Jump to content

Mastodon


Kent

Recommended Posts

Na prvo slusanje mi ocekivano deluje da bi bio mnogo bolji da je dosta kraci. Hajlajti The Beast koja na momente asocira na Pendulous Skin i druga polovina Gobblers of Dregs. Voleo bih da Brent peva malo vise, njegove deonice su mi uvek najzabavnije.

Edited by Simadin

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/29/2021 at 4:58 PM, Totamealand said:

Na prvo slušanje gotovo da nisam primetio da Brent peva igde. Ima li ga uopšte? :mrgreen:

Peva valjda u the beast, meni to najgora pesma na albumu za sada i najdosadniji taj deo the beast - skeleton of splendor. Posle opet poboljšanje. 

Ali nije loš album, drugačiji je stvarno, dosta nekog dad rocka u proggy formi u drugoj polovini al ima momenata i kad baš šure. Trebalo je ovo ipak malo kraće da bude. Najbolje pesme su mi za sad the crux, more than i could chew, savage lands, pesme sa najboljim rifovima. Od ovih rokerskijih, Teardrinker mi se svidela odmah. Imam utisak da su dosta toga bazirali na emocijama ovde, ima momenata najtužnijeg Mastodona do sada, ova poslednja trećina treba duže da se vari, nisu tako direktne pesme pa i nemam još kompletan utisak o njima. Direktnije i tvrđe pesme su uglavnom spakovane u prvu polovinu albuma. 

Uglavnom, posle prvih nekoliko slušanja nisam razočaran al osete se godine, povremeno zazvuče malo umorno. Ipak, mamutski je album, ko zna kako će mi leći vremenom al sigurno da je album dostojan Mastodon renomea, to je bitno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome album mi sve bolji što ga duže slušam i što se više saživljavam sa pesmama. Nije kao celina na nivou njihovih najboljih radova al nije ni neki promašaj, što znači bolji je od 99% muzike koja će izaći ove godine. 

Čini mi se da je što se bubnja tiče ovo najjednostavniji album do sada, Brann je baš spustio loptu, verovatno da bi to bolje zvučalo uživo u kombinaciji sa pevanjem. S druge strane, gitare su baš dobre, veoma raskošni aranžmani posebno u poslednjoj trećini albuma.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je ovo. Svedoci smo otvaranja novog Mastodon poglavlja. Emperor je bio vrhunac i završetak trilogije kojoj je akcenat bio na konciznosti i zaraznosti. Ovde ima više komplesknosti, ali ne nalik na ranijim albumima, pesme su sporije i više atmosferične.

Favoriti bi mi bili Teardrinker, The Beast, Pushing the tides, Gigantium, Pain with an anchor i Had it all. Naravno, kao i kod mnogih duplih albuma, moglo je ovo da se skreše na desetak numera, ali nema veze. :mrgreen:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

18 minutes ago, Лука said:

More songs, more streams. Nije slucajnost. Ne rade Maideni i Metallica to za dzabe. 

Sad sam ja ovde old fart, ispravi me ako gresim, ali primetio sam na Last.fm da su za nove albume najskorblovaniji singlovi a ostale pesme mnogo manje.

Da znam, ko jos koristi Last.fm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzičari najmanje para dobijaju od striminga na Spotify i Amazonu, ne znam kakav je Deezer sa tom politikom. Sluša se i dalje novi Mastodon. Jeste previše pesama, mada ima i dalje jako dobrih momenata, ostarilo se, ali sa stilom. Produkcija je daleko bolja nego na pređašnjih par izdanja kada su se još tražili sa producentima i u kojem pravcu da idu. Gigantium je jedna od najlepših pesama sa kojom su zatvorili bilo koji od albuma do sada. Voleo bih to da čujem dogodine uživo. Bilo bi prikladno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Demon Seed said:

Ljudi puste, zaborave šta su pustili, zaborave da isključe, izađu iz prostorije, a para kaplje li kaplje :haha:

nekako sam uvek mislio da mladi ljudi bas vole da prave svoje plejliste ili da puste neki recommended radio na osnovu jedne pesme sto vole, i da na brzaka prebace ako im je sranje pesma ili im dosadi.

jedino puste ceo album kad je neki ono low fi hip hop beats for studying vol. 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...