Jump to content

Mastodon


Kent

Recommended Posts

ne vidim šta je tu za smeh i mrštenje, do jaja skroz što im je krenulo kad su već krenuli u tom smeru.

 

Sta je za smeh i mrstenje? Cinjenica sto je njihov ubedljivo najgori album na prvom mestu top liste je em uvreda za ono sto su radili ranije em pokazatelj koliko je danasnji rok otisao u kurac. Da, ovako na prvi pogled i ako si optimista moze da se gleda kao nagrada za dosadasnji rad ali ja to citam kao "bravo, postali ste lejm komercijalna verzija sebe, evo nagrade" A posebno je ironicno zato sto je Hunter kudikamo popastiji i svarljiviji prosecnom slusaocu od Crack the Skye-a koji se rangirao 6 mesta bolje, dakle, nije da bas nemaju sluha za progresivu, tako da se ovo na kraju samo cita kao "ove godine imamo stvarno lose albume u ponudi". Mislim, realno, Hunter je poceo ovu foru i zavrsio na desetom mestu, a mnogo je bolji album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, ja ne shvatam ovaj album toliko tragično, štaviše baš mi fino leži.

 

i ne vidim na koji je način to uvreda, sem ako ne misliš da bi u nekom paralelnom univerzumu ovoliki broj ljudi kupio i Blood Mountain nazad u danu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, upade mi chess, htedoh ono da editujem na kraj proslog posta :) Ne kazem da je tragedija album, a i dobro, mozda sam malo izdramatizovao uvredu, ali ono, prosto, imam osecaj da je ovo nagrada njima za to sto su odustali od progresivne ideje i priklonili se komercijali, i jos pride to uradili sa krajnje prosecnim albumom, koji je realno losiji od Huntera, koji je zapoceo taj trend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha, pa ne znam zašto odmah taj termin "odustajanje", nešto mi oni generalno ne liče na bend koji takve stvari mnogo planira nego generalno snimaju albume kako im se digne kurac. sad su rešili da probaju nešto laganije i hitičnije, već na sledećem mogu da se opet napuše nekog težeg šita i padnu u neke CTS fore, bar me od njih to ne bi čudilo uopšte :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to sto kazes bas pomenuh na prosloj strani, valjda, to mi i daje nadu. Mislim, realno, svaki album im je bio skroz drugaciji, cak i ovo i Hunter iako su komercijalniji trip su druga prica. Tako da ono, i ja se nadam da ce ih smoriti malo ovaj easy mode i da ce sesti opet i napisati neku jebenu progresivu ali crack the skye i blood mountain, ipak je taj deo meni nekako ostao quintessential mastodon :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da njih boli kurac da li su komercijalni ili ne, sviraju muziku kakva im se svidja i dopada i nisu komformisti. Izdali su sasvim solidan album, sve mi je bolji i bolji sa svakim novim slusanjem, al daleko od toga da je uzasan ili tako nesto. Album ima hitove, pamtljive vokalne deonice, vec vidim kako se Motherload pusta na nekoj plazi. High Road picis u kolima kad vozis po nekoj pustinji, pescari, sve je kul, album je hot like a sun spot.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam generalno, ne kazem konkretno da je novi Mastodon podbac, nisam ga ni pustio.

 

Ali, znajuci tvoje kriterijume, vise verujem ovima sto kazu da je album slabiji od prethodnih nego tebi da je fantastican. :P

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...