Jump to content

Najboljih 5 bubnjara svih vremena


dark earendil

Recommended Posts

Budy Rich(on pa onda svemir pa tek onda svi drugi)

Neil Peart(rush) Covek je sa svojih 62 god izgradio carstvo i ime koje neko nebi uspe sa 150.

Steve Smith bubnjar svih kvaliteta i sa puno truda i vezbe postao ime danasnjice u bubnjarskom svetu.

Chad Smith(R.H.C.P) i Ian (Paice Deap Purpel) delo isto mesto zato sto su u istom rangu i treba ih slusati dugo da bi mogli komentarisati.

Zoro ta kreativnost i dinamika su neopisivi i siguran sam da ce mo videti jos mnogo toga od njega

Roy Haynes jazz mu je svakodnevni zivot i ceo zivot zivi sa njim i upoznao je svaki njegov deo i to se vidi iz njegovog izvodjenja.

Dave Lomabardo i Chris Adler metalbubnjari bez premca u metal industriji niko trenutno nije bolji od njih.

Symon Philips je takvo ime i takav baja mislim da svako ko je bio na toto-u deli isto misljenje.

Raul Rekow je latino kralj i uveo je novi latino jazz u Ameriku.

Dave Wackel je covek koji je promenijo mnogo toga u bubnjarskom svetu.

Ryan Vikedal Nickeback tipican rock bubnjar danasnjice

.........

 

Nema Mike Portnoy-a...ili ga nisi dobro preslushao... :ph34r: ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ne postoji tema "5 najgorih bubnjara" (a mrzi me da otvaram), ja cu ovde navesti petoricu, po mom misljenju najgorih (uz obrazlozenje :mrgreen: ):

 

Tommy Lee, Dave Grohl – karijeru su izgradili na osnovu pozerisanja i foliranja umesto umecem sviranja (Grohl je bar skontao da je kreativniji na gitari pa je menjao instrument).

Charlie Watts (Rolling Stones) – covek kad svira izgleda kao da je umro iza bubnjeva + oduvek je mator (bar tako izgleda). :)

Chuck Behler - svirao u Megadeth-u na So Far…albumu, i stvorio (jedan) od najgore odsviranih metal album sto se bubnjeva tice.

Bio je jedan sto je svirao sa Hendrix-om (ne znam mu cak ni ime), uglavnom video sam nekoliko uzivo snimaka sa njim… znaci katastrofa kako je covek svirao (kakav tempo? kakva preciznost? kakav kraj pesme? on svira sta mu volja i dokle mu volja, kao da je sam u bendu). Ili je samo mozda bio razbijen od vutre? :mrgreen:

 

Ima ih jos, ali ovi me specijalno iritiraju. ;)

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ne postoji tema "5 najgorih bubnjara" (a mrzi me da otvaram), ja cu ovde navesti petoricu, po mom misljenju najgorih (uz obrazlozenje :mrgreen: ):

 

Tommy Lee, Dave Grohl – karijeru su izgradili na osnovu pozerisanja i foliranja umesto umecem sviranja (Grohl je bar skontao da je kreativniji na gitari pa je menjao instrument).

Charlie Watts (Rolling Stones) – covek kad svira izgleda kao da je umro iza bubnjeva + oduvek je mator (bar tako izgleda). :)

 

Pa, ti bas nemas pojma. Dave Grohl je paralelno i vokal i bubnjar i gitarista i producent u raznim bendovima, od Killing Joke, Probot, Nine Inch Nails, Foo Fighters, sa Brianom May-om.... Samo ne znam sta je tu pozerisanje. Batice, mozes samo da mu popusis i zavidis na uspesima od Screama, Nirvane, pa na ovamo! A zaboravio si da i Joey Jordison svira gitaru u Murder Dolls. Znaci li to da je los bubnjar u Slipknotu?

 

Prvo se informisi za promenu i uradi detaljnu interpretaciju bubnjarske istorije sa relevantnim kriterijumima o tome sta se i zasto vrednuje, pa onda iznosi svoje misljenje u javnosti.

 

:puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ti bas nemas pojma. Dave Grohl je paralelno i vokal i bubnjar i gitarista i producent u raznim bendovima, od Killing Joke, Probot, Nine Inch Nails, Foo Fighters, sa Brianom May-om.... Samo ne znam sta je tu pozerisanje. Batice, mozes samo da mu popusis i zavidis na uspesima od Screama, Nirvane, pa na ovamo! A zaboravio si da i Joey Jordison svira gitaru u Murder Dolls. Znaci li to da je los bubnjar u Slipknotu?

 

Prvo se informisi za promenu i uradi detaljnu interpretaciju bubnjarske istorije sa relevantnim kriterijumima o tome sta se i zasto vrednuje, pa onda iznosi svoje misljenje u javnosti.

 

:puke:

 

 

Nedavno sam se raspravljao sa jednim likom sat vremena dali je D. Grohl dobar bubnjar ili nije...

 

Ako je on tako dobar bubnjar, zasto onda svi pocetnici prvo skidaju njega i Nirvanu? Rade to jer im je najlakse (zbog jednostavnih ritmova). No, ne kazem da ako je nesto jednostavno odmah i lose.

Cenim ja njegovo stvaralastvo, sto svira silne instrumente, peva, producira itd, ali to ne menja cinjenicu da nije kvalitetan bubnjar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chuck Behler - svirao u Megadeth-u na So Far…albumu, i stvorio (jedan) od najgore odsviranih metal album sto se bubnjeva tice

:pivopije:

 

Jebem mu ja mater, tačno! Ali, ajde što je ružno svirao, što nema nikakve kreativnosti u bubnjevima, nego što je i produkcija bubnjeva SRANJE.

I, zaboravio si Larsa!

 

Moj omiljeni bubnjar svih vremena je GAR SAMUELSON R.I.P.... Prvi bubnjar MegadetHa, a kasnije je osnovao bend Fatal Opera, u kome nastavlja svoj legacy...

Takođe gotivim TOMa HAUNTINGa, koji je na licu mesta, dok je snimao smišljao prelaze i ritmove, pa posle nije mogao da ih skine za live svirke... :lol:

I, nikako ne zaboravimo DAVE WECKLa, koji ispada iz žanra, ali jebe keve.

 

Inaće, mrzim ove bubnjare izdrkatore, kao što su Joey Jordison, onda onaj iz Hate Eternal, i sl.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne razumem u bubnjare i slabo slusham te starije chovekove i ne znam im imena al evo nasracu neshto na brzinu... Ne znam kolko su dobri, znam da meni dobro zvuche...

 

1. Lombardo

2. Inferno (Behemoth)

3. Jordison

4. Onaj matori bolesni lik iz Morbid Angela chije ni ime ne znam a mrzi me sad da trazhim po googlu

5. jebem mu lebac niko mi ne pada na pamet trenutno...valjda je to od piva... fak

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Jordison

Ali ne. Meni je pomalo smešno što ga mnogi navode kao vanserijskog bubnjara kad ono što on radi može praktično svaki Metal i Rock bubnjar.

 

Da majku mu, zaboravih na Hellhammer-a. Jbg pričajte šta hoćete, ali lik je odličan bubnjar i njegov stil svi blekeri nastoje da iskopiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem mu ja mater, tačno! Ali, ajde što je ružno svirao, što nema nikakve kreativnosti u bubnjevima, nego što je i produkcija bubnjeva SRANJE.

I, zaboravio si Larsa!

 

Moj omiljeni bubnjar svih vremena je GAR SAMUELSON R.I.P.... Prvi bubnjar MegadetHa, a kasnije je osnovao bend Fatal Opera, u kome nastavlja svoj legacy...

Takođe gotivim TOMa HAUNTINGa, koji je na licu mesta, dok je snimao smišljao prelaze i ritmove, pa posle nije mogao da ih skine za live svirke... :lol:

I, nikako ne zaboravimo DAVE WECKLa, koji ispada iz žanra, ali jebe keve.

 

Inaće, mrzim ove bubnjare izdrkatore, kao što su Joey Jordison, onda onaj iz Hate Eternal, i sl.

Samo da ti kazem nesto za Roddy-ja, kad vec spominjes simultano snimanje bubnja. Covek je prvi put cuo pesme za Nile-ov Black Seeds Of Vengeance album na snimanju. Samo nekoliko pesama je odsvirao iz drugog pokusaja, sve ostale iz prvog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ti bas nemas pojma. Dave Grohl je paralelno i vokal i bubnjar i gitarista i producent u raznim bendovima, od Killing Joke, Probot, Nine Inch Nails, Foo Fighters, sa Brianom May-om.... Samo ne znam sta je tu pozerisanje. Batice, mozes samo da mu popusis i zavidis na uspesima od Screama, Nirvane, pa na ovamo! A zaboravio si da i Joey Jordison svira gitaru u Murder Dolls. Znaci li to da je los bubnjar u Slipknotu?

 

Prvo se informisi za promenu i uradi detaljnu interpretaciju bubnjarske istorije sa relevantnim kriterijumima o tome sta se i zasto vrednuje, pa onda iznosi svoje misljenje u javnosti.

 

:puke:

 

nismo li nervozni :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pete Sandoval svira u Morbidima.

 

E jes taj! :D

 

 

 

 

A shta ja znam za Jordisona, mene je kupio onim drum soloom iz Londona... Slabo sam chuo da neko tako neshto radi, ne kazhem da ne rade al lepo kazhem da se slabo kontam u bubnjare. Ne pratim tu "scenu"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka chast Jordisonu i za gitaru(mada nisam chuo njega za gitarom al nem veze) i za bunjeve posebno.

Jason nisi u pravu!! on se specijalizovao za taj pravac muzike koji svira(osim ako on nije neki dzez bubnjar) i u njemu je jako dobar pa je jako teshko biti vishe kreativniji od njega u tome.Jedino njegov master Dave je kao on ili bolji ali opet...nema boljeg bubnjara od ovog ili onog bla bla bla

:rockdevil: :rockdevil:

pod onim teshkim nisam mislio nemogucim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam se raspravljao sa jednim likom sat vremena dali je D. Grohl dobar bubnjar ili nije...

 

Ako je on tako dobar bubnjar, zasto onda svi pocetnici prvo skidaju njega i Nirvanu? Rade to jer im je najlakse (zbog jednostavnih ritmova). No, ne kazem da ako je nesto jednostavno odmah i lose.

Cenim ja njegovo stvaralastvo, sto svira silne instrumente, peva, producira itd, ali to ne menja cinjenicu da nije kvalitetan bubnjar.

 

Prvo, pocetnici skidaju Nirvanu jer je jednostavna gitaristima za odsvirati i skinuti, a vokali takodje su pevljivi i melodicni. Jos nikad nisam cuo pocetnike da su skinuli Dave Grohla u originalu, vec je sve uprosceno do besvesti i povracanja, posebno refren za Teen Spirit. Veoma je diskutabilno po kom kriterijumu ces oceniti ko je dobar bubnjar, a ko ne. Za mene je on izuzetan bubnjar, koji ima veoma dobar osecaj da prepozna sta pesmi treba od bubnja, a da je ne preoptereti ili ostavi praznom tj nedorecenom, bez akcenata, zatim osmisljavanje bubnjarskog aranzmana je izuzetno, standardno je tacan i precizan dok svira uz hard hitting drumming style. Obrati paznju na ono sto svira u Nirvani i u Probotu, pa to uporedi sa Queens Of The Stoneage. Tehnicki izuzetan bubnjar, koji tacno zna kakav bubanj je potreban kom bendu, a da se opet ne izgubi njegov licni pecat, sto su i isticali svi producenti s kojima je Grohl saradjivao (npr Butch Vig, Stiv Albini, Andy Wallace). No, neki ljudi misle da je savrsen bubnjar onaj koji solira i demonstrira sva tehnicka umeca i dostignuca...

ok, svaka cast, ali ja imam neke druge kriterijume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Buddy Rich

- Dave Weckl

- Vinnie Colaiuta

- Jojo Mayer

daleko od toga da je neko od njih najbolji bubnjar svih vremena jer svi imaju razlichit stil ali je Buddy u svakom sluchaju bog :twisted:

 

metal drummarz :rockdevil:

Yan Maillard (Solid Vision/Domici) i Bobby Jarzombek (ex Iced Earth), Joey Jordison (Slipknot), Fredrik Andersson (Amon Amarth), Jurgen Reil (Kreator)

u jbt odo daleko :bigblue:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...