Jump to content

Metal u medijima


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Postoji jedna interesantna stvar...Jedno vreme su mediji ignorisali metal...a evo polako vremena se menjaju...

Pa gledam ti ja izvestaj na City(TV PINK)  :? ,najava za hard'n'heavy fest...

lepo rece devojka,ova grupa je ovakva..ona je onakva..fina prica..

i na kraju se nada da ce biti jos prilika za afirmaciju ....ne nije heavy metala..ne mogu se vise setiti kako je tu frazu smuljala smile.gif  

Mislim, da je pominjala thrash,ili nedaj Boze neki metal pravac..ne bi bilo fino... :mrgreen:  

 

Da li to Heavy Metal ulazi u medije...ali na mala vrata ?

Ja slusham metal zbog sebe,a ne zbog tih majmuna sa pinka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mogu ti reci da dolazi.... e sad da li na svoje mesto ili u guzice fensera to je drugo....vidi

u spotu jastina t.-devojka nosi majcu Iron Maiden

u gradu svaki dan mozesh videti devojke sa natpisom na torbi GOTIK smile.gif METALL smile.gif RULES!(50x veci natpis od ovoga, razume se)

u fensi diskotekama, 100% se jednom pustila i metallica(st.angre...ili kako vec)

...i tako daljshe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gradu svaki dan mozesh videti devojke sa natpisom na torbi GOTIK METALL RULES!(50x veci natpis od ovoga, razume se)

 

pa ??? koji je tvoj problem sa tim ? valjda svako moze da se obuche kako zeli ... one to nose zato shto tako zele a ne zato shto ih neko tera .. ( druga stvar je kakvu oni satisfakciju nalaze u istom )

 

u fensi diskotekama, 100% se jednom pustila i metallica(st.angre...ili kako vec)

 

kad ti budesh bio dj u fensi diskoteci ti pushtaj shta ti zelish a do tada pusti ljude da uzivaju o onome shto im prija ... tolerancija BRE .. zivi i pusti druge da zive ... nekome se tako svidja ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, verovatno to ide paralelno sa tzv. tranzicijom i kreditima iz inostranstva...mediji su otvoreniji.

 

Pokret je ipak masovan, želela to javnost ili ne, i ne može se ignorisati.

I dalje se malo zna o potpravcima. Primer metal benda u široj javnosti su Linkin Park, sestra Mensonka, Evanescence i Rammstein. I tu bi se recimo sve završilo. Otkud on tu, šta je to (drkanje instrumenata, dranje, skakanje, buka, satanizam-prim.prev.), to niko ne zna.

 

Ali da metal postane zvanična prihvaćena (komercijalna) muzika-to se do te mere kosi sa idejom da ne postoji verovatnoća.

 

Ideal bi bio da se narodu otvore oči. Svet oko sebe gleda jednostrano, suženo. Ne samo na metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel gledo neko onu emisju Zvezda ulice i Mikija Perica tu je pjevo neki lik Fear of the Dark-I.M..........a sto se tice ulaska metal u medije kod nas se u Rp Srp. to jos nije desilo

A sto se tiche majica metal i fensera i baba pa ljudi ih nose zato sto su najjeftinije(najnekvalitetnij), mada mi se ona treba iz Noc i Dan digla na vrh oblog u onj majici Kiss-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada, jos veci debilizam je bio kada su me panduri zaustavili jedno vece, meni je onako kosa bila razbacana na sve strane, priznajem da sam izgledao sumnjivo, a jedan pandur me pitao da li sam ja skins jer nosim bele pertle u cipelama... Istina je da sam bas tog dana uvukao bele pertle jer su mi prethodne pukle a druge nisam ni imao, a nisam se setio toga sa skinsima, ali ipak to predstavlja vrhunac idiotizma... Ipak, to je bio samo pandur... biggrin.gif

 

 

 

Pre mozda dve nedelja idemo ja i ortaci u mortus stanju da pisamo negde udjemo tako mi u neku mracninu kad dolaze panduri i pocnu da nas pretresu gleda nas jedan pandur tako i kaze:

 

Pandur-"Skinsheads

Ja-"Ne Metalci

Pandur-"Pa zar to jos postoji u picku materinu" smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

shto bre prozivate tako nightwish ko da su ona najgora moguca komercijala u metalu?....odnos metal-mediji...pa ovakav kakav je ok je bilo bi josh bolje kad bi imali neku emisiju koja bi pushtala metal onakav kakav se pushtao nekada davno na engleskom mtv-u oko 1 ili 2 sata ...ne mogu da se setim...jedanput nedeljno ....i eto to bi bila lepota..

laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...