Jump to content

Najboljih 5 bubnjara svih vremena


dark earendil

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ovde ima ljudi koji znaju puno bubnjara i puno stilova ,a ima onih koji su se nalupali za sve pare .Neki misle da je neko dobar bubnjar samo ako svira u poznatom bendu npr. Lars Ulrich je za nekog goli kurac,a neki ga i cene.

On je samo kreativan i saka mu cast za to ali brate tehnika ,stil,i nacin izvodjenja(bubnjari zanaju o cemu pricam).Dave Lombardo je stvarno dobar bubnjar i ima totalnu kontrolu i lep je rekao "Svaki bubnjar treba u nekom trenutku,naprimer solu da predje svoju granicau znanja i da od neke greske napravi nesto novo" i iz ovoga pogotovo se vidi da da nije pomahnitali ludak:).Meni je trebalo puno vremena da razdvojim bubnjare na tri grupe:1.Talentovani,Vredni i Oni sa oba.Lista je sarena i sadrzi razne bubjar i nemogu da se svdem samo na 5 moram bar 10 i nadam se da cete razumeti.

 

 

Budy Rich(on pa onda svemir pa tek onda svi drugi)

Neil Peart(rush) Covek je sa svojih 62 god izgradio carstvo i ime koje neko nebi uspe sa 150.

Steve Smith bubnjar svih kvaliteta i sa puno truda i vezbe postao ime danasnjice u bubnjarskom svetu.

Chad Smith(R.H.C.P) i Ian (Paice Deap Purpel) delo isto mesto zato sto su u istom rangu i treba ih slusati dugo da bi mogli komentarisati.

Zoro ta kreativnost i dinamika su neopisivi i siguran sam da ce mo videti jos mnogo toga od njega

Roy Haynes jazz mu je svakodnevni zivot i ceo zivot zivi sa njim i upoznao je svaki njegov deo i to se vidi iz njegovog izvodjenja.

Dave Lomabardo i Chris Adler metalbubnjari bez premca u metal industriji niko trenutno nije bolji od njih.

Symon Philips je takvo ime i takav baja mislim da svako ko je bio na toto-u deli isto misljenje.

Raul Rekow je latino kralj i uveo je novi latino jazz u Ameriku.

Dave Wackel je covek koji je promenijo mnogo toga u bubnjarskom svetu.

Ryan Vikedal Nickeback tipican rock bubnjar danasnjice

.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dave Lomabardo i Chris Adler metalbubnjari bez premca u metal industriji niko trenutno nije bolji od njih."

 

Hajde Lombardo, on je istorija, ali Adler? Ne kazem da je los, ali gde je tu Hoglan, Haake, Reinert i jos deset-dvadeset-trideset drugih?

 

A Steve Gadd, a Colaiuta, a Morello, a... Nema objektivnosti pa nema, dzabe je i pokusavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumanuto je pricati o ovome... toliko dobrih bubnjara postoji, da je nemoguce izdvojiti pet najboljih. Glupo je to "pet najboljih na svetu", mozda je prava rec pet OMILJENIH bubnjara...

 

E, pa mojih pet omiljenih su:

 

- Vinnie Colaiuta

- Sean Reinert

- Danny Carey

- John Bonham

- Stewart Copeland

- Dave Lombardo

- Brain

 

 

vidi, vidi... nadmasio sam tu borjku 5, a setio sam se samo par omiljenih - toliko genijalnih faca ima...

aj pozd!

 

a Tony Allen i Gene Hoglan... jebote, kriminalno je sto sam njih zaboravio...

 

a i Richard Christy je predrkan baja! Jebote, sta je taj covek svirao na Live in LA!!!!!!

 

a i Nicko McBrain je prekaljeno staro momce i veliki inovator.

 

a i Nick Menza.

 

a i mnogo drugih

 

 

hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Revizija. Originalno:

Phil Rudd

Charlie Benante

Brant MADAFAKIN Bjork

Sim Cain

Josh Homme

Phil Rudd (AC/DC)

Brant Bjork (Kyuss, Fu Manchu)

Matt Cameron (Soundgarden; Pearl Jam)

Sim Cain (Rollins Band)

Rob Stankiewicz (Haji's Kitchen; Somsara, Thought Chamber)

 

Tim redom, od čistog ritma do tehničarske tehnike. :D

 

Usput, ne mislite li da je vrijeme za "Najgorih 5 bubnjara" temu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Danny Carey

2.Mike Portnoy

3.Dave Lombardo

4.Billy Cobham

5.Dave Weckl

 

Ovo su omiljeni jer nema nijednog najboljeg bubnjara,gitariste,basiste... na svetu jer svako je prepoznatljiv po svom stilu svako ko pokushava da postigne neshto kreira svoj stil i tako bude prepoznatljiv po njemu.eto to je neka moja teorija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko mi je da napravim top 5 pa cu ovako:

 

Tehnika (bubnjari za koje imam oooooogromno poshtovanje)

1. Buddy Rich

2. Steve Gadd ( ko nije chuo, nek preslusha.. chovek SVIRA bubnjeve)

3. Dave Weckl

4. Vinnie Colaiuta

5. Billy Cobham

 

Stil (bubnjari chiji stil volim, i koje najcheshce slusham)

1. John Bonham

2. Mitch Mitchel

3. Brann Dailor

4. Dave Lombardo

5. Keith Moon

6. Vinnie Paul

7. Neil Peart

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...