sa tim ce zavrsiti kad na vrbi zasvrbi.No dobro,ajde to jos i da se razume,treba grad da se izgradjuje i modernizuje,i za to sam 100%.Samo da se malo ubrzaju radovi.Ali korzo vise nije korzo.Svi lokali pozatvarani,i na korzu imas samo banke i kockarnice.I nista vise.Uzas.

 

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezveze totalno! Maksimalni nacionalistički ispad koji je mogao da se desi na koncertu je skandiranje tipa "smrt trianonu", "ria-ria-Hungaria" ili nešto slično, i to od strane nacionalista koji su, verujem, bili u manjini u odnosu na prave Pokolgép fanove koji su došli zbog muzike, ni zbog čega drugog. Mislim, Pokolgép je svirao već nekoliko puta u Srbiji (Mol, Senta) i nije bilo nikakvih problema.

Mada, gledajući plakat izgleda kao da su hteli da daju neku političku pozadinu svemu ovome.To je već verovatno do organizatora, ne znam... Lično mislim, da je koncert reklamiran regularno, kao obična svirka (bez pokušaja neke političke asocijacije) ne bi bilo nikakvih problema oko održavanja istog.

Šteta, bend je stvarno dobar uživo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezveze totalno! Maksimalni nacionalistički ispad koji je mogao da se desi na koncertu je skandiranje tipa "smrt trianonu", "ria-ria-Hungaria" ili nešto slično, i to od strane nacionalista koji su, verujem, bili u manjini u odnosu na prave Pokolgép fanove koji su došli zbog muzike, ni zbog čega drugog. Mislim, Pokolgép je svirao već nekoliko puta u Srbiji (Mol, Senta) i nije bilo nikakvih problema.

 

Istina.

 

Mada, gledajući plakat izgleda kao da su hteli da daju neku političku pozadinu svemu ovome.To je već verovatno do organizatora, ne znam... Lično mislim, da je koncert reklamiran regularno, kao obična svirka (bez pokušaja neke političke asocijacije) ne bi bilo nikakvih problema oko održavanja istog.

 

I sa ovim se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, свирали су они и тамо 2003./2004. на неком фестивалу у Кањижи ако се не варам.

 

Iako,jeste glupo sto je otkazan koncert,trebala je policija obezbediti dogadjaj i ajd' cao.

Управо! Ионако су код "Буњевачког кола" стајала двоја патролна кола и одмеравала сумњивце.

 

 

To je tebi sredjeno?Centar nikada nije bio ovako jadan i sramotan.Pozoriste sruseno,poceli graditi novi kompleks,a sa tim ce zavrsiti kad na vrbi zasvrbi.No dobro,ajde to jos i da se razume,treba grad da se izgradjuje i modernizuje,i za to sam 100%.Samo da se malo ubrzaju radovi.Ali korzo vise nije korzo.Svi lokali pozatvarani,i na korzu imas samo banke i kockarnice.I nista vise.Uzas.

Јебем ли га, на то нисам обраћао пажњу, тим пре што је било већ прошло 10, па је све било позатварано. Мислио сам да су физички лепо средили и шеталиште и околне улице, лепо поплочано и све што иде уз то.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta piše na sajtu, samo što ja ništa ne razumem, osim onog dela gde najavljuju koncert u Senti u julu:

 

2009-03-28

Elmaradt a szabadkai Pokolgép koncert!

 

 

 

 

A Pokolgép zenekar ezúton kér elnézést minden érdeklődőtől a tegnapi, szabadkai koncert elmaradása miatt!

Sajnálatos, hogy mi is a határról fordultunk vissza -több órás utazás után-, pedig nagyon készültünk erre a bulira, annál is inkább, mivel elég ritkán tudunk Délvidéken koncertezni és a rajongóinkkal találkozni.

Július 12.-én bepótoljuk Zentagunarason, a IV. Délvidéki EMI-tábor meghívására!!!

 

A POKOLGÉP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavaju se fanovima zbog otkazivanja koncerta. Kao jedva su čekali ovu svirku pošto retko imaju prilike da nastupaju ovde i da se sretnu sa ovdašnjim fanovima. 12-og jula će svirati na nekom festivalu u tom nekom Zentagunaras-u (da me jebeš ako znam koje je to mesto - zvuči mi kao neko selo).

Ne spominju nikakav razlog zašto je svirka otkazana.

Edited by Wendigo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavaju se fanovima zbog otkazivanja koncerta. Kao jedva su čekali ovu svirku pošto retko imaju prilike da nastupaju ovde i da se sretnu sa ovdašnjim fanovima. 12-og jula će svirati na nekom festivalu u tom nekom Zentagunaras-u (da me jebeš ako znam koje je to mesto - zvuči mi kao neko selo).

Ne spominju nikakav razlog zašto je svirka otkazana.

Zentagunaras je Novo Orahovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je da su se meni oni Mađari čudili otkud ja iz Beograda da dođem na Pokolgep. Nisu znali da taj bend u unutrašnjosti Srbije neko uopšte sluša, a kamoli da zna da se održava koncert.

 

:) Pa to ti je kao da neki Madjar iz Peshte slusha Varteni Poljubac, a da ne zna da bekne srpski. Zar se ne bi chudio? ;) Bio si faca i na zhurci! :) Sledece godine udji u Velikog Brata VIP, da postanesh mainstream faca. :P

 

Novo Orahovo ti je blizhe od Subotice. Mislim da voz ne staje tamo. 12. jul je nedelja, pa se poklapa sa zadnjim danom EXIT-a (nadam se da nece biti nishta zanimljivo 12. na EXIT-u :P)

 

Jesi chitao danashnji Blic? strana 29., Prince na slici u glavnoj ulozi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...