Jump to content

Sređivanje gitara, sastavljanje, lakiranje...


AntiDope

Recommended Posts

  • 2 months later...

Imam u planu da kupim neku jeftinjaru od g-tre pa da joj odradim svoj kastom paint, imam i nacte nekih loodih tribalcina. Ako sve ispadne dobro ima da radim tribale za kintu icon_smile.gif Tribali mi idu od ruke! icon_da.gif Nego da nema neko slucajno neku krshinu od g-tre pa da je proda za sitne parice? pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Izgleda da sam postovao na pogrešnom mestu... Valjda ću ovde imati više sreće...

Evo mojih postova sa teme kastomizacije:

"Potrebni saveti... Tako nekako se počinje u malim oglasima

 

Imam ibaneza dg 350, uzeo sam ga polovnog i pre mene nije bio baš čuvan ispostavilo se da to i nije toliki problem... Probleme mi pravi glupi ibanezov pro rockr tremolo već drugi put mi puca nešto na njemu, prvi put mi je puklo sedlo a pre neki dan mi puče neko sranje, svo malo i nikakvo a dva šrafa prolaze kroz njega... Poučen iskustvom predhodne nesreće ne verujem da ću negde naći deo, inače sedlo su mi napravili kevini sa posla (jatovci)... ovaj deo je baš mali i nisam siguran da će oni uspeti. Moja ideja je da kupim floyd rose original proširim rupu na gitari tj. da mi tasic ili zan odrade to stavljanje jer rupa za ovaj tremolo je mala. Da čujem šta vi mislite o tome, možda neke nove ideje?

 

evo lepotice koja je trenutno u razmontiranom stanju

 

http://img111.imagevenue.com/img.php?image...6_122_491lo.jpg

http://img128.imagevenue.com/img.php?image...4_122_390lo.jpg

http://img157.imagevenue.com/img.php?image...7_122_590lo.jpg

 

 

Hajde ljudi da čujem još neko mišljenje oglasio se samo heavy jerk... Sigurno postoji neko ko misli da je loša ideja da stavljam fro, hteo bih da čujem zašto...

 

Još jedna stvar, pošto kupovina floydrosa nije moja briga i ne kupujem ga ja cena nije bitna ali kad je u pitanju stavljanje istog na gitaru to je već druga stvar, to ću morati sam da platim. Šta mislite koliko bi me izašlo i kod koga mi je bolje da idem kod tasića,žana ili kod nekog trećeg?"

Edited by spartak

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Znaci, prica je ovakva.

Bio sam jako glup i jednom debilu pozajmio svog Ibaneza SR 800. ovaj ga je uspio izgrebati i da to sredi prelakirao ga je u neku glupavu mat crnu (bio je nesto kao metalik crn).Lak je katastrofican, pun vazdusnih jastuka i bez trunke sjaja. E sad, ja bih da to sredim koliko se srediti moze. Prvo sam mislio da ga samo ismirglam i ispoliram polir pastom, ali rek'o da prvo cujem sugestije.

Znaci, pomazite.

Nurg? Anybody?

 

A pade mi na pamet i to da bi mozda i kakav paint mogao da padne kad se vec radi. Doduse, ja ne bi zalio para ali da se to odradi bas profi.

 

Ovo je vec treca tema na koju psotavljam isto pitanje. Pomazite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprkos mnogim lepim rečima o tom čoveku i njegovom radu koje sam čuo kako na ovom i još ponekim forumima, tako i od nekih ljudi lično, moram da kažem da sam imao odvratno iskustvo sa Mirkom Tasićem! Kao što rekoh, nekoliko ljudi mi ga je preporučilo, međutim nakon ovog nošenja gitare kod njega na setup, siguran sam da sa njim više u životu posla neću imati i najiskrenije savetujem svima koji su nameravali da se njemu obrate za neki servis gitare da pomoć potraže ipak negde drugo. Evo šta se tačno meni desilo:

Odneo sam mu svog Ibaneza RG370 na setup za D# štim. Pre toga, gitara je bila pre oko godinu dana setup-ovana za E štim kod Žana i čovek je vrhunski uradio posao te je i sama gitara vrhunski radila. U međuvremenu mi je zatrebao taj D# štim, a za Mirka sam se odlučio nakon što su mi neki ljudi, opet preko foruma ili lično, ispričali neka loša iskustva sa Žanom. Uglavnom, odnesem ja gitaru, matori je uzme i ZAPIŠE čovek lepo šta treba da se uradi i kaže mi da dođem sutra po instrument. Samo da napomenem da živim na totalno drugom kraju grada od Mirka, pa mi do njega trebaju 2 linije gradskog prevoza i sat do sat i po vožnje istim. Uglavnom, dođem ja sutradan, međutim lik me sačeka ispred svoje kuće tj. na ulici gde sam ja onako malo na brzaka probao gitaru čisto da vidim kako je to i šta urađeno, imajući puno poverenje u njega i ne sluteći šta je lik zapravo uradio. Kad sam došao kući i uzeo gitaru da je lepo probam, prvo što sam video je-lik nije stavio žice kako valja, tj. da se iz bridge-a vide oni namotani delovi žica koji idu neposredno uz samu kuglicu na kraju žice (nadam se da shvatate na šta mislim). Dakle, ti delovi treba da budu unutar bridge-a, ljudi koji su imali iskustva sa Edge Pro bridge-ovima znaju o čemu govorim. Uglavnom, beše mi to čudno, al reko', dobro, neće to da smeta to, valjda, pri sviranju. Međutim, onda sam okinuo žice i shvatio da je čovek uradio setup za D umesto za D# štim! Gledam tj. slušam i ne verujem... Pozovem ja čoveka da mi objasni zašto je to tako i onda tek kreće šou! Prvo me je ubeđivao da je uradio setup za D# a da su žice otpustile jer su nove - priča ne prolazi jer je top lock bio zaključan i nije bilo šanse da štim ode iz D# u savršen D!!! Onda je krenuo da mi priča kako je on malo prosvirao gitaru kad je uradio setup pa su možda tad žice pustile, pa je on zaključao u D ne obraćajući pažnju... I kaže mi da naštimujem ja to u D#, biće ok. Obzirom da znam kako Edge Pro funkcioniše, znao sam ja da ta priča "ne drži vodu", al rešim da ga poslušam i probam da dignem štim u D#, pa da vidim šta će da bude, tad već veoma besan što sam mu uopšte poverio svoj instrument. Podignem ja štim u D# i ne zaključam top lock, pogledam bridge a on se izdigao ne znam ni ja koliko, što je i logično, setovao ga je za D a ne za D#, očigleno. I pogađajte - u roku od pola minuta gitara se vratila u D štim! Jasno mi je bilo koliko je sati, pozovem ja njega ponovo i ispričam mu šta se desilo a on će meni na to da servira najidiotskiju priču svih vremena-kako je moj tremolo (misleći pritom na Egde pro II koji imam na gitari, jel) nešto čudan i kako on nije viđao takve bridge-ove NIKAD pre na Ibanezu, te kako mu nije jasno ni kako i zašto se žice tu stavljaju sa donje strane bridge-a a ne odozgo kao na ostalim Ibanezima. E tad mi je već pao mrak na oči, i sa neverciom sam slušao šta mi priča i na kraju sam ja ukratko objasnio čoveku kako to zapravo funkcioniše i nisam mogao da verujem šta mi je on rekao... da majstor koji je toliko hvaljen može takvu glupost da odvali! Ako mu je takva gitara i ceo taj Edge Pro sistem bio nepoznanica (u šta mi je malo teže da poverujem), nije trebao ni da se prihvata posla nego lepo da mi kaže da odnesem kod nekog ko to UME da sredi kako treba!!! Elem, pošto je napravio sranje, čovek mi je korektno rekao da sutradan ponovo odnesem gitaru kod njega. Ponoviću samo da meni od kuće do njega i nazad u gradskom prevozu treba 2 i po do 3 sata i to sam već 2 puta prevalio tu razdaljinu i sad je to trebalo po ovim vrućinama i treći put uraditi jer čovek nije umeo da izađe na kraj sa mojim instrumentom! Priča se, nažalost, tu nije završila! Odnesem ja gitaru njemu ponovo, on to uhvati i ponovo na brzaka sredi, probam ja gitaru i ovog puta je konačno to bio D# štim. Međutim, šta se dešava - posao je odrađen po principu "drži vodu dok majstori odu" pa mi je nakon povratka kući gitara ponovo bila u nekom ra-štimu, tačnije - morao sam ponovo sam da se dohvatim štimovanja. E tad je na scenu stupio momenat loše stavljenih žica gde mi je prva žica naprosto izletela iz bridge-a prilikom pokušaja da je dotegnem u D# jer je čovek uopšte nije zategao u samom bridge-u!!! U pokušaju da je skinem i vratim ponovo (pošto je bila cela, jel), žica je pukla jer je gore kod čivija bila umotana nešto sačuvaj bože! Uglavnom, imao sam novu, pa sam zamenio, doštelovao malo bridge sam i tek tada je gitara konačno dospela u D# štim i sad, kao, sve funkcioniše kako treba! Mada, mislim da ću ipak gitaru odneti nekom drugom da mi uradi valjan setup, za svaki slučaj. Sačekaću prvo da vidim kako će se gitara ponašati u narednim danima, treba malo i para skupiti za to zadovoljstvo, a tu su i ispiti...

 

Sve u svemu - poučen iskustvom koje sam imao, mogu samo da kažem jednu stvar: NI U KOM SLUČAJU NE NOSITE SVOJU GITARU KOD MIRKA TASIĆA NA SETUP!!!! Iako su se na Žana neki ljudi žalili, iz mog ugla gledano, on je za Mirka IZMISLIO setup i uopšte sređivanje gitare (da, znam da je Žan bio Mirkov učenik)! Da ne shvatite pogrešno, ne želim ja da ispadne da pravim reklamu Žanu, ali moje iskustvo sa njim je bilo zaista fenomenalno i gitare mi je sredio savršeno, a ja sad sam sebi psujem sve što nisam opet nosio gitaru kod njega nego kod ovog "majstora" i izgubio dragoceno vreme i živce i na kraju sam sebi morao da sredim instrument!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle, mogao sam ja to sam da odradim, znam kako sve to funkcioniše, sređivao sam sebi a i nekim svojim ortacima gitare ali sam hteo eto čisto da prepustim ovog puta stvar profesionalcu... što mi se, eto, obilo o glavu... Ništa, ubuduće kod majstora samo za stvari koje ne mogu sam...

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, shta moze biti komplikovanije od setupa floyda? Svaki put kada radim floyd, treba mi bar 1-2 sata da to sredim ljudski. Tune-o-matic mi uzme cca 20 minuta sa sve vratom. Zato i prodajem jacksona - mrzim FR :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Poz svima!!!

Treba mi pomoc oko setovanja gitare

Imam Ibanez grg 170

 

Kad sviram i kad malo jace okine E debelo zveci, i G zica me zajebava, nakako ima mutan ton, nezveci nego nekako ima cudan zvuk jebemliga, treba mi pomoc oko toga :confused:

Ako moze neko da mi kaze kako da sredim gitru i kako se setuje :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

da, svi putevi vode do Zana.

 

a jel si starsuteru video ti uzivo kako izlgleda recimo trans green ili emerald burst? jedno je kako na fotkama a ovako ne mogu da procenim kako bi izgledalo...

 

možda neko na forumu da je radio takav finiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...