Jump to content

Cult Of Luna


Out Of Time

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Uzeo da preslušavam opet malo Vertikal sa ovim EP nastavkom, stvarno ne mogu da uđem u hajp, ok je album i kapiram da su baš atrakcija live ali ove pesme predugo traju za ono što je u njima, nek mi neko objasni zašto "Vicarious Redemption" traje 20 minuta kad je puna nekog praznog hoda i statike, koliko je pljuvan "Wavering Radiant" a mnogo, mnogo je bolji album od ovoga, mislim maznuli su baš kljave sramno sa tog albuma, U "I: The Weapon" se baš čuje "Threshold of Transformation" boja jedino što je muzika generalno mnogo statičnija ovde a na poslednjem Isisu se dešava mnogo više toga u pesmama.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

pisao sam bio na jednoj drugoj temi o tome pre jedno tri meseca

 

meni je cult of luna u temisvaru bio uzasno dosadan koncert. novi album mi se dopao ali se ispostavilo da su te pesme predugacke i predosadne za koncert, bukvalno ne moraju da traju 15 minuta vec bi bilo gotivnije da traju 6-7. cult of luna su nazalost kao i the ocean postali firma i to hipsterska. imaju dva bubnja, od toga drugi bubnjar 90% koncerta svira dairu i mozda udari jednu cinelu, ne znam sta radi u bendu uopste, dvaput u toku celog koncerta svira bubnjeve zajedno sa glavnim bubnjarom ali i tad nije nesto spektakularno. treci gitarista se u onim dosadnim delovima stimuje i po 5 minuta tokom delova gde ne svira tako da deluje da se dosadjuju i on i onaj drugi bubnjar vecinu koncerta. svetlo im je stvarno dobro na koncertu ali onda ne samo da skontas da im je lajter bitniji u bendu od pola njih sto stoje na bini nego i da glavni gitarista/pevac ima 35-40 godina pa su vise svetla na tom spooky sranju da se ne bi videlo da je on mator i da u mraku vise izgledaju kao da su svedski boy band koji ima po 20-22 godina u proseku. i sto kaze out of time, iako je dugogodisnji fan, iznervirali su ga jos u februaru 2005. kad smo ih gledali u budimpesti kad su promovisali salvation, njihov verovatno najbolji album, zalio se pera sto nisu svirali watchtower tad. kad smo ih pitali posle certa sto je nisu svirali, oni su u fazonu, ma smorila nas je ta pesma, mnogo smo je svirali, dosadila nam. mnogo ste je svirali, samo jednu turneju pre ove pa vas je smorila?

 

od lika koji je dugogodisnji fan neurosisa (drzi norveski indie recordings koji izdaje norveski shining i cult of lunu) sam cuo da su neurosis na hellfestu u francuskoj bili razocarenje festivala. kaze da su mnogo izgubili sa likom koji im je pravio lajt i pustao one projekcije, to plus je novi album smor i previse zamoran i za diehard fanove da ih gledaju uzivo, a kamoli festival.

 

tako da od svog post metala danas isis je i dalje neprejebiv i vidis tek sad kad ih nema neko vreme kolike su tate bili i koji su oni prog svirali u odnosu na cult of lunu, neurosis i tako dalje. nije da kudim neurosis, ali oni su vise otisli u neki left field drone bluzeraj, a mozda bi mogli malo vise da se ugledaju na swanse. mozda nemaju jednostavno vise snage.

 

tako da ono, video sam mnogo bendova na turneji sad sa unearth kad sam bio, i mnogo bendova zvuci bezveze uzivo. ono, nista posebno, u smislu 7/10. converge isto. gledao sam ih 20 minuta sa bine, jos 10 iz publike i otisao. devin je bio okej, mada je bilo pola sa matrice, vise me je obradovala devinova pozitiva nego sama mjuza, najbolja pesma koju je svirao je bila deadhead a nju je snimio pre deset godina fazon. mejdeni su bili spektakl ali jebiga mejdeni su to. tu tek vidis koliko su oni i metalika veliki a ostali bendovi mnogo ispod. in flames su bili sljampavi, entombed okej ali bubnjar ne moze vise da im stigne nista da odsvira, down su bas dobri bili ali fil je odavno u kurcu i ne zna ni gde se nalazi... sve u svemu od svega sto sam gledao, dub trio mi je bio super. od bendova koje bih voleo da vidim to su baroness i ulver, a od velikih queens of the stone age. ne zbog nekog idiotskog hajpa (nemam vise 19 godina da me to lozi da odem na cert), nego zato sto imaju dobre pesme, dobar stav i zato sto bih mogao neke pesme i da se setim koje su svirali na koncertu, a da to ne bude samo "jao kako je bucno i glasno", "koja energija na bini", to me vise odavno ne pali. daj pesme brate, daj atmosferu, daj neki refren jebacki ako treba.

 

fale ti prvo dobre pesme pa onda i dobar lajv nastup da se izdvojis od mase. nino da moze dovodio bi i vece bendove ali sada mora da dovodi bendove b kategorije da se tako izrazim, da digne svojoj agenciji rejting u pocetku. nek dovede baroness na prolece 2014. i sto se mene tice akcija je uspela.

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je Kayo Dot bio do jaja u Ciklonu iako su svirali na onom izlomljenom stepeniku od bine i morali da se premeštaju i nameštaju na svakih 10 minuta. Mislim naravno da bi bilo do jaja da su u Domu Omladine ili na Kolarcu ali muzika je muzika, Cult Of Luna sigurno pegla uživo do jaja, ali su pesme jedva iznad The Ocean proseka bar što se tiče ovog poslednjeg albuma, pritom ne moraš biti Isis/Neurosis fanboy da bi video da su kroz karijeru kompilatorski obrađivali rad ova dva benda, mislim najpoznatija pesma im se zove "The Watchtower".

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

u temisvaru sam imao sve preduslove da mi bude do jaja nevezano za zvuk i prostor, bio sam pijaniji nego na isisu u zagrebu 2005. i smorili su me posle 15 minuta. uspeli su da me otrezne i smore posle jos 20.

 

da sam lezao i slusao mozda bi mi i bilo gotivno, ovako sam se bas smorio, plus sto su slicno ili isto misljenje imala i ostala cetvorica koja su bila sa mnom, od toga je pera mnogo veci luna fan od mene a njega tek zabole u kakvom je prostoru i koliko se sta cuje. atmosfera i izvodjenje su bili govnjivi, svetlo je bilo zabavnije od benda na bini. ne znam ko bi mogao danas da mi proda na koncertu vajb da osmorica bleje na bini i sviraju jedno te isto 7 minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se ja da cult of luna nista novo ne radi, ali se meni svidja njihov pristup. mnogo je pedantno i lepo spakovano i to daje na tezini. uvek dosta razmisle o konceptu i trude se oko toga vise od mnogih.

 

struktura je predvidljiva kod njih uvek ali im je sve naslagano do perfekcije. vise volim da slusam CoL i da znam da ce za 8 kruga da padne grmljevina nego da slusam Isis kako bubnjar i basista cekaju da ovi ostali ispritiskaju sve svoje pedale.

 

svakako volim bar 3 Neurosis albuma i Oceanic vise od svih CoL albuma, ali od CoL mogu sve albume da slusam dok me od Isisa nista ne zanima posle Panopticona (najvise jer je Aaron u top 5 najgorih pevaca koji misle da znaju da pevaju ikad) i Neurosis od A Sun...me nista nije raznelo. mada u to isto ulazi cinjenica da su Isis i Neurosis toliko cesto izdavali albume da ne stignes da se uzelis benda, dok CoL nema taj problem.

 

I to sto imaju dva bubnjara i tri gitare kad sam ih ja gledao u odlicnom klubu (A38) i odlicnom festivalu (Brutal Assault) svakako ima pravu i konkretnu svrhu jer stvarno glasnoca i napetost se dosta poveca kad svi sviraju punom snagom. nije samo zato sto im se moze.

 

meni oni zvuce kao neka masinerija ili kineska vojska gde svi disu kao jedno bez da palamude mnogo. nije tu nista rocket science niti mnogo originalno ali su krajnje ubedljivi i uvek stizu do svojih muzickih ciljeva.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@buda

ja ne patim mnogo za tim rok ethosom i cinjenicom da ne izgledaju kao "pravi bend" nego kao firma na stejdzu. mislim, to taj post- prefiks i znaci valjda, ne znam kako mozes dovoditi mejdene i metaliku u istu ravan s tim, mislim da si promasio fudbal s tim poredjenjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa radi se o ukusu u krajnjoj liniji, meni je dosadno da slusam bend koji pravi sve albume po istom principu, onda cu da slusam samo salvation i to je dovoljno

 

pricao sam uopsteno o tome sta je bitno u lajv izvodjenju danas, posebno na festivalima gde bi neki bend trebalo da se izdvoji medju ostalih 150... zato sam spomenuo sve sto sam gledao tad

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja misim da je nerealno ocekivati neki sou od post- muzike i taj klasicni obrazac festivala i svi djuture se prosto ne uklapa u estetiku zanra ...da se tako odrazim.

po meni nisu bendovi krivi za to sto se ne izdvajaju ne znam kakvim light show-om ili emocijom sa bine nego su krivi sto previse slicno zvuce.

i sto neki prave pesme za studio a ne za lajv pa njanjavo zvuce uzivo, ali to je vec sveopsti problem u popularnoj muzici

nakon te cinjenice, hteti otici na takav festival nabrijan onako klasicno u fazonu idem da vidim djutu dobrih bendova kao da se ide na nekakav klasican rok festival mi je promasaj u ocekivanjima

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa radi se o ukusu u krajnjoj liniji

 

pa da, to je sustina.

 

meni su CoL jednostavno bend koji bolje kapira svoje jake i slabe strane od mnogih.

 

znaju da nikad nece imati taj emotivni i vizuelni dozivljaj kao neurosis (tekstovi su im uglavnom kanta), nit ce ikad svirati upolo dobro kao Isis, pa se drze za to sto najbolje rade.

 

i takav mi je bio dozivljaj uzivo oba puta. puste dim masinu i svetla samo otpozadi, ne postoji front men, nit te briga da gledas sta sviraju jer nisu neki impresivni sviraci, jednostavno vidis osam silueta bez lica kroz ogromnu maglu, prase, lik sto im radi svetlo ubode svaki kljucan momenat i proprati celu muziku do savrsenstva i to je to.

 

nemas taj osecaj da imas neki connection sa bendom, nego gledas neku malu armiju likova koji ti vrlo ubedljivo docaraju taj nihov muzicki koncept. niko se ne izdvaja i svi kao neki muzicki mravi rade ka istom cilju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...