Jump to content

Metal u medijima


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Ne razumem.......ne valja vam kad metala nema nigde u medijima, a kad puste neki bend na MTV ili Vivi, ili objave clanak u Bravu ili Huperu, odmah su se prodali, pozercine shit bla bla bla.......sa takvom snobovskom publikom, dobro je da metal jos uvek i postoji.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

ja slusam samo trash od metala, ali mi je drago sto vidim da sve vise ima svih vrsta metala u medijima i sto ljudi sve vise slusaju....

 

@svarog baki-ono sto ti slusas(tokio hotel) je glupa komercijalcina koja ne lici ni na sta,tako da tvoj post necu komentarisati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Ja sam zbog toga i prestao da budem u metal fazonu.I dalje slusam metal mada ne kao ranije ali mi vise nije zanimljivo da se oblacim kao metalac,da izlazim na takva mesta da posecujem svaku svirku.

Razlog je sto danas gomila ljudi koji su pre 5-6 godina govorili da je metal sranje i da je to sektsaska muzika sada ne propustaju nijednu svirku i pricaju samo o metalu.

Pozeri

Metal treba da bude u najdubljem underground-u.

Treba se malo pomuciti da nabavis diskove,demo snimke,fanzine.To je ono sto metal cini zanimljivim.

Ranije je trebalo imati muda biti metalac 24 h dnevno...

Pogotovo kad u cetvrtom razredu osnovne skole u ono vreme dodjes u iscepanim i ispisanim pantalonama u nekoj metal majici sa bodljama na rukama..E kad se samo setim lepih tenutaka provedenih kod psihologa icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zbog toga i prestao da budem u metal fazonu.I dalje slusam metal mada ne kao ranije ali mi vise nije zanimljivo da se oblacim kao metalac,da izlazim na takva mesta da posecujem svaku svirku.

Razlog je sto danas gomila ljudi koji su pre 5-6 godina govorili da je metal sranje i da je to sektsaska muzika sada ne propustaju nijednu svirku i pricaju samo o metalu.

Pozeri

Metal treba da bude u najdubljem underground-u.

Treba se malo pomuciti da nabavis diskove,demo snimke,fanzine.To je ono sto metal cini zanimljivim.

Ranije je trebalo imati muda biti metalac 24 h dnevno...

Pogotovo kad u cetvrtom razredu osnovne skole u ono vreme dodjes u iscepanim i ispisanim pantalonama u nekoj metal majici sa bodljama na rukama..E kad se samo setim lepih tenutaka provedenih kod psihologa icon_smile.gif

i mene strasno nerviraju pozeri, ali kad razmislim, zasto neko ne bi imao pravo da se promeni? nerviraju me oni koji tvrde da slusaju metal, a ustvari slusaju neka sranja, ali ako je neko do juce mislio da su metalci satanisti,da je metal sranje, a sad slusa, to m je ok, mislim menjaju se ljudi, neko lakse neko teze, ali bitno je da se nekome svidja metal i da zaista slusha, a ne da se folira...ja imam druga koji je slusao najgere seljake i mene je prozivao za muziku a nikada nije poslusao nesto od moje muzike, a kada sam ga naterala da saslusa bio je u fazonu "jbt, pa ovo je dobro" i onda je poceo da uzima od mene muziku i danas slusa dobru muziku a celo drustvo mu je fenseraj i sad njega prozivaju i zato vidim da mu se stvarno svidja, da to ne radi zbog nekog dokazivanja u drustvu......

Edited by soya

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ok...Metallica je odabrala taj put komercalizacije i bila odluchna u tome da postane poznata i uspela. Ali ima tooooooooliko bendova koji sviraju izuzetno kvalitetnu muziku a opet,mali je broj ljudi koji su chuli za njih i slushaju ih...

Mene najvishe nervira to razdvajanje medju samim "metalcima" tipa...ja sam bleker i necu ni da primirishem nekom doom bendu jer me to smara...

zashto ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto su ljudi ograniceni i misle da je najpametnije ono sto oni vole a sve ostalo je sranje i svi koji nisu kao oni su pozeri i budale... Eto zato...

ne slazem se sa tobom, metal ima mnogo veoma razlicitih pravaca, ne moze nekome sve savrseno da se svidja...ja slusam od metala samo thrash i eventualno neki nu, ovo ostalo je po meni sranje ali kapiram da i to neko voli...ne smatram ogrnicenim ljude koji ne slusaju sve vec biraju ono sto im najvise lezi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne slazem se sa tobom, metal ima mnogo veoma razlicitih pravaca, ne moze nekome sve savrseno da se svidja...ja slusam od metala samo thrash i eventualno neki nu, ovo ostalo je po meni sranje ali kapiram da i to neko voli...ne smatram ogrnicenim ljude koji ne slusaju sve vec biraju ono sto im najvise lezi....

To. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam i ja pozer, ali ja ne bi voleo da odem na neku gothic svirku jer ja to stvarno ne slusam. postujem tudje ukuse, ali ja to stvarno ne volim.

To ti pricam...ni ja nisam voleo Nokturnal Mortum...cuo 2-3 pesme i otisao na koncert posto sam bio u mogucnosti i ludo se proveo cak iako nisam neki ogromni NS Black Metal fan...

Sad nam fali Soli on najbolje ume da govori o tome...covek ide na svaku svirku, sta voli i sta ne voli...

 

...i da...ja ne slusam Metallicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Realno gledano, metal nikada nije bio, niti treba da bude muzika za siroke narodne mase, samim tim, nije mu potrebna ni velika medijska podrska u smislu da ih neka random televizija forsira stalno. Tu naravno ne mislim na spotove koji treba da se pustaju na muzickim televizijama, intervjue, koncerte, i tako ta sranja. Kada metal budemo gledali posle dnevnika na RTS-u, znacemo sa sigurnoscu da je definitivno umro...

 

apsolutno se ne slazem

metal treba da bude i bicje muzika za mase

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i da...ja ne slusam Metallicu...

Ni ja.

 

Sta se medija tice, mislim da bi generalno bilo dobro da se stvori malo veci prostor za alternativu. Neko je to vec spomenuo, da se promovise i punk i rock, i u principu bilo koja ne-turbo folk/dance muzika.

Nije neophodno da to bude neki ne znam ni ja kako ekstreman metal, ali bi bilo lepo da se ljudima cisto pokaze da postoji put do toga, ukoliko zele da ga traze. Jer ce neko mozda slusati Linkin Park sa 12, Mensona sa 14, a do 16-e godine ce vec doci do pravog metala. (Pod ovim "pravim" ne zelim da pokrenem "trve" i "anti-trve" rasprave, vec nisam nasla bolji izraz za ono sto zaista JESTE metal, za razliku od dva gorepomenuta benda)

 

U svakom slucaju, kad su u pitanju teen casopisi, potpuno su mi razumljivi debilni tekstovi o metalu (kao neuspeo pokusaj afirmacije). Sta ocekivati od novina u kojima je 90% tekstova o nekim mainstream pevacima, a 10% o glumcima/ sportistima/ ostalim medijskim zvezdama nevezanim za muziku?

Mislim da bi tim novinama bilo bolje da se skoncentrisu na alternativne tekstove koje mogu profesionalno da iznesu; a deca koja se naloze na neki pop-rock bendic ce jednog dana sigurno promeniti ukus, zar ne?

 

Metal u medijima- pod to definitivno spada i pustanje spota nekog black benda, na ne-bas-gledanoj i ne-bas-shund televiziji, i to jednom u sto godina. Ali to zapravo nema nikakvog efekta.

Pravi efekat bi bio otvaranje svih medija nekoj mainstream muzici kvalitetnijoj od turbo folka (pop-rock, r'n'b, itd...), i zatvaranje medija kad je promocija turbo folka u pitanju.

 

To bi dovelo i do boljeg polozaja metala (ne bi svaki peti fenser za nekim u crnom vikao "SEKTA"), a i ljudi koji bi odrasli na malo boljoj fensi muzici bi lakse usvajali metal u nekim kasnijim godinama.

 

Ali to se u ovoj zemlji nece nikad dogoditi, lepo je ovako mastati o tome... icon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Mrzi me da gledam prethodne stranice, ako je neko već pominjao nešto slično, izvinjavam se.

 

Radi se o "metal" playlist na TV Metropolis...

Otkako je RRA napravila ovu pizdariju po etru, najzad i ja mogu da gledam pomenutu TV... To me je poprilično obradovalo, pošto sam sam iz onog "naziranja" ranije (jer mi je slika bila očajna) provalio da se pušta dobra mjuza...

I tako, trebalo mi je nešto vremena da provalim kad je metal lista, par puta sam naleteo nešto na kratko, uglavnom pred sam kraj (ali i to mi je bilo dovoljno da vidim da nešto "smrdi"), ali eto najzad sam spojio 2 nedelje da odgledam od početka do kraja, i evo kako su izgledale te 2 liste:

 

prošlonedeljna:

Monster Magnet

Machine Head

Primus

Faith No More

Mushroom Head

Soulfly

Limp Bizkit

Slipknot

Marilyn Manson

Therion

Apocalyptica (neki smor koji zvuči k'o Slipknot sa violončelima)

Rammstein

Killswitch Engage

Danzig

System Of A Down

A Perfest Circle

 

ovonedeljna:

In Flames

Pantera

System Of A Down

Soulfly

Deftones

Machine Head

Wintersun

Moonspell

Rammstein

Killswitch Engage

Disturbed

Norther

Marilyn Manson

Lacrimosa

Tool

 

Na stranu to što ovde nema 5 bendova koje ja gotivim, nećemo o nečemu što je stvar ukusa, fora je u tome što je ovde pola bendova zalutalo...

 

Čak i kada bi eventualno prihvatili sve bendove pod metal, dolazimo do pitanja raznovrsnosti, tj do toga da su klasični metal pravci zanemareni...

Heavy, progressive, power, thrash, speed, symphonic, gothic, doom, black, death, grind itd... koliko bendova iz ovih pravaca prepoznajete na ove 2 liste?

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan veliki problem. Manji bendovi ne snimaju kvalitetne spotove, ili ih ne snimaju uopste, posto od bendova kojima izdavacke kuce placaju emitovanje ne mogu da dodju do izrazaja. To je jedan veliki, lep, zacarani krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prodaje spot bend. Suvise je malo prostora za emitovanje spota da bi oni mnogo uticali na prodaju. Na nekim muzickim kanalima uopste nema metal spotova, a na nekima su emisije od po sat-sat i po samo jednom nedeljno. Nedovoljno za iole ozbiljniji uticaj na publiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...