Jump to content

Cult Of Luna


Out Of Time

Recommended Posts

nit ce ikad svirati upolo dobro kao Isis, pa se drze za to sto najbolje rade.

Deder, pojasni mi ovo za sviranje i poređenje. Jesi li mislio na tehniku sviranja? Ja nikada nisam nikoga sa post scene smatrao za naročitog muzičara sa te strane; recimo, nikada ne bih rekao da su Isis nešto posebno potkovani, tamo su bubnjar i basista bili jedini precizni uživo, a i sam Aaron (Turner) je govorio da su "sloppy" kao bend.

 

Inače, pojma nisam imao da ovoliko ljudi ima nisko mišljenje o CoL. Za mene su oni bend koji se pronašao na Salvation i posle nastavio da usavršava to što ima uz posvećivanje ogromne pažnje konceptu svakog albuma. Nisu se toliko stilski pomerali između izdanja (sa izuzetkom poslednjeg), ali je svaki put u pitanju bila celina koja može da se sluša od početka do kraja. Da li je to znak strpljivosti i perfekcionizma muzičara ili su zbog toga firma - potpuno subjektivna odluka. Uživo, misilm da njihova muzika ne zahteva kontakt sa publikom, nema povezivanja na emotivnom nivou, pa tako i treba da gaje tu foru sa gomilom dima i senki. Oni kažu šta imaju atmosferom.

 

ali su pesme jedva iznad The Ocean proseka bar što se tiče ovog poslednjeg albuma, pritom ne moraš biti Isis/Neurosis fanboy da bi video da su kroz karijeru kompilatorski obrađivali rad ova dva benda, mislim najpoznatija pesma im se zove "The Watchtower".

Ti reče da neko nije obratio pažnju na Wavering Radiant, ja bih rekao da nisi obratio pažnju na CoL albume. ;) Ovo za ime pesme nema veze sa životom, sad ću da kažem da su oba benda slušala Hendriksa. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su uvek CoL i bendovi tog tipa bili teski smaraci. Iskreno. Ja sam tupavi death metalac.

Ali, ove godine sam silom prilike slusao CoL na BA festivalu (nisam mogao da pobegnem a i da sam imao gde - bio sam preumoran. :D )

CoL je u svakom pogledu bio savrsen. Taj ceo trip sa svetlima, nazires samo njihove senke dok mjuza prsti - priceless. Svaka cast stvarno. Sledeci put kada budu negde u okolini - verovatno cu ispratiti.

Od tada sam vise puta preslusao diskografiju, Vertikal je odlican ali Somewhere i The Beyond su mi vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amorphis ne da je do jaja nego je najbolji bend na planeti trenutno.

 

Overkill u top tri thrash bendova ATM

 

Poslednji Cult of Luna je bolji od zadnjeg Isis albuma jedno 10 puta najmanje.

 

I naravno sve je to bedno i mizerno u porešenju sa King Diamondom so quit trying.

 

Ne štekaj mu se.

 

Ništa novo na forumu i dalje, vidim.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne štekaj mu se.

Ništa novo na forumu i dalje, vidim.

Ne znam zašto mislite da to funkcioniše kao prozivka kada sam još pre dve godine svima dao do znanja da sam na forumu samo da bih pušio azalov kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i pored svog pljuvanja po lajvu lune... cult of luna live > novi amorphis. zao mi je. :D

 

od svih tih bendova iz 90-ih mislim da se losti danas bolje snalaze od amorphisa. onaj uzas od skrnavljenja tales from the 1000 lakes pesama ne mogu nikad da im oprostim. black winter day kad su svirali u expou zvucalo kao nightwish da svira, cim su pesmi digli tempo izgubio se onaj mracan feel i ode sve u k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

тек сам данас извртео нови албум. мрзи ме да копам каква су мишљења осталих, али мени се поприлично свиђа. једини минус иде на рачун дужине, али то је више субјективна ствар и не умањује квалитет албума.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...