Jump to content

Sređivanje gitara, sastavljanje, lakiranje...


AntiDope

Recommended Posts

Imam tijelo oblik strata, imam neki vrat moram promjeniti pragove, imam neki hambaker washburn-ov, imam tako nekakvih zajebancija raznih...e ja bih to sada sve da sastavim u jednu gitaricu, onako da bude bas tip-top, jos samo plus hocu da je lakiram u crno i to je to.

 

Da li neko od vas ima iskustva u ovim poslovima ili poznaje nekoga ko bi mi mogao dati par strucnih savjeta ili sta vec? Ajte molim vas malo da porazgovaramo o ovome. Eto ako ima neko voljan ja bih bio ponizno zahvalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ti zaista iko moze pomoci ovako na daljinu...Nadji nekog majstora, nek ti sastavi bar telo i vrat, nije to bas tek tako. Kad je jednom bridge postavljen u pravu poziciju na telu, Ugradnju magneta, povezivanje, pot-ove, to vec mozda i mozes sam da se snadjes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

naznam sta da ti kazem ...

i ja sam to isto hteo da pokusam ali mi je cale bio zauzet da bi me spojio sa nekim likovima koji su to ranije radili.

 

Gledaj to sa vedrije strane, ne mozes je pokvariti to je sigurno :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

 

Upravo mi je sinula idaja da nabudzim mog Astera,umesto

da kupim novu dzitru.Mislio sam da zamenim vrat,magnete,

floyd i da je prelakiram u neku drugu boju.

Magneti bi bili DiMarzio,bridge Super Distortion DP100,a

neck Breed Neck DP165.

Zna li neko koliko bi to sve otprilike kostalo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo mi je sinula idaja da nabudzim mog Astera,umesto

da kupim novu dzitru.Mislio sam da zamenim vrat,magnete,

floyd i da je prelakiram u neku drugu boju.

Magneti bi bili DiMarzio,bridge Super Distortion DP100,a

neck Breed Neck DP165.

Zna li neko koliko bi to sve otprilike kostalo?

brate,za te pare mozes kupiti bolju gitaru od astera 5 puta...nemoj da trosis pare na astera,ne vredi,veruj mi...aster je jedna od najgorih firmi za koje sam cuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Bolje nemoj sam da radis, neces verovati koliko je ljudi sjebalo gitare u pokusaju da zameni pragove i slicno. Ne znam da li iz BG-a ili koliko ti je tesko da dodjes, ali sta god da ti treba za gitaru, idi kod Mirka Tasica, nema boljeg maljstora u radiusu od 1000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan moj prijatelj je u Noti (NS) nashao gitaru za 4000 dinara, neki stari strat, sve radi, vrat do jaja, neistrosheni pragovi, pa reko da izlajem...uzeli smo zatim sve alate iz radionice i odradili smo do jaja gitaricu, mislim menjali smo samo oblik tela, a zvuk je ostao isti, samo treba da nabavimo jedan novi magnet. Inace zvuchi kao Tochkova gitsra, mislim da ima bar 30 godina...shteta shto nemam sliku.

Poshto ja imam ibaneza, ne bih se zajebavao s njim...al ako nadjem neko telo od slichne gitare... icon_rockdevil.gif

POZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satirem se satima da skontam prevode nekih tipova za vezanje elektronike na gitari. Sastavio sam gitaru sa prvog posta na ovoj temi, ali nije bila ono sta sam mislio da ce biti.

Sada hocu da nebudzim, elektronski, swoju drugu gitaru. Trazim sheme za povezivanje odredjenih komponenti. Ima li nesto slicno na srpskom jeziku?

 

Hej, primjecujete li slicnost??

user posted image

user posted image

Edited by AntiDope

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satirem se satima da skontam prevode nekih tipova za vezanje elektronike na gitari. Sastavio sam gitaru sa prvog posta na ovoj temi, ali nije bila ono sta sam mislio da ce biti.

Sada hocu da nebudzim, elektronski, swoju drugu gitaru. Trazim sheme za povezivanje odredjenih komponenti. Ima li nesto slicno na srpskom jeziku?

 

Hej, primjecujete li slicnost??

user posted image

user posted image

tesko ćeš to naći na srpskom, al zato na netu imaš kamaru dosta jasnih šema koje mogu biti od velike koristi. Ja sam sve što mi je trebalo za povezivanje našao na http://www.seymourduncan.com/support/schematics.shtml s tim da sam prije toga skinuo ovo http://blueguitar.org/new/articles/blue_gtr/gtr/colorcod.pdf (trebaće ti samo da vidiš šta gdje ide).

 

Što se sličnosti tiče: pa ima je, a dobro poznata je da oboje vole muškarce mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

EVo vam jedan carski primer samostalnog rada gitare moja gitra ima prelep vibrato jako dobar sustain mracne,masne i ujedno ostre rifove,savrseno mekana za solaze nista joj ne zuji ne skripi sve radi glatko 6 potpuno razlicitih boja tona svaki za svoju namenu.Savrseno sljaka za klin ima mekane boje zatamnjene ostre i najace od svega osecaj akustare na clan-u.Snazan output i najbitnije izgleda DO JAJA. To je moja gitra DEMONCASTER skoro sve sam sam odradio jedino sto nema je floyd rose.

 

 

VIDITE SLICICU u mom potisu. musik19.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...