Jump to content

Mastodon


Kent

Recommended Posts

i da je imidz mastera i dalje bi bio sranje,ja sam i definitivno zavrsio sa bendom,trebalo mi je tri albuma da ukapiram da je bend ustvari jos na BM-u krenuo uz kurac

 

nek' se jave ako se vrate na dranje o morskim nemanima u A dropu dotad ccpk

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

na prvo slusanje mi zvuci kao najgori mastodon album do sada. nadam se da je zato sto sam preumoran i sto su mi zvucnici sranje

 

diamond in the witch house verovatno najbolja

Edited by Simadin

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle prvog slusanja je i meni mlak. Ja bas mnogo volim The Hunter, ali on mi je mnogo raznovrsniji i interesantniji od ovog za sad.

 

treba se jos dosta slusati svakako, ali imam neki osecaj da kad god bend kaze "nismo mnogo razmisljali o albumu, pustili smo da ide prirodnim tokom" uglavnom ispadne malo dosadno. :haha:

 

ali svakako treba lepo slusati, ne ovako na pola kurca na poslu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvo slusanje od 1-6 pesme me bas vozi, onda prestaje sa nekim prosecnim pesmama da mi drzi paznju pa mi se ponovo vrati pred kraj na Halloween i one stvari Diamond in the witch house, mislim kakav je to Mastodon album bez Scott Kelly-a :D Ta pesma mi je vise Neurosis nego Mastodon, ne zbog Kellya nego i muzika je u tom Neurot vajbu, ko da su pisali pesmu za bradonju. Tu negde na sredini je prelaz sa veselijeg letnjeg vajba na malo mracniji. Album je mnogo pristupacniji za slusanje, to se moze primetiti, cak nema nesto harsh vokala niti dranja, mozda ima Brenta malo da se dere, zaboravih u kojoj pesmi i to je to. Uzivo ce verovatno da se raspadaju na vokalima kad budu izvodili ove pesme, mada Brann moze da iznese ovo i najbolje peva od svih tako da mozda i ne bude tako strasno. Vajb albuma je mix Hunter/Blood Mountain/Crack The Skye.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gotivan album

 

bolje mi je sto nema 14 pesama kao na hunteru pa moze lakse da se preslusa odjedared... lakse se slusa u globalu. iako mi je catch the skye omiljeni mastodon, totalno kapiram bend koji posle toliko turneja (lomatanja u putu po kombijima/turbasevima/avionima godinama) gudre i alkohola nije u fazonu da sa 4 banke pise prezajebane prog delove koji su prilicno zajebani da se sviraju uzivo, nego ono, easy going novi materijal da moze lako da se savlada uzivo a stari ce se svakako svirati uz to. meni nekako album ima neki ozi vajb sa rendi roudsom plus metalikin blek u nekoj retro prizmi... zato nekako i kapiram sve one ljude koji su u fazonu e picke prodali ste se ovaj album nije prog kao master of puppets i and justice for all

 

isto tako, nije nimalo lako da napravis album sa 11 pesama od kojih 10 mozes da pevas refrene opusteno.

 

a negde kontam da je razgovor tekao otprilike ovako

-e mogli bi opet da zovemo skot kelija, glupo da nam prodje album bez njega

-a je l' imamo neku pesmu za njega?

-ma aj da ga zovemo da dodje pa da vidimo u kom je fazonu, napravicemo nesto na licu mesta

(dolazi skot keli u studio, dodaju mu bong)

-de ste, sta ima

-evo blejimo malo, duvamo, sviramo

-do jaja, aj da dzemujemo malo

-ovaj rif je do jaja, mogla bi pesma da se zove dijamant u vesticijoj kuci, nesto tako sjebano okultno

-moze, evo ja cu da improvizujem neki tekst i urlam o zrtvovanju, to je onako gotivno

-da totalno, uradi to

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...